Aktualności

Chowane łóżka w salonie

łóżko do małego lub dużego salonu

łóżko do małego salonu łóżko w szafieŁóżko do małego lub dużego salonu. Pierwsza myśl? A po co komuś łóżko w salonie? I tu możemy Państwa bardzo zaskoczyć, bo znakomita większość naszych łóżek ClickBed trafia właśnie do salonów. Przyczyny są różne, wymieńmy kilka z nich:

  • pierwsze mieszkanie – kawalerka; z założenia niewielki i jednocześnie wielofunkcyjne; jedna przestrzeń spełnia zadanie kuchni, jadalni, salonu, pokoju do pracy i sypialni.
  • mały metraż – który mimo zmieniających się czasów wciąż jest tym najczęściej wybieranym przy kupnie mieszkania; wówczas bardzo często wraz z rozrastaniem się rodziny, rodzice rezygnują z własnej sypialni na rzecz dzieci.
  • wygoda – zwłaszcza przy małych dzieciach, podczas choroby, w pracy zdalnej. Dobrze mieć dodatkowe miejsce do snu, które nie zabiera zbyt wiele miejsca, za to umożliwia bezkolizyjne i komfortowe funkcjonowanie w ciągu dnia i nocy w domu
  • przestrzeń dla gości – łóżko w szafie w salonie często bywa łóżkiem gościnnym, na które zwykle nie ma osobnego miejsca, nie mówiąc już o pokoju. Wówczas zamiast oferować materac lub karimatę, możemy zadbać o komfort wizyty w naszym domu na najwyższym poziomie.

Łóżko, zależnie czy do małego, czy dużego salonu, różni się funkcjami, zależnie od potrzeb właścicieli domu. Poznajcie rozwiązania, które zazwyczaj wybierają nasi klienci.

Łóżko do małego salonu, takie jak ClickBed V Sofa

aranżacja małego salonu łóżko w szafie z sofąProszę spojrzeć na zdjęcia pierwszego wybranego salonu. Jest niewielki, do tego duża część pokoju jest przeszklona. Co sprawia, że jest jasny i przestronny, ale z drugiej strony utrudnia funkcjonalne zaprojektowanie przestrzeni. Mały salon w małym mieszkaniu to duże wyzwanie w aranżacji wnętrza. Często jest połączony również z jadalnią i kuchnią. Tym razem jednak stanowi osobne pomieszczenie.

Salon w tym apartamencie będzie pełnił też funkcję codziennej, a raczej conocnej sypialni. A więc w ciągu dnia ma być salonem – z miejscem do odpoczynku, relaksu, spotkania ze znajomymi. Przy takich potrzebach łóżko w szafie z sofą, takie jak ClickBed V Sofa doskonale spełni swoje zadanie. Oszczędzi znacznie przestrzeń dzienną, nie zagracając jej dodatkowym meblem. Zapewni komfort snu – nawet najlepsza sofa z funkcją spania pozostaje sofą. I nawet przy najlepszym materacu, jest on wielokrotnie składany i rozkładany podczas użytkowania, co wpływa na jego jakość i komfort snu przede wszystkim. A wracając do łóżka w szafie, jest ono na tyle kompatybilnym meblem, że można je dowolnie zabudować innymi meblami na wymiar. Wykorzystując przede wszystkim przestrzeń nad i wokół łóżka, co jest swoistym „mus have” w pokojach i mieszkaniach o małym metrażu.

Łóżko do dużego salonu, takie jak ClickBed V

łóżko w szafieGdy dysponujemy dużym salonem, często nie musimy łączyć ze sobą kilku funkcji w jednym meblu. Zdarza się, że łóżko w szafie to nie tylko mebel z sofą, ale również z garderobą. W przypadku dużej przestrzeni możemy zdecydowanie pozwolić sobie na więcej. Tak było podczas realizacji naszego drugiego, prezentowanego tu, projektu. Osobny, przestronny salon, w którym stanęła zabudowa z łóżkiem w szafie. Posiada na tyle miejsca, że właściciele zdecydowali się na osobną przestronną kanapę i zaaranżowanie łóżka w zabudowie ściany przeciwległej. Nasze ClickBed V wkomponowało się w nowoczesny regał, tworząc harmonijną całość z innymi jego funkcjami. 

meble na wymiar WarszawaCiekawym rozwiązaniem, uzupełniającym całość zabudowy jest dodatkowa szafka, zawieszona po drugiej stronie ekranu telewizora. Asymetryczna, dobrze i ciekawie wypełnia przestrzeń ściany, która czeka już tylko na szafkę rtv, która dopełni całości. Mamy więc wygodną przestrzeń sypialnianą, która nie rzuca się w oczy w ciągu dnia i dużo miejsca do codziennego życia – wszystko w jednym pokoju. Nadal z oszczędnością przestrzeni, ale nazwijmy to w wersji „midi”, a nie „maxi”.

 

łóżko w szafie do salonu

Jak zaaranżować dobrze salon z łóżkiem w szafie? Wystarczy, że skontaktujesz się z nami osobiście, mailowo, telefonicznie. Chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniego łóżka  i zaoferujemy warianty rozwiązań, które optymalnie pozwolą zaoszczędzić miejsce i będą zgodne z twoimi oczekiwaniami i potrzebami. Wystarczy nam plan pokoju, rozmowa o potrzebach, oczekiwaniach i stylu jaki lubisz najbardziej. Resztę możesz pozostawić nam.