Porady

Jakie łóżko w szafie wybrać – ClickBed IV czy ClickBed V?

jakie łóżko w szafie wybrać

Jakie łóżko w szafie wybrać? Na rynku meblowym ilość modeli łóżek wielofunkcyjnych potrafi wywołać konsternację. Tym bardziej, że często są do siebie bardzo podobne. Tak jest z modelami naszych klasycznych łóżek ClickBed IV i ClickBed V. Często dostajemy zapytania czym od siebie tak naprawdę różnią się te łóżka? Dlatego dziś słów kilka o podobieństwach i różnicach tych dwóch łóżek w szafie.

łóżko w szafie

ClickBed V

Jakie łóżko w szafie wybrać? Kryteria wyboru

  • Pierwszym pytaniem na jakie trzeba sobie odpowiedzieć, to czy potrzebuję prostego łóżka, czy z dodatkowymi funkcjonalnościami. Jeśli poszukujemy łóżka z sofą, biurkiem, półkami, stołem – wybór jest prosty. Będzie to model ClickBed V. Do którego, zależnie od potrzeb i oczekiwań klientów, „doprojektowujemy” dwa rodzaje sof, kilka wersji biurek, półki, dwa rodzaje stołów, a nawet regał RTV. Jeśli spośród naszej oferty nic nie spełnia oczekiwań klienta, możemy stworzyć indywidualny projekt dopasowany idealnie do zastanego wnętrza, innych mebli lub potrzeb użytkowników
  • Drugie pytanie brzmi: jak bardzo chcę „schować” swoje łóżko, aby było niewidoczne dla postronnych osób, np. gości? Czasem łóżko w szafie, ze względu na skromne warunki przestrzenne, staje w najbardziej wyeksponowanym miejscu domu – salonie. Czasem staje w biurze. Bardzo często w takich sytuacjach klientom zależy, aby łóżko było jak najmniej widoczne. I tu dochodzimy do głównej różnicy pomiędzy dwoma, prawie identycznymi modelami łóżek w szafie…
jakie łóżko w szafie wybrać

ClickBed IV

Czym różnią się modele IV i V? Diabeł tkwi w szczegółach…

A tym szczegółem w tym przypadku jest szczelina pomiędzy obudową łóżka i jego frontem. Dzięki zastosowaniu specjalnego mechanizmu, w ClickBed IV ta odległość wynosi zaledwie 4 mm. Tym samym, zwłaszcza jeżeli wybierzemy łóżko w szafie w większej zabudowie, łóżko „znika” i jest nie do rozróżnienia od innych elementów całości.

Jak to możliwe? W większości łóżek w szafie, które budowane są na bazie modelu ClickBed V, nóżki łóżka są mocowane na dłuższym boku frontu łóżka. W ClickBed IV wykorzystujemy system umożliwiający montaż nóżek na krótszym boku frontu. Nie ma więc potrzeby rezerwowania dodatkowego miejsca w obudowie na złożone nóżki.

Tak, jak w przypadku modelu „V”, w wersji „IV” nóżki składane i rozkładane są automatycznie. Łóżko posiada również wszystkie udogodnienia: siłowniki gazowe, system spowalniaczy, dzięki któremu łóżko otwiera się bezpiecznie nie tylko dla użytkownika, ale i dla konstrukcji całości. Jak każde nasze łóżko, model IV otwierany i zamykany jest bez żadnego wysiłku, jedną ręką.

Każdy z modeli oferuje ponad 100 wariantów wykończeniowych. Łóżko nie musi być białe, jak te na zdjęciach.

Kwestią wyboru pozostają więc „jedynie” potrzeby i walory estetyczne. Które z nich będzie Państwa łóżkiem?

Decyzję pozostawiamy Państwu. 🙂