Porady

Jak urządzić małe mieszkanie?

Jak urządzić małe mieszkanie

Jak urządzić małe mieszkanie, by z chęcią do niego wracać i spędzać w nim z przyjemnością każdą chwilę? Małe mieszkanie, kawalerka, apartament to przestrzeń do życia, w której cechą nadrzędną jest oszczędność miejsca. Im więcej swobody mamy w takim domu na co dzień, tym lepiej się w nim czujemy. Jak urządzić małe mieszkanie, by było komfortowe przez całą dobę? Podpowiadamy.

półkotapczan do małego mieszkaniaJak urządzić małe mieszkanie dobierając odpowiednie kolory, faktury i oświetlenie:

 1. Stonowana kolorystyka: stonowane kolory sprawią, że przestrzeń będzie wydawać się większa i bardziej przestronna. Unikaj ciężkich, kontrastujących ze sobą mocno kolorów, które mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wydawać się mniejsze i przygnębiające.
 2. Przezroczyste i lśniące powierzchnie: używaj elementów z przezroczystego lub lśniącego materiału, takich jak szklane stoły czy lustra. Pomogą one odbijać światło i optycznie powiększyć przestrzeń.
 3. Więcej światła! Zadbaj, aby mieszkanie było dobrze oświetlone zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem. Dostęp promieni słonecznych oraz punktowe oświetlenie nocą optycznie rozjaśniają i powiększają przestrzeń.
 4. Otwarta przestrzeń. Małe mieszkania nie lubią zbyt wielu ścian. Wówczas optycznie stają się jeszcze mniejsze. Tam, gdzie to możliwe, rezygnuj z litych ścian na rzecz przeszkleń, dekoracyjnych paneli oraz otwartej przestrzeni. Nie martw się o funkcjonalność mieszkania, pomożemy Ci dobrać takie meble, które podwyższą komfort codzienności w małych otwartych wnętrzach.

Jak urządzić małe mieszkanie dobierając odpowiednie meble:

 1. Meble wielofunkcyjne. To zakupowe „must have” jeśli chcesz urządzić małe mieszkanie wygodnie i cieszyć się swobodną przestrzenią. Chowane na ścianę biurka, stoły składane do szuflady, ławostoły i stoły o zmiennej powierzchni blatu zostały stworzone właśnie z myślą o małych mieszkaniach! jak urządzić małe mieszkanie
 2. Półkotapczan lub łóżko w szafie. To kolejny mebel, który pozwala zaoszczędzić do 8 metrów kwadratowych powierzchni pokoju! Jeśli połączyć go z dodatkową funkcjonalnością i zdecydujesz się na półkotapczan z sofą, czy łóżko w szafie ze stołem, oszczędność przestrzeni będzie jeszcze większa.
 3. Optymalizacja aranżacji ścian. Zainstaluj półki, regały i szafki na ścianach, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń bez zajmowania dodatkowej powierzchni na podłodze. Zabudowy na wymiar to optymalne rozwiązanie do małych mieszkań.
 4. Przechowywanie rzeczy. Wybierz systemy przechowywania, które pozwolą na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, w tym ukryte szafy, wysokie szafki kuchenne i skrytki np. w siedzisku sofy.

Czy warto aranżować małe mieszkanie samodzielnie, czy z pomocą projektantów?

To kwestia bardzo indywidualna. Zanim podejmiesz decyzję, rozważ pozytywy tego drugiego rozwiązania. Projektowanie małych wnętrz przez specjalistów gwarantuje Ci:

 1. Wiedzę i doświadczenie. Projektanci posiadają wiedzę i doświadczenie w projektowaniu wnętrz, co pozwala im zaoferować rozwiązania, których samemu byś nie uwzględnił.
 2. Optymalizacja przestrzeni. Projektanci potrafią zoptymalizować przestrzeń w sposób, który może być trudny do osiągnięcia dla osoby bez doświadczenia w projektowaniu wnętrz.
 3. Profesjonalne planowanie budżetu. Projektanci mogą pomóc w zaplanowaniu budżetu na remont i wyposażenie mieszkania oraz minimalizując ryzyko niepotrzebnych wydatków i niespodziewanych kosztów.

jak urządzić małe mieszkanie

My ze swojej strony proponujemy Ci nasze wieloletnie doświadczenie w aranżacji małej przestrzeni, poparte setkami realizacji w domach zadowolonych klientów. Dobierzemy rozwiązania optymalne do Twoich potrzeb, zaproponujemy aranżację pomieszczeń, a na koniec zbudujemy dla Ciebie meble z 10 letnią gwarancją na niezawodne działanie mechanizmów.

Sprawimy, że pokochasz swoje małe mieszkanie na nowo.

Transforms