Porady

Mała sypialnia w bloku może być wygodna!

mała sypialnia w bloku

Mała sypialnia w bloku daje wiele możliwości. Nie wierzysz? Zaraz Cię do tego przekonamy. Każda mała sypialnia może być oazą spokoju i relaksu, pomimo niewielkiego metrażu jakim dysponują w niej domownicy. Kluczem do sukcesu jest inteligentne wykorzystanie dostępnej przestrzeni oraz zastosowanie kilku sprawdzonych rozwiązań dzięki którym nawet najmniejsza sypialnia będzie wydawać się przestronna i funkcjonalna. Oto kilka wskazówek, jak urządzić dobrze małą sypialnię w bloku:

1. Minimalizm z sensem

mała sypialnia w blokuW małej sypialni w bloku i nie tylko mniej znaczy więcej. Zredukuj ilość mebli do minimum wybierając te najbardziej funkcjonalne i niezbędne. Dobrym rozwiązaniem w małych sypialniach są zabudowy ściany, dzięki którym oszczędzasz przestrzeń i jednocześnie maksymalnie wykorzystujesz miejsce w pionie. Dobrze zaprojektowana meblościanka tego typu ograniczy potrzebę posiadania kilku różnych mebli.

Unikaj nadmiaru ozdób i dodatków, aby nie przytłoczyć przestrzeni. Gładkie ściany, fronty mebli, jednorodne faktury zasłon czy firan nie przytłoczą wnętrza, wręcz odwrotnie optycznie je powiększą.

2. Jasne kolory

Jasne kolory dają złudzenie przestronności i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe niż jest w istocie. Wybierz pastelowe odcienie białego, beżu czy szarości, które dodadzą sypialni lekkości i świeżości. Pamiętaj o zasadzie mniej znaczy lepiej. Każdy z pastelowych kolorów ma wiele odcieni, którymi możesz operować dla osiągnięcia efektu różnorodności. Nie ma konieczności wprowadzania wielu kolorów do tak małego wnętrza.

3. Odpowiednie oświetlenie

Oświetlenie ma kluczowe znaczenie w małej sypialni i każdym małym pomieszczeniu. Wybieraj lampy, które rozpraszają światło równomiernie, aby stworzyć przyjemną atmosferę. By osiągnąć efekt przytulności postaw na oświetlenie punktowe ustawiona w kilku miejscach sypialni, które będzie rozjaśniać mrok i jednocześnie wydobywać z niego wybrane szczegóły jej aranżacji.

4. Meble wielofunkcyjne a mała sypialnia w bloku

Półkotapczan, łóżko w szafie, łóżko składane na ścianę, łóżko chowane na ścianie, te wszystkie nazwy odnoszą się do jednego mebla, mała sypialnia w blokumust have małej sypialni. Dzięki temu sprytnemu rozwiązaniu oszczędzisz w przestrzeni dziennej pokoju ok.8 metrów kwadratowych. W małej sypialni to ogromna przestrzeń, dzięki której w ciągu dnia będziesz swobodnie poruszać się po pokoju. Również wizualnie pokój zdecydowanie zyska. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest wypoczynek w prawdziwym łóżku. Komfort nie do przecenienia, prawda?

5. Praktyczne półki i szafki

Wykorzystaj dostępną przestrzeń na ścianach, instalując praktyczne półki czy szafki. To doskonały sposób na przechowywanie książek, ozdób czy innych drobiazgów, nie zajmując cennej przestrzeni na podłodze. Jeśli zdecydujesz się na łóżko w szafie o głębokości 60 cm (standardowa głębokość łóżek Transforms to 37-40), we wnętrzu łóżka zyskasz dodatkowe miejsce na półki i przechowywanie rzeczy.

6. Lustro, lustro na ścianie

Lustra to magiczne narzędzia, które optycznie powiększa każdą przestrzeń. Umieść duże lustro na ścianie naprzeciwko okna, aby odbijało światło i sprawiało, że sypialnia będzie wydawać się większa i jaśniejsza.

Urządzanie małej sypialni w bloku może być wyzwaniem, ale również szansą na kreatywne eksperymentowanie z meblami wielofunkcyjnymi, takimi jak łóżko w szafie. Dzięki odpowiednio dobranym meblom i zastosowaniu kilku trików dekoratorskich, nawet najmniejsza przestrzeń może stać się komfortowym i funkcjonalnym miejscem do życia. Wystarczy tylko trochę kreatywności i chęci, aby stworzyć swój własny mały intymny świat.