Porady

Półkotapczan jednoosobowy – łóżko składane jednoosobowe Clickbed O

łóżko jednoosobowe półkotapczan

Łóżko jednoosobowe – półkotapczan. Co sprawia, że półkotapczan wrócił do łask i jest chętnie wybierany jako łóżko jednoosobowe do sypialni, pokoju dziecięcego lub młodzieżowego? Dlaczego warto wybrać właśnie taki model łóżka? Co sprawdzić przed zakupem takiego łóżka? Podpowiadamy

Łóżko jednoosobowe – półkotapczan – zalety

półkotapczan łóżko młodzieżoweNajważniejszą i największą zaletą tego rozwiązania jest – nomen omen – niewielki rozmiar mebla. Po zamknięciu ma ono zaledwie 40 cm głębokości. Niezależnie od tego czy jest otwarte, czy zamknięte – niewiele ponad 90 cm wysokości. A co do długości – przekracza minimalnie 200 cm. To sprawia, że zmieści się nawet w najmniejszym wnętrzu. Nie straszne mu długie i wąskie pokoje. Nie boi się skosów ani poddaszy. Może stanąć nawet w niewielkiej wnęce w salonie lub, aby stworzyć wygodne i nie absorbujące na co dzień miejsce do spokojnego nocnego wypoczynku i snu. Ale bywa i tak, że pojawia się w całkiem sporym pomieszczeniu. Które ma pełnić w założeniu kilka różnych funkcji, nie tylko sypialni.

I właśnie zdjęcia z takiego pokoju wybraliśmy dziś do zilustrowania zalet Clickbed O. Na tej przestronnej ścianie w wyraziste niewielki rozmiar tego półkotapczanu jest szczególnie dobrze widoczny.

Jak wybrać dobrze półkotapczan? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

łóżko jednoosobowe półkotapczanOferta półkotapczanów na rynku jest ostatnimi laty naprawdę duża. Na próżno szukać jednak tego rozwiązania w tak popularnych sklepach meblowych jak IKEA, czy Agata Mebla. Producentami łóżek otwieranych poziomo, czyli półkotapczanów, są zwykle małe rodzime firmy korzystające z rozwiązań i mechanizmów z Dalekiego Wschodu. A jakość w łóżkach wielofunkcyjnych, czyli meblach w wiecznym ruchu, jest jednym z najważniejszych czynników wyboru modelu łóżka i konkretnego producenta. Na co zwrócić uwagę decydując się na półkotapczan?

  • podstawa – powinien posiadać stalową ramę i mocny stelaż,
  • mechanizm – na który składają się siłowniki gazowe (jeden nie wystarczy) i spowalniacze – dzięki którym otwieranie łóżka jest „łatwe, szybkie i przyjemne”, a przede wszystkim bezpieczne,
  • automatycznie otwierane stalowe nóżki – to one sprawiają m.in. że łóżko jest tak niewielkich rozmiarów i gwarantują stabilność mebla przez lata.
  • podwyższone parametry obudowy i dobrej jakości materiały użyte do jej budowy

Dobrze jest, jeśli takie łóżko ma:

  • możliwość dołączenia innych funkcjonalności – np. blatu biurka albo sofy,
  • wybór szerokości materaca – nikt nie powiedział przecież, że łóżko jednoosobowe ma mieć wyłącznie wymiar 90×200,
  • opcję zabudowy łóżka dowolnymi regałami, szafkami, półkami – co w duszy gra i czego nam potrzeba,
  • duży wybór kolorów i rodzajów wykończeń, aby łóżko było nie tylko niepowtarzalne, ale również odnalazło się stylistycznie w każdym wnętrzu.

Na koniec warto podpytać o okres gwarancji jaką objęte jest łóżko. To całkiem dobry sposób na sprawdzenie jak długo będzie ono działać bezproblemowo. Tak a propos, my dajemy na nasze łóżka 10 lat gwarancji… Kto da więcej? 😉

 

Related Posts