Porady

Łóżko chowane w szafie z biurkiem – jakie wybrać?

łóżko z biurkiem chowane w szafie

Łóżko z biurkiem chowane w szafie. Jaki mam wybór? Jakie wybrać, by pasowało do wnętrza? Czy każde łóżko w szafie może być łóżkiem z biurkiem? Czy to łóżko tylko dla dzieci, czy może być w wersji dla dorosłych? Odpowiadamy!

Łóżko z biurkiem chowane w szafie, niezależnie od modelu, może być łóżkiem pojedynczym, tzw.  młodzieżowo-dziecięcym lub łóżkiem podwójnym, tzw. małżeńskim. Piszemy niezależnie od modelu, bo w swojej ofercie mamy ich kilka.

Dziś zajmiemy się łóżkami „dorosłymi” polecając Państwu osobne artykuły na temat łóżek dziecięcych, takich jak ClickBed Single. Okazja jest ku temu świetna, bo właśnie skończyliśmy montaże takich łóżek w domach naszych dwóch klientów.

Zatem do dzieła:

Łóżko z biurkiem, takie jak ClickBed Desk

półkotapczan z biurkiemProszę spojrzeć na zdjęcie tytułowe. Mamy na nim wygodny, podwójny półkotapczan (które oznaczamy modelem O), do którego frontu zamontowaliśmy biurko. A raczej przestronny blat biurkowy. Na życzenie klientów oprócz blatu na froncie łóżka pojawiła się również półka. Każdy z elementów jest niezależnie składany podczas otwierania łóżka. Gdy front z materacem łagodnie opada do poziomu, zarówno biurko i półka składają się i chowają pod nim. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że na czas korzystania z łóżka nie musimy z biurka ani półek nic zdejmować (tak, rzesze nastolatków bardzo nas lubią za to rozwiązanie ;-)). Wszystkie rzeczy zgromadzone na nich podczas dnia spokojnie czekają na swój powrót do przestrzeni dziennej. A w trakcie zamykania i otwierania łóżka nic nie spadnie na podłogę – mechanizm został tak skonstruowany, że dzięki siłownikom gazowym, łóżko otwiera się szybko, ale łagodnie.

łóżko z biurkiem chowane w szafieTo rozwiązanie dostępne jest w obu podstawowych modelach łóżek w szafie – pionowym i poziomym. Zaletą wyboru poziomego ClickBed Desk jest przestronność blatu. W modelu V (czyli otwieranym pionowo) jest on zwykle krótszy, zależnie od wybranej szerokości materaca, a tym samym szerokości frontu łóżka. Rozwiązanie „poziome” sprawdza się najlepiej w wąskich, długich pokojach, gdzie rozłożenie łóżka pionowego byłoby utrudnione. Półkotapczan jest również łatwiejszy w codziennym użytkowaniu dla osób o mniejszym wzroście lub z problemami ze sprawnością. Dzięki jego niewielkim rozmiarom nie trzeba wysoko sięgać po uchwyt otwierający łóżko.

Łóżko z biurkiem chowane w szafie, takie jak ClickBed Voila

łóżko z biurkiem chowane w szafieDrugim modelem, który chcielibyśmy Państwu przybliżyć, jest ClickBed Voila – model, który dopiero niedawno zagościł w naszej ofercie. Mamy więc, jak widać na zdjęciach, łóżko typu V – otwierane pionowo. I blat biurka, który może być montowany na froncie łóżka, ale równie dobrze sprawdza się montowany bezpośrednio na ścianie. Bardzo lubimy to rozwiązanie właśnie za jego uniwersalność. Nasi klienci zaś lubią ten model za możliwość składania blatu „do pionu” również gdy łóżko jest zamknięte. Dzięki temu oszczędzamy dodatkowo miejsce w przestrzeni dziennej.

łóżko z rozkładanym biurkiem

Proponujemy to rozwiązanie zwłaszcza osobom, które poszukują łóżka z biurkiem do niewielkiego pokoju. Uzyskujemy dzięki temu trzy warianty „istnienia” łóżka. Możemy je otworzyć i cieszyć się wygodnym, pełnowymiarowym łóżkiem. Na dzień możemy je zamknąć i korzystać z przestrzeni biurka. A jeśli tego ostatniego również nie potrzebujemy, składamy blat biurka i nasz wielofunkcyjny mebel znika niepostrzeżenie w aranżacji pokoju. Niestety, ostatnia wiadomość nie ucieszy osób, nie przepadających za sprzątaniem – w modelu Voila, każde otwarcie łóżka wymaga posprzątania biurka

I ostatnia już dziś informacja: w obu modelach łóżek zastosowano dwa mechanizmy zabezpieczeń przed otwarciem. Pierwszy z nich, to spowalniacze, dzięki którym łóżka łagodnie i spokojnie opada do poziomu. Drugi, to mały zamek z kluczykiem widoczny na froncie łóżek. Nie jest konieczny, ale na życzenie klientów, zwłaszcza tych, którzy zapominaliby o zamknięciu blatu biurka przed otworzeniem łóżka, montujemy takie rozwiązanie.