Porady

Łóżko do bardzo małej sypialni

łóżko do bardzo małej sypialni

Łóżko do bardzo małej sypialni. Zacznijmy od tego co rozumiemy przez określenie „bardzo mała sypialnia”? My proponujemy ekstremalne wymiary, np. 2,5×2. Co z nimi zrobić? Tradycyjne łóżko spowoduje, że jedynym elementem pokoju będzie materac. A przecież sypialnia spełnia kilka funkcji. Jak urządzić taką sypialnię? Podpowiadamy:

Co powinno znaleźć się w każdej sypialni?

łóżko do bardzo małej sypialni Niezależnie od metrażu miejsca do snu, dla wygody własnej i wszystkich mieszkańców domu, zwykle marzy nam się (oprócz łóżka, co oczywiste) kilka innych mebli. Aby nie chodzić po ubrania na korytarz albo do innego pokoju, w każdej sypialni powinno się znaleźć miejsce na szafę na ubrania. Nie zawsze może być to od razu garderoba, ale na sezonowe ubrania codzienne – to takie naprawdę „must have”.

Dobrze jest też wykorzystać niewielką przestrzeń do maksimum, jednocześnie jej nie zagracając. Mieć miejsce na książki, bibeloty, muszelkę z wakacji i zdjęcie bliskich osób. Sprawić by sypialnia była nie tylko funkcjonalna, ale była intymną przestrzenią do odpoczynku, relaksu, snu. By była jedyna i niepowtarzalna. Własna. Jak to zrobić, aby jednocześnie jej nie zagracić?

Architekci wnętrz mają na to sposób – w tym celu proponują maksymalnie wykorzystać przestrzeń ścian. Na półki, szafki, zabudowę. Osobne, dodatkowe meble to zdecydowanie za dużo dla tak małego metrażu.

Łóżko do bardzo małej sypialni

pomysły do małej sypialniNo i ostatni – kluczowy mebel – jakie łóżko wybrać? Sen to najważniejsza forma regeneracji organizmu, sposób na radzenie sobie ze stresem, warunek naszego zdrowia, dobrego samopoczucia i energii do działania. A to zapewnia nam wyłącznie pełnowymiarowe łóżko. Z wygodnym materacem dostosowanym do potrzeb naszego kręgosłupa, z powłoką antyalergiczną, który będzie służył nam przez lata. Miło byłoby również nie musieć się przeciskać i nie zwracać uwagi na krawędzie łóżka, gdy z niego nie korzystamy. Móc swobodnie się ubrać, przebrać, wybrać garderobę na następny dzień.

A gdyby pójść dalej i zamarzyć sobie o tym by pełnowymiarowe łóżko w ogóle nie było widoczne w ciągu dnia?

Tak wielką ilość potrzeb i oczekiwań spełnia tylko jedno rozwiązanie:  łóżko w szafie. Po zamknięciu głębokość tego mebla to zaledwie.. 40cm. Po otwarciu masz wszystko, co niezbędne do komfortowego wypoczynku. Aby było jeszcze milej i przytulniej, do łóżka możesz dobrać miękki w dotyku zagłówek, a całość mebla oświetlić łagodnym światłem LED. W ciągu nocy masz więc pełnowymiarowe łóżko, a w ciągu dnia miejsca do codziennych czynności.

Aby było jeszcze łatwiej, przecież o poranku każda dodatkowa minuta snu ma znaczenie, łóżko otworzysz i zamkniesz zaledwie w kilkanaście sekund. A ono, dzięki zastosowanym spowalniaczom i siłownikom gazowym, bezpiecznie i łagodnie opadnie lub schowa się w obudowie. Zdradzimy Ci jeszcze jeden „tip”.  Nie lubisz widoku niezasłanego łóżka w ciągu dnia, a bardzo tego nie lubisz tego robić? Łóżko w szafie nie wymaga ścielenia. W każdej chwili możesz je zamknąć i nie patrzeć na pozostawiony na nim bałagan.

Łóżko w szafie do bardzo małej sypialni – jakie wybrać?

łóżko do bardzo małej sypialni

Wszystko zależy od tego jakim pomieszczeniem na sypialnię dysponujesz i gdzie znajduje się okno. Jeśli to tzw. „tramwaj” wówczas polecamy wybór półkotapczanu – takiego jak na zdjęciu – ClickBed O. Chociażby dlatego, że łóżko chowane w szafie otwierane pionowo wymaga miejsca do jego otworzenia i może blokować dostęp np. do okna. Półkotapczan z założenia jest niski, a po otwarciu zajmuje przestrzeń sypialni nie przegradzając jej na dwie części.

Jeśli masz wątpliwości, nie wiesz co wybrać i jak optymalnie wykorzystać przestrzeń bardzo małej sypialni, po prostu się do nas odezwij. Zaprojektujemy ją zgodnie z oczekiwaniami i wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie.