Aktualności

Nowoczesne łóżko ze sklejki z biurkiem dla dzieci

meble ze sklejki - półkotapczan

Meble ze sklejki – półkotapczan albo inne łóżko w szafie, bo na takich meblach znamy się najlepiej. I sklejka – czy to dobry pomysł na wybór wykończenia takiego łóżka? Przeczytajcie:

Meble ze sklejki – modowy come back

Sklejka to materiał, który święcił triumfy „popularności” dobre kilkadziesiąt lat temu. Choć nie ukrywajmy, była to popularność wątpliwa. Ówczesna jakość tego materiału pozostawiała wiele do życzenia. Dlatego dziś, gdy sklejka powraca na salony, część klientów ma obawy przed użyciem jej przy projektowaniu mebli. Zwłaszcza tak wymagających, jak meble wielofunkcyjne. Nie wiedząc o tym, że sklejka to jeden z najtrwalszych materiałów do budowy mebli.

półkotapczan z biurkiemWspółczesna sklejka różni się od swojej okrytej złą sławą poprzedniczki przede wszystkim jakością. Dzięki temu, wybierając  mebel z niej zrobiony, możemy być pewni, że będzie on trwały, niepodatny na uszkodzenia i będzie cieszyć nas świetnym wyglądem przez lata. A czy nie tego oczekujemy od łóżek w szafie?

Mało kto wie również, a w dobie poszukiwania ekologicznych rozwiązań jest to zwłaszcza istotne, że sklejka jest przyjazna środowisku i w pełni degradowalna. Najpopularniejsze rodzaje sklejki powstają z drewna sosnowego, buku, olchy i brzozy. Więc świetnie odnajdą się w każdym wnętrzu, w którym właściciele stawiają na prostotę, naturalność i ekologię.

A to jeszcze nie koniec jej zalet. Dzięki swojej fakturze nadaje pomieszczeniom lekkości, dzięki temu wygląda dobrze nawet w najmniejszym pokoju. A przecież łóżka w szafie zwykle w takich stają.

łóżko w szafie z biurkiemDzięki różnorodności fornirów (na rynku dostępne są również sklejki z drewna egzotycznego) świetnie prezentują się w pomieszczeniach w stylu skandynawskim lub industrialnym, czyli najbardziej modnych obecnie trendach wnętrzarskich.

I last but not least – w przeciwieństwie do mebli z litego drewna – meble ze sklejki są rozwiązaniem tańszym, a równie trwałym. Coraz częściej więc i nasi klienci, decydują się na łóżka w szafie wykończone sklejką.

Półkotapczan Clickbed Single – meble z przeszłości w nowoczesnej odsłonie

półkotapczan z biurkiemNa zdjęciach prezentujemy nasze łóżko w szafie z biurkiem, pomyślane jako rozwiązanie do niewielkich pokoi dziecięcych i młodzieżowych. W obu projektach klienci zdecydowali się na użycie w aranżacji mebla sklejki jako materiału wykończeniowego. W pierwszej odsłonie możemy obejrzeć ClickBed Single jako część większej zabudowy pokoju, w drugiej – jako pojedynczy mebel. Naszym skromnym zdaniem, w obu prezentują się dobrze.

Przy okazji, proszę przyjrzeć się jak przyjaznym rozwiązaniem do wąskich pomieszczeń jest półkotapczan. Tam, gdzie nie ma miejsca na łóżko otwierane pionowo, półkotapczan zawsze da radę. Jeśli dodamy do niego funkcję biurka, którego blat chowa się pod frontem łóżka (wraz z całą zawartością!), to mamy nie tylko pokój z oszczędzoną dodatkowo przestrzenią, ale również bardzo funkcjonalny w użytkowaniu.

Mebel jest niewielki w rozmiarach, a jednocześnie jest pełnowymiarowym łóżkiem i biurkiem. Czego można chcieć więcej? 😉