Aktualności

Łóżko wielofunkcyjne – komfort i design

łóżko wielofunkcyjne

Łóżko wielofunkcyjne jest meblem, od którego oczekujemy przede wszystkim funkcjonalności. Ma sprawić, że nasze codzienne życie w niewielkim metrażu będzie wygodniejsze pod wieloma względami. Zapewnić oszczędność przestrzeni, połączyć funkcje nocną i dzienną w jednym pomieszczeniu, być łatwe w użytkowaniu. Ten typ łóżka, pewnie ze względu na zaawansowany technologicznie mechanizm, kojarzy się przede wszystkim z nowoczesnym designem. Więc wydawać by się mogło, że będzie pasować wyłącznie do mieszkań zaaranżowanych w uniwersalnym, nowoczesnym stylu.

Nic bardziej błędnego! Dzięki wielu opcjom wykończeń i nieskończonej pomysłowości naszych klientów, powstają łóżka w szafie w stylu, który nawet nam nie przyszedłby w pierwszej chwili do głowy. Które zamiast znikać w przestrzeni pokoju, są maksymalnie wyeksponowane. Dziś słów kilka o takim właśnie łóżku.

ClickBed V Sofa – łóżko wielofunkcyjne w eleganckim stylu

łóżko wielofunkcyjne chowane w szafieOto nasze sztandarowe łóżko w szafie – ClickBed V Sofa – które stanęło w klasycznym, choć niewielkim, salonie. Pierwsze co zwraca uwagę, to mocno skontrastowana kolorystyka łóżka i zabudowy. Ponadczasowa czerń w połączeniu z mocną, słoneczną żółcią sprawia, że nie sposób tego mebla nie zauważyć. A dzięki wyborowi wykończeń na wysoki połysk, całość nabrała dodatkowego, eleganckiego wymiaru. Politurowane fronty mają jeszcze jedną zaletę – odbijając światło dzienne lub sztuczne, optycznie powiększają pokój.

Ale wracając do funkcji estetycznych naszego wielofunkcyjnego łóżka. Automatycznie rozkładana sofa sama w sobie ma tradycyjny charakter. Ale by nadać jej sznytu, oparcie sofy zostało przepikowane, nawiązując tym samym do najlepszych, angielskich pierwowzorów kanap. Gdy otworzymy łóżko, ukaże nam się kolejny nadający charakteru element – zagłówek. Pełnowymiarowy, pikowany, mocno kontrastujący z zabudową. Jest nie tylko bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem (kto lubi opierać się leżąc w łóżku o zimną ścianę?), ale jednocześnie bardzo dekoracyjnym. Jego strukturę podkreśla dyskretne boczne oświetlenie, które zastępuje tradycyjną nocną lampkę. Całość, zarówno w wersji otwartej i zamkniętej jest stylistycznie spójna i w bardzo dobrym, klasycznym stylu.

Łóżko w szafie w zabudowie – diabeł tkwi w szczegółach

łóżko w szafie z sofąPrzyjrzyjmy się teraz zabudowie łóżka. Czarne fronty w połączeniu z jasną obudową o drewnianej teksturze sprawiają, że pomimo tego, że zabudowa jest spora i w „ciężkim” kolorze, jakim jest czerń, nie przytłacza wnętrza i sprawia wrażenie delikatnej. A co w sobie skrywa? Po pierwsze pojemne szafki: na ubrania, rzeczy codziennego lecz niezbyt codziennego użytku (te u góry). Po drugie, jest w niej również miejsce na otwarte półki, co oznacza, że staną na nich książki, zdjęcia lub inne elementy dekoracyjne. Ale jest jeszcze w zabudowie funkcja, którą w wersji dziennej możemy, a nawet powinniśmy przeoczyć. Jest to nocny stolik. Proszę spojrzeć na zdjęcie obok. Schowany w konstrukcji zabudowy, kiedy jest potrzebny, wysuwa się jednym ruchem ręki.

Ale to nie ostatni, zarówno funkcjonalny jak i dekoracyjny element tego mebla. Jeśli przyjrzeć się uważnie, nad sofą wisi półka. Można na niej postawić wszystko: od podręcznej biblioteczki, tablet, po filiżankę z kawą. Dzięki zastosowanej konstrukcji, nie trzeba z niej nic zdejmować podczas otwierania łóżka. Półka wraz zawartością łagodnie opadnie i schowa się pod łóżko, aby o poranku, wraz z zamykaniem łóżka wrócić na swoje miejsce.

Lubimy zaskakiwać rozwiązaniami, które ułatwiają życie. Lubimy wymyślać zaskakujące i jednocześnie multifunkcjonalne rozwiązania. Nasze łóżka projektujemy na miarę: oczekiwań i potrzeb naszych klientów. Ale lubimy też być zaskakiwani. Pomysłami, jakie mają na nasze rozwiązania klienci. Bo każde z łóżek ClickBed to indywidualny projekt. Szansa na to, że spotkacie u kogoś łóżko w szafie takie samo jak wasze, jest znikoma. Powiemy więcej, równa zeru. A to przecież wciąż to samo łóżko, te same mechanizmy i te same rozwiązania.

I jeszcze jedno, dla tych którym marzy się łóżko w szafie, ale kompletnie nie mają pomysłu jak ma wyglądać. Dziesiątki naszych realizacji jest naszego pomysłu. Więc chętnie podpowiemy, doradzimy i zaprojektujemy.