Aktualności

Łóżko obrotowe w szafie – jak ukryć łóżko w pokoju dziennym?

gdzie jest łóżko w szafie

A gdzie jest łóżko w szafie? Takie pytanie zadają najczęściej nasi klienci widząc ten model łóżka. Jeszcze częściej, goszcząc w naszym salonie, przechodzą koło niego nie podejrzewając, że jest to kolejny mebel z wielofunkcyjnym rozwiązaniem. Gdy uchylamy rąbka tajemnicy i pokazujemy co kryje ten regał do salonu, zwykle wywołuje on efekt „Wow! Tak samo zareagowaliśmy i my, gdy powstał jego pierwszy model. Takie jest właśnie łóżko w szafie obrotowe ClicBed Twist. Czas poznać je bliżej.

Idealne łóżko w szafie do salonu

łóżko w szafie obrotoweZazwyczaj chowając na ścianie nasze łóżka, ukrywamy je za gładkim frontem. Do którego „dołączamy” inne funkcje łóżka: sofę, stół, półki. Niezależnie jakie wykończenie wybierzemy do takich modeli, widać, że jest to mebel, który coś jeszcze w sobie skrywa. Więc zamarzyło nam się łóżko inne od wszystkich. Które naprawdę trudno będzie zauważyć, a jednocześnie będzie jeszcze bardziej funkcjonalne. Meble kompaktowe mają za zadanie oszczędzać przestrzeń niewielkich mieszkań, w tym kawalerek i salonów. Dlaczego więc nie postawić na jeszcze większy komfort i połączyć łóżko z funkcją, która w każdym salonie jest „must have” – przestrzenią na telewizor, sprzęt grający, DVD?

Klasyczne łóżka w szafie w trakcie otwierania „kładziemy” na podłodze. Ale mimo wielu nowoczesnych rozwiązań, nie sposób np. rozciągać przewody elektryczne bezpiecznie. Dlatego zaczęliśmy się zastanawiać: a może to łóżko warto byłoby obrócić wokół własnej osi? To był pierwszy dobry krok do rozwiązania podjętego wyzwania. Po tym pomyśle i jego wdrożeniu, koncepcja łóżka obrotowego była już prawie gotowa. Pozostały szczegóły.

Jak działa obrotowe łóżko ClickBed Twist?

łóżko w szafie do salonuProszę spojrzeń na naszą najnowszą realizację. Na pierwszy rzut oka mamy zgrabną zabudowę do salonu. Posiada szafki, półki, szuflady i dużą przestrzeń na ekran telewizyjny. Gdy podejdziemy bliżej, zauważmy że w obrysie prostokąta, na środku zabudowa istnieje szczelina. Teraz wystarczy lekko nacisnąć pionową ramę w szczelinie żeby przekonać się, że ta część zabudowy jest ruchoma. Kolejny krok, to obrócenie jej wokół własnej osi. Zamiast regału, na ścianie pojawia się stelaż łóżka. Które otwieramy jak wszystkie inne modele pionowych łóżek w szafie.

łóżko do salonu chowane w szafieMaterac umieszczony na stelażu, dzięki siłownikom gazowym oraz spowalniaczom, łagodnie opada na podłogę, w trakcie tego „manewru” wysuwają się nóżki. I już jest! Pełnowymiarowe łóżko pośrodku salonu. Które w odwrotnej kolejności działań tu opisanych, znika na dobre w przestrzeni dziennej. A nocą jest wygodną i świetnie wyglądającą alternatywą sypialni, na którą w zbyt ciasnym lokum nie mamy miejsca.

Co potrafią meble wielofunkcyjne?

Po pierwsze mają oszczędzać miejsce. Dbając o jak najlepsze wykorzystanie każdego zastanego centymetra metrażu. Po drugie, ułatwiać życie. Po trzecie, łączyć różne funkcje i poszerzać, w razie potrzeby, swoją wielofunkcyjność. Proszę spojrzeć na ostatnie zdjęcie.

łóżko w szafie z biurkiem

To łóżko w szafie pełni funkcję salonowego regału, pełnowymiarowej sypialni oraz oferuje… miejsce do pracy. Niewielka wnęka powstała za ścianą dzielącą przestrzeń salonu od kuchni została wykorzystana do budowy biurka. Które pozostaje niewidoczne w przestrzeni mieszkania. I pozwala na spokojną pracę troszkę na uboczu, codziennego funkcjonowania wszystkich domowników. Rozwiązanie nie tylko funkcjonalne, ale również wygodne. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie takie biurko schować w zabudowie ściany. Tak, i to potrafimy również!