Porady

Nowoczesne rozkładane łóżko do małej sypialni w dwóch aranżacjach

łóżko do małej sypialni

Łóżko do małej sypialni – jego dobór potrafi być nie lada problemem. Ograniczona przestrzeń pokoju może w pierwszej chwili skłaniać do refleksji, że możliwości jest niewiele. Postawimy pełnowymiarowe łóżko i jakoś będziemy się wokół niego przeciskać na co dzień. A inne niezbędne funkcje „sypialniane” – miejsce na przechowywanie ubrań, przestrzeń do ich zmiany przed snem lub o poranku, będziemy kompensować szafą w przedpokoju i przebieralnią w łazience.

Czy tak musi być? Naszym zdaniem nie. Nie lubimy kompromisów, nigdy nie przynoszą nikomu pełnej satysfakcji. Niewielka sypialnia to nie powód do rezygnacji z jej funkcjonalności. Ani utraty przyjemności przebywania w niej o dowolnej porze dnia i nocy. Nie musisz również przestawiać ścian, aranżować na nowo mieszkania, by zyskać dodatkowe miejsce. Wystarczy, że zdecydujesz się na wielofunkcyjne rozwiązanie.

Łóżko do małej sypialni, takie jak ClickBed V

łóżko do małej sypialni łóżko w szafieOto nasze łóżko do zadań specjalnych, które sprawdzi się nawet w najmniejszej sypialni. Czasem montowane jest nawet nie w osobnym pokoju, ale wnęce, która ma spełniać jej funkcje. Zdarza się również, że staje w salonie, np. na ścianie pomiędzy dwoma oknami. Wówczas łatwo je ukryć dla oka, chowając mebel za zasłony.aranżacja małej sypialni łóżko w szafie

Klasyczne, bez dodatkowych funkcjonalności, dostępne w dowolnych wymiarach: od łóżka jednoosobowego po przestronne łóżko małżeńskie. Gładki front może przybrać dowolny kolor i rodzaj wykończenia, dodatkowo maskując swoją obecność w przestrzeni pokoju. Łóżko otwierane jest za pomocą dyskretnych uchwytów zamontowanych do frontu. I jego otwarcie lub zamknięcie nie zajmuje więcej niż kilkanaście sekund.

Mimo, że jest to najprostsze łóżko do małej sypialni jakie oferujemy, posiada wszystkie udogodnienia. Stalową solidną ramę, siłowniki gazowe, automatycznie otwierane i zamykane nóżki, spowalniacze. Pod względem estetycznym posiada możliwość montażu wewnętrznego oświetlenia, komfortowego zagłówka, gniazdek usb. Świetnie sprawdza się w małych sypialniach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych, wszelakich wnękach i niszach.

Przy jego wyborze, jak w przypadku każdego łóżka chowanego otwieranego pionowo, należy zwrócić uwagę, czy podczas otwierania i zamykania będzie mieć wystarczająco dużo miejsca i nie zawadzać np. o oświetlenie. Ale tym szczegółem zajmujemy się my, projektując łóżko.

Łóżko do sypialni, takie jak ClickBed O Sofa

łóżko w szafie z sofą 140x200Najpierw proszę przyjrzeć się zdjęciu i wyobrazić sobie, jak wyglądałaby ta wnęka w pokoju, gdyby stanęło w niej pełnowymiarowe łóżko… Zajęty każdy wolny metr kwadratowy przestrzeni bez możliwości zmiany aranżacji, schowanie tak dekoracyjnej i miłej dla oka podłogi i brak swobodnego dostępu do łóżka z obu stron materaca…

Nasi klienci zdecydowali zaaranżować ten pokój inaczej. Dzięki wyborowi ClickBed O Sofa zyskali komfortową przestrzeń relaksu i wypoczynku w ciągu dnia, nie rezygnując z posiadania pełnowymiarowego łóżka. A ponieważ ten model to półkotapczan, który otwiera się poziomo, zarówno położenie się na nim jak i wstawanie nie sprawia trudności.

łóżko w szafie z sofąWygodna sofa, podczas zamykania łóżka chowa się pod jego frontem. Jej zaletą jest również możliwość wyboru szerokości podłokietników oraz różnych rodzaje oparć. Co do wykończeń, „imagination is the limit”. W swojej ofercie posiadamy kilkaset rodzajów dowolnego rodzaju obić materiałowych i skórzanych. Więc nasze łóżko z sofą dopasuje się do każdego wnętrza i jego aranżacji.

Gdzie sprawdzi się takie rozwiązanie najlepiej? W szerokich i płytkich wnękach, w wąskich pokojach oraz w ukosach na poddaszach. 

I last but not least. Łóżko chowane poziomo daje możliwość dodatkowej zabudowy „nad”. Dzięki temu możemy wykorzystać dosłownie każdy centymetr miejsca, czy do przechowywania różnych rzeczy, czy dla funkcji stricte dekoracyjnej.