Porady

Meble do kawalerki – jakie łóżko do kawalerki?

meble do kawalerki

Meble do kawalerki oprócz tego, że powinny się podobać, aby naprawdę sprawiały przyjemność użytkownikom powinny spełniać dodatkowe funkcje. Oszczędność miejsca, funkcjonalność, a nawet wielofunkcyjność są najbardziej pożądanymi cechami mebli do małych mieszkań. A jeżeli wielofunkcyjność, to już jeden krok do propozycji rozważenia naszych rozwiązań. Dlaczego?

meble do kawalerkiMeble do kawalerki – meble do zadań specjalnych

W kawalerce każdy centymetr miejsca jest na wagę złota. Więc rozplanowanie i zaprojektowanie przestrzeni jest w niej szczególnie ważne. Open space kawalerki łączy zwykle w jednym, niewielkim metrażu kuchnię jadalnię, salon, miejsce do pracy i sypialnię. Zmienność aranżacji przestrzeni i połączenie jednocześnie dziennej i nocnej, miejsca do pracy i do odpoczynku nabiera w kawalerce  nowego znaczenia. Jeżeli  dodamy do tego przestrzeń potrzebną do przechowywania najróżniejszych rzeczy, wybór mebli wielofunkcyjnych staje się świetną alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań.  Tak, my ludzie jesteśmy zbieraczami i nawet gdy hołdujemy coraz modniejszemu minimalizmowi, nie da się ograniczyć naszych potrzeb do zera. Jak więc zaoszczędzić miejsce w kawalerce?

Łóżko w szafie na wiele sposobów

łóżko w szafie do kawalerkiJednym z rozwiązań wielofunkcyjnych, które cieszą się dużą popularnością wśród właścicieli kawalerek, jest łóżko w szafie. W ciągu nocy, dzięki wyborowi tego mebla, posiadamy pełnowymiarowe, komfortowe łóżko do snu. W ciągu dnia, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, łóżko nie tylko znika z przestrzeni dziennej, ale przede wszystkim może spełniać dodatkowe funkcje, ułatwiając i oszczędzając miejsce i życie w codziennym domowym „byciu”.

Projektanci mebli proponują więc łóżko w szafie w różnych wariantach: łóżko w szafie z sofą, łóżko z biurkiem, łóżko ze stołem, łóżko połączone z biblioteką, a nawet łóżko obrotowe z regałem TV i szufladami.  Inną propozycją mebli kompaktowych są nowoczesne stoły: rozkładane ławostoły, stoły do jadalni chowane w komodzie, na ścianie, a nawet stoły kuchenne chowane w szufladzie. Propozycji takich rozwiązań jest coraz więcej i cieszą się coraz większą popularnością.

A co z miejscem do przechowywania?

Meble do kawalerki łóżko w szafie ClickBed V Sofa Box

łóżko w szafie z sofąDodatkowym atutem mebli do kawalerek jest nie tylko łącznie kilku funkcji jednocześnie, ale również możliwość łączenia ich z innymi meblami i zastaną aranżacją. Każdy z modeli łóżek w szafie ClickBed może być oddzielnym meblem lub częścią większej zabudowy. Przestrzeń nad i wokół łóżka może być optymalnie wykorzystana i zabudowana półkami, szufladami, szafkami i szafami. Dzięki temu każdy centymetr przestrzeni może być wykorzystany w najlepszy sposób.

Również same łóżka oferują dodatkowe miejsce do przechowywania. Takie jest ClickBed V Sofa Box prezentowane na zdjęciach. Oprócz połączenia dwóch mebli: łóżka i sofy, oferuje dodatkowy bonus. Sofa w tym rozwiązaniu posiada obszerną skrzynię do przechowywania różnych rzeczy, a niekoniecznie pościeli. Bo łóżko w szafie, dzięki pasom zapinającym pościel nie wymaga takiej skrzyni, ani nie wymaga ścielenia.

Dodatkową korzyścią jest możliwość uzyskania jeszcze jednego miejsca do spania. Sofa w ClickBed V Sofa Box jest niezależnym meblem. Więc w razie potrzeby możną ją przesunąć w dowolne miejsce i wykorzystać jako łóżko.

Last but not least: proszę spojrzeć na zdjęcia. Pełnowymiarowe łóżko w szafie, po złożeniu, znika całkowicie z przestrzeni dziennej. To zdecydowany walor nie tylko funkcjonalny, ale i estetyczny, takiego rozwiązania.

Łóżko w szafie 160×200  – szczegóły realizacji

ClickBed V Sofa Box 160×200

Kolorystyka obudowy: 8685 BS SNOW WHITE

Kolorystyka sofy: tkanina INFINITY 20 BOTTLE GREEN

Zagłówek: model 3D, tkanina INFINITY 20 BOTTLE GREEN

Materac: Sembella Amber Dream H3