Aktualności

Łóżko jednoosobowe rozkładane i chowane w szafie

łóżka jednooosobowe

Łóżka jednoosobowe chowane w szafie to sprawdzony sposób na oszczędność przestrzeni niewielkich pokoi oraz umiejętne połączenie funkcji dziennej (salon, pokój do pracy zdalnej, jadalnia) z nocną. Zazwyczaj kojarzą się z łóżkami otwieranymi poziomo, czyli półkotapczanami. Ale na rynku dostępne są również modele łóżek dla singla otwierane pionowo. Dziś kilka zdań i obrazków pokazujących najcześciej wybierane łóżka dla jednej osoby, spośród oferty mebli wielofunkcyjnych.

Łóżka jednoosobowe „szyte na miarę” pionowe

łóżko jednoosobowe chowane w szafie

ClickBed V to model klasycznego łóżka w szafie. Najczęściej klienci wybierają ten model w wersji dwuosobowej, ale zdarza się i tak, że wersja pojedyncza jest tą optymalną do aranżacji wnętrza. Tak było w przypadku jednej z naszych ostatnich realizacji. Dość szeroki pokój z dwoma oknami rozmieszczonymi od siebie w dość dużej odległości. Jeśli przyjrzeć się wnętrzu, ma ono uniwersalne i różnorodne „zastosowanie”. Jest pokojem do pracy (biurko), relaksu (sofa), garderobą (zabudowa ściany) i brakowało tylko w tym wielofunkcyjnym pomieszczeniu łóżka. Biorąc pod uwagę, że pokój jest już wystarczająco umeblowany, tradycyjne łóżko tylko zagraciłoby przestrzeń i było mocnym „wtargnięciem” w jego dzienne funkcje. Dlatego wybór klienta padł na łóżko w szafie otwierane pionowo. Które dzięki indywidualnemu projektowi świetnie zmieściło się w wolną przestrzeń pomiędzy oknami. A ponieważ każde nasze łóżko powstaje zawsze do konkretnego wnętrza, postanowiliśmy wykorzystać maksymalnie zastaną przestrzeń – i stąd łóżko w zabudowie, która tworzy praktyczne uzupełnienie całości.

 

łóżko w szafie otwierane pionowoJakie są korzyści tego rozwiązania?

 • oszczędność przestrzeni – zachowana została przestronność pomieszczenia
 • utrzymanie zdecydowanego rozróżnienia pomiędzy pokojem w ciągu dnia, a w ciągu nocy
 • wykorzystanie optymalne zastanego miejsca do aranżacji łóżka
 • wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni na książki i inne codzienne rzeczy – dzięki zabudowe
 • wygodny, komfortowy sen w pełnowymiarowym łóżku- bezcenne 🙂

 

Łóżka jednoosobowe „szyte na miarę” poziome

łóżka jednoosobowe

 

Czyli święcący na nowo triumfy (i słusznie) półkotapczan. To prawdziwe wielofunkcyjne łóżko do zadań specjalnych. Może być wyłącznie łóżkiem lub być połączone z sofą. Może być, zwłaszcza polecamy to rozwiązanie w pokojach dla dzieci i młodzieży, łóżkiem z biurkiem. I to, proszę spojrzeć na zdjęcia, bardzo przestronnym biurkiem, którego blat wybiega daleko ponad standardowe rozmiary. Ten zgrabny mebel kompaktowy, który po złożeniu zajmuje zaledwie 40 cm miejsca idealnie sprawdza się w małych pokojach łączących różne funkcje, a do takich należą pokoje dla dzieci.

Dzięki zainstalowanym siłownikom gazowym to łóżko otwiera się jedną ręką. A na wszelki wypadek i dla spokoju użytkowników, we froncie łóżka zamontowaliśmy dodatkowe zabezpieczenie – tradycyjny zamek na klucz. Proszę uważnie przyjrzeć się zdjęciom naszego ClickBed Single. Jest mocowane do ściany więc nie groźne mu skakanie i opieranie się o blat, bo ma stalową mocną konstrukcję. A czego nie widać, spowalniacze, dzięki który, łóżko z materacem łagodnie ląduje na podłodze. To wszystko z myślą o dzieciach, młodzieży i poszukujących wygody singlach. Proszę zajrzeć tutaj: ClickBed Single, jak łatwe jest w użytkowaniu.

 

 

półkotapczan

Jakie są korzyści tego rozwiązania?

 • jest optycznie małym meblem, dzięki czemu nie przytłacza przestrzeni
 • może być samodzielnym meblem lub częścią większej zabudowy
 • na życzenie, posiada funkcje dodatkowe
 • oszczędza przestrzeń i jest łatwe w użytkowaniu nawet przez dzieci
 • nie wymaga ścielenia, ani sprzątania blatu biurka przy otwieraniu i zamykaniu mebla
 • polecany jest do wąskich, długich pokojów, gdzie łóżko pionowe po prostu by się nie zmieściło

Tworzymy łóżka szyte na miarę, które mają cieszyć oko i sprawiać, by codzienne życie w małych wnętrzach było komfortowe i przynosiło jak najwięcej przyjemności. I czy to jest łóżko otwierane pionowo, czy półkotapczan, dobrze dobrane do wnętrza i potrzeb użytkowników, będzie cieszyć swoją funkcjonalnością przez lata. Bo każde z nich objęliśmy 10 letnią gwarancją na niezawodne działanie mechanizmu. O czym przekonać się możecie Państwo sami. Zapraszamy.