Składane łóżko piętrowe z biurkiem zwykle kojarzy nam się z pokojem rodzeństwa. Czyli na górze łóżko, na dole łóżko i dołączone do całości biurko. Ale o piętrowym łóżku marzą również jedynacy. Zwłaszcza, że mając pokój wyłącznie dla siebie, nie muszą toczyć walk o to, czyim łóżkiem będzie to wymarzone – na piętrze.
I choć tradycyjne łóżko piętrowe jest już jakąś oszczędnością przestrzeni, to my postanowiliśmy pójść dalej. Stworzyliśmy łóżko, które nie tylko jest piętrowe, ale chowa się na ścianę. Tak powstało ClickBed Twin. A ponieważ nasze każde łóżko jest robione indywidualnie, możemy proponować różne warianty łóżek i dostosować je do konkretnych potrzeb i oczekiwań. A czasem nawet marzeń. Zwłaszcza tych najmłodszych. Dziś pokazujemy i opisujemy efekty takich połączeń.
Składane łóżko piętrowe z biurkiem Twin&Voila
Wytyczne naszej najnowszej realizacji były jasne: niewielki pokój dziecięcy. Potrzebne jest stworzenie miejsca do nauki i do snu. Z zachowaniem jak największej swobody i przestrzeni na zabawę i codzienne intensywne życie małego mieszkańca. No i maksymalne wykorzystanie miejsca na ścianie na szafy, szafki i półki. Do wyboru mieliśmy dwa modele łóżek z biurkiem: ClickBed Single i ClickBed Voila. Są to tzw. półkotapczany, czyli łóżka otwierane poziomo. Dzięki ich niewielkim rozmiarom, a zwłaszcza wysokości, otwieranie i zamykanie łóżka jest naprawdę dziecinnie proste. Więc poradzi sobie z tym nawet najmniejszy maluch, bez potrzeby pomocy dorosłego. Ale wiedzieliśmy, że naszemu najmłodszemu klientowi po cichu marzy się najbardziej łóżko piętrowe. Więc zamiast skorzystać z gotowych rozwiązań usiedliśmy do projektowania i połączyliśmy łóżko piętrowe Twin z modelem biurka Voila.
Zalety łóżka piętrowego z biurkiem chowanego w szafie
Z łóżka piętrowego chowanego w szafie usunęliśmy dolne łóżko – niepotrzebne jedynakowi. Na jego miejscu pojawił się front. A na nim zainstalowaliśmy biurko Voila. Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Po pierwsze, łóżko i biurko działają niezależnie. Istnieje więc kilka wersji takiego rozwiązania: zamknięte łóżko i złożone biurko, otwarte łóżko i otwarte biurko, zamknięte łóżko i otwarte biurko, otwarte łóżko i zamknięte biurko. Można więc dowolnie zmieniać konfigurację, zależnie od tego na co w danym momencie ma się ochotę i czego potrzebujemy. Po drugie, w każdym rozwiązaniu oszczędzamy przestrzeń, zamiast dwóch osobnych mebli mamy jeden – kompaktowy. A wielość aranżacji sprzyja wykorzystaniu mebla na różne sposoby. Zarówno te tradycyjne – nauka, sen. Jak i te mniej konwencjonalne – w ramach wolnej zabawy stworzenie z mebla podwodnego okrętu, statku kosmicznego, zamku księżniczki, tajemnej groty. Co tylko w duszy i głowie gra, tu się może zdarzyć.
A najważniejsze, że niezależnie od pomysłowości, będzie się dziać bezpiecznie. Stalowy stelaż i solidne mechanizmy zamykające łóżko i biurko gwarantują, że podczas snu, zabawy, pracy, relaksu, całość konstrukcji łóżka będzie działać niezawodnie.
Meble wielofunkcyjne na wymiar
Nasze niekonwencjonalne łóżko chowane w szafie z biurkiem włączyliśmy w całość zabudowy ściany na wymiar. Dwukolorowe fronty wszystkich elementów całości sprawiają, że mimo dużych rozmiarów, mebel jest optycznie lekki i różnorodny. Nie przytłacza, ale naturalnie wkomponowuje się w charakter pokoju. A ten, choć niewielkich rozmiarów, nabrał oddechu i przestrzeni. Będzie wyglądał jeszcze ciekawiej, gdy na półkach pojawią się książki i zabawki – radosny dziecięcy rozgardiasz kolorów i faktur.
Na koniec kilka słów na temat ilustracji. Meble wielofunkcyjne trafiają głównie do małych pomieszczeń i przestrzeni. Co jest dość oczywiste, bo dla nich zostały wymyślone. Ale stąd dobre zilustrowanie naszych realizacji staje się czasem nie lada wyzwaniem. Mamy nadzieję, że jest to jednak mimo wszystko atutem, bo żadna, nawet najbardziej realistyczna makieta, nie zastąpi prawdziwych, realnych rozwiązań.