Porady

Jak dobrać materac do łóżka w szafie?

jak dobrać materac do półkotapczanu

Jak dobrać materac do łóżka w szafie?

jak dobrać materac do półkotapczanu
Kupując łóżko w szafie czy półkotapczan prędzej czy później stajemy przed dylematem doboru właściwego materaca.
Nasi Klienci często pytają, czy zwykły materac sprawdzi się w tym rozwiązaniu.
A jeśli nie, to jak dobrać materac, by optymalnie skorzystać z zalet jakie daje łóżko w szafie.
Zazwyczaj proponujemy naszym klientom zakup łóżka w szafie od razu z dołączonym materacem.
Ale nie jest to konieczność. Taki materac można kupić samodzielnie. Może się też okazać, że właśnie takim mamy już w domu.
Oto kilka praktycznych porad, które sprawdzą się podczas takiego zakupu.

Wielkość materaca

Ponieważ łóżko jest precyzyjnie zamykane pionowo w zabudowie, materac musi mieć wielkość idealnie dopasowaną do ramy łóżka. Inaczej łóżko się domknie. W Transforms oferujemy ramy do materacy od 80×200 do 180×200.
Realizujemy również niestandardowe zamówienia.
jak dobrać materac do łóżka w szafieGrubość materaca
Tutaj również mamy ograniczenia. Ze względu na to, że głębokość obudowy jest odgórnie ustalona, aby łóżko dobrze się domykało, materac do łóżka w szafie powinien mieć maksymalnie 22 cm wysokości.
To jest bardzo istotnie nie tylko dla komfortu użytkowania łóżka, ale również dla bezpieczeństwa użytkowników i stabilności całej konstrukcji.

Rodzaj materaca

Na rynku mamy wiele wariantów wypełnień materacy. Decyzja o zakupie zależy od indywidualnych upodobań klientów. Najpopularniejsze to wypełnienia lateksowe, piankowe i sprężynowe. W łóżku w szafie sprawdzi się jednak jedynie sprężynowo-kieszeniowe ponieważ materace piankowe są zbyt lekkie, a lateksowe za ciężkie oraz w pozycji pionowej odginają się wypychając front łóżka. Dzięki wypełnieniu sprężynowo-kieszeniowemu materaca łóżko będzie się zarówno otwierać i domykać do końca oraz będzie stabilne i bezpieczne w użytkowaniu.

Prawidłowa waga materaca w stosunku do jego szerokości:
  90 – 17 -20 kg
120- 20-22  kg
140- 22-26 kg
160- 26-30 kg
180- 30-33 kg

Gdzie kupić materac do łóżka w szafie?

materac do łóżka w szafieTę kwestię w dużej mierze pozostawiamy Państwu.  Transforms współpracuje na co dzień z firmą Sembella i jej produkty oferujemy naszym klientom. Ale na życzenie pomagamy dobrać materace również innych firm i sugerujemy optymalne rozwiązania. Ostateczna decyzja zawsze należy do Państwa.

Dlaczego materac w półkotapczanie ma pasy?

Pasy nie służą, jak czasami myślą Klienci, do przytrzymywania materaca na miejscu. Takiej potrzeby nie ma. Są elementem umożliwiającym przypięcie pościeli i zamknięcie jej w łóżku razem z materacem. Elementem standardowo dołączanym do każdego z modeli naszych łóżek.

Na zdjęciach nasze Clickbed V Sofa Soft z materacem Sembella Amber Dream. I pasami oczywiście. 😉