ClickBed - pionowe
ClickBed - poziome
Kolekcja Young
Łóżko do bardzo małej sypialni. Zacznijmy od tego co rozumiemy przez określenie „bardzo mała sypialnia”? My proponujemy ekstremalne wymiary, np. 2,5×2. Co z nimi zrobić? Tradycyjne łóżko spowoduje, że jedynym elementem pokoju będzie materac. A przecież sypialnia spełnia kilka funkcji. Jak urządzić taką sypialnię? Podpowiadamy:
Niezależnie od metrażu miejsca do snu, dla wygody własnej i wszystkich mieszkańców domu, zwykle marzy nam się (oprócz łóżka, co oczywiste) kilka innych mebli. Aby nie chodzić po ubrania na korytarz albo do innego pokoju, w każdej sypialni powinno się znaleźć miejsce na szafę na ubrania. Nie zawsze może być to od razu garderoba, ale na sezonowe ubrania codzienne – to takie naprawdę „must have”.
Dobrze jest też wykorzystać niewielką przestrzeń do maksimum, jednocześnie jej nie zagracając. Mieć miejsce na książki, bibeloty, muszelkę z wakacji i zdjęcie bliskich osób. Sprawić by sypialnia była nie tylko funkcjonalna, ale była intymną przestrzenią do odpoczynku, relaksu, snu. By była jedyna i niepowtarzalna. Własna. Jak to zrobić, aby jednocześnie jej nie zagracić?
Architekci wnętrz mają na to sposób – w tym celu proponują maksymalnie wykorzystać przestrzeń ścian. Na półki, szafki, zabudowę. Osobne, dodatkowe meble to zdecydowanie za dużo dla tak małego metrażu.
No i ostatni – kluczowy mebel – jakie łóżko wybrać? Sen to najważniejsza forma regeneracji organizmu, sposób na radzenie sobie ze stresem, warunek naszego zdrowia, dobrego samopoczucia i energii do działania. A to zapewnia nam wyłącznie pełnowymiarowe łóżko. Z wygodnym materacem dostosowanym do potrzeb naszego kręgosłupa, z powłoką antyalergiczną, który będzie służył nam przez lata. Miło byłoby również nie musieć się przeciskać i nie zwracać uwagi na krawędzie łóżka, gdy z niego nie korzystamy. Móc swobodnie się ubrać, przebrać, wybrać garderobę na następny dzień.
Tak wielką ilość potrzeb i oczekiwań spełnia tylko jedno rozwiązanie: łóżko w szafie. Po zamknięciu głębokość tego mebla to zaledwie.. 40cm. Po otwarciu masz wszystko, co niezbędne do komfortowego wypoczynku. Aby było jeszcze milej i przytulniej, do łóżka możesz dobrać miękki w dotyku zagłówek, a całość mebla oświetlić łagodnym światłem LED. W ciągu nocy masz więc pełnowymiarowe łóżko, a w ciągu dnia miejsca do codziennych czynności.
Aby było jeszcze łatwiej, przecież o poranku każda dodatkowa minuta snu ma znaczenie, łóżko otworzysz i zamkniesz zaledwie w kilkanaście sekund. A ono, dzięki zastosowanym spowalniaczom i siłownikom gazowym, bezpiecznie i łagodnie opadnie lub schowa się w obudowie. Zdradzimy Ci jeszcze jeden „tip”. Nie lubisz widoku niezasłanego łóżka w ciągu dnia, a bardzo tego nie lubisz tego robić? Łóżko w szafie nie wymaga ścielenia. W każdej chwili możesz je zamknąć i nie patrzeć na pozostawiony na nim bałagan.
Wszystko zależy od tego jakim pomieszczeniem na sypialnię dysponujesz i gdzie znajduje się okno. Jeśli to tzw. „tramwaj” wówczas polecamy wybór półkotapczanu – takiego jak na zdjęciu – ClickBed O. Chociażby dlatego, że łóżko chowane w szafie otwierane pionowo wymaga miejsca do jego otworzenia i może blokować dostęp np. do okna. Półkotapczan z założenia jest niski, a po otwarciu zajmuje przestrzeń sypialni nie przegradzając jej na dwie części.
Jeśli masz wątpliwości, nie wiesz co wybrać i jak optymalnie wykorzystać przestrzeń bardzo małej sypialni, po prostu się do nas odezwij. Zaprojektujemy ją zgodnie z oczekiwaniami i wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie.