Porady

Półkotapczan poziomy dla dziecka

półkotpczan poziomy

Półkotapczan poziomy. Dlaczego uważamy, że każde dziecko go polubi? Powiemy więcej, ty też docenisz jego zalety i ani przez chwilę żadne z was nie zatęskni za tzw. „normalnym” łóżkiem. Co takiego skrywa, że mimo upływu kolejnych dziesięcioleci półkotapczan ma się świetnie i coraz lepiej? Zapraszamy do lektury:

Półkotapczan poziomy – funkcjonalność i oszczędność

łóżko w szafie dla dzieckaO tym, jak istotną rolę w domowej codzienności odgrywa funkcjonalność przestrzeni, przez ostatnie miesiące mieliśmy okazję przekonać się na własnej skórze. Lato to idealny czas, aby dokonać małych rewolucji w mieszkaniu. Zwłaszcza, gdy dzieci wyjadą na wakacje, możemy sprawić im po powrocie nie lada niespodziankę. A co dzieciom i nam najbardziej się marzy w przestrzeni domowej? Przestrzeń właśnie, czyli dużo wolnego miejsca. A dzieci są w stanie szybko zagospodarować każdy wolny metr kwadratowy. Na zabawki, konstrukcje z klocków, tor wyścigowy, wyimaginowany dom lub statek kosmiczny.

W tej zabawie może wziąć udział i półkotapczan. Rozkładane łóżko chowane w szafie, jeśli tylko uwolnimy wyobraźnię może być włazem do statku kosmicznego, drzwiami do tajemniczej krainy, czarodziejskim łóżkiem, które otwiera się jednym dotknięciem ręki. A gdy czas zabawy minie, będzie służyć jako tradycyjne, pełnowymiarowe łóżko przez lata, aż do dorosłości (łóżka ClickBed mają ponadstandardowe rozwiązania wzmacniające konstrukcję mebla i zapewniające jego trwałość).

Najważniejszą zaletą półkotapczanu poziomego – wśród naszych łóżek to model ClickBed O Single – jest kompaktowość. W wersji złożonej zajmuje naprawdę mało miejsca . Rozmiar materaca 90×200 postawiony do pionu, potrzebuje niewiele wolnej ściany, aby spełnić potrzebę komfortowego wypoczynku. Bez rezygnacji z wolnej przestrzeni pokoju (łóżko złożone ma 40 cm głębokości). Również w nocy, półkotapczan poziomy wpasuje się w wąską przestrzeń pokoju, skos poddasza, albo niewielką sypialnianą wnękę.

Półkotapczan poziomy – bezpieczeństwo i wygoda

Nie tylko wielość sprawia, że półkotapczan to dobre rozwiązanie do pokoju dziecinnego. Tworząc ClickBed O zadbaliśmy o wygodę użytkowania zwłaszcza przez najmłodszych. Jego niewielka wysokość sprawia, że otwieranie i zamykanie łóżka jest dziecinnie proste. Gazowe siłowniki ułatwiają działanie całego mechanizmu, spowalniacze powodują, że łóżko łagodnie opada i unosi się. A o bezpieczeństwo (ryzyko samoistnego otwierania łóżka jest znikome) dba dyskretna blokada, którą zwalnia się jednym palcem.

półkotapczanDo naprawdę niewielkich pokojów dziecięcych proponujemy dodatkowe udogodnienie: ClickBed Single to nic innego jak półkotapczan poziomy połączony z funkcją biurka. Gdy nadchodzi czas odpoczynku, wystarczy otworzyć łóżko, a blat biurka samoczynnie chowa się pod nim. Z wszystkimi rzeczami, które na nim zostawimy! A o poranku każdy z tych modeli (jak wszystkie łóżka w szafie) nie wymaga ścielenia! Te zalety zdobędą serce nawet najbardziej wymagającego milusińskiego.

Cóż jeszcze można opowiedzieć o tym rozwiązaniu? Jak każde łóżko w szafie Transforms, tak i półkotapczan poziomy może być samodzielnym meblem lub stanowić element zabudowy. Kolorystyka wykończeń daje setki możliwości dopasowania mebla do dowolnej aranżacji pokoju. A my, 10 lat gwarancji na bezawaryjne działanie łóżka.