Porady

Łóżka wielofunkcyjne do salonu

łóżka wielofunkcyjne

Łóżka wielofunkcyjne to meble do zadań specjalnych. Mają przynieść same korzyści, takie jak oszczędność miejsca, łatwość użytkowania, komfort. Wśród coraz większej oferty na tego typu meble, znajdziemy „specjalistów” do sypialni, pokoju dziecięcego, czy też kuchni. Ale biorąc pod uwagę najpopularniejszy metraż obecnie budowanych mieszkań, część z nich proponowana jest też do… salonów. Zwykle myśląc o takim łóżku, łączymy jego funkcję z sofą. Dziś pokażemy, że może być jeszcze inaczej, a równie funkcjonalnie. Sofa w salonie już jest, ale brakuje łóżka w szafie i stołu.  Połączyliśmy te funkcje i to jest dopiero rozwiązanie!

Łóżka wielofunkcyjne, takie jak ClickBed Sprint

łóżka wielofunkcyjne W ofercie łóżek ClickBed posiadamy dwa tego typu modele mebli. Pierwszym z nich jest ClickBed Sprint. Co je wyróżnia? Front złożonego łóżka w szafie jest jednocześnie ścianą, do której przymocowano konstrukcję rozkładanego stołu. Ponieważ stół rozkłada się ręcznie, a nie automatycznie, ten model mebla może przybierać trzy postaci. Pierwsza, widoczna na zdjęciu tytułowym, to moment, gdy łóżko jest zamknięte, a stół otworzony. Drugą widać na najbliższym zdjęciu: zarówno łóżko i blat pozostają zamknięte. Wersja trzecia, poniżej, to moment, gdy salon zmienia się w sypialnię. Stół znika, a w przestrzeni pokoju pojawia się pełnowymiarowe łóżko.

łóżka wielofunkcyjne ze stołem

 

Proszę przyjrzeć się tej koncepcji dobrze. Mamy kuchnię otwartą na salon, w którym jest już miejsce relaksu – sofa z ławą. I proszę przyjrzeć się, jak łóżko ClickBed Sprint wkomponowuje się w przestrzeń pomiędzy, tworząc wygodne miejsce do codziennych posiedzeń przy posiłkach. I jak bardzo utrudniałby komunikację między kuchnią a pokojem tradycyjny stół! Przecież nie siedzimy przy nim ciągle, co oznacza, że nie zawsze musi być widoczny. Nie mówiąc już o funkcji łóżka, które w żaden tradycyjny sposób w tej przestrzeni nie zmieściłoby się. Ktoś powie, no tak, stół trzeba składać i rozkładać ręcznie, czy to wygodne? Dzięki zastosowanym mechanizmom otwiera się go jedną ręką. A żeby nie doszło do pomyłki i nikt nie próbował rozłożyć łóżka zanim stół zniknie, na froncie łóżka umieściliśmy zamek z kluczykiem. Więc o katastrofie wynikającej z roztargnienia nie może być mowy.

A dla tych, którzy oczekują, by stół otwierał się automatycznie, mamy dobrą wiadomość. Tak właśnie działa:

ClickBed Table – łóżko wielofunkcyjne ze stołem

łóżko wielofunkcyjne dwuosoboweW przypadku tego projektu, łóżko miało stanąć w sypialni, która jest jednocześnie miejscem do pracy, gdzie stół pełni rolę obszernego biurka. I tak się stało. Mamy więc wąską, niewielkich rozmiarów sypialnię z dużą szafą wnękową pełniącą funkcję garderoby. Vis a vis okno. A pomiędzy, nasze ClickBed Table. Jeśli dobrze się przyjrzeć zdjęciom, oprócz tajemniczego kluczyka na froncie łóżka widać również (co rzadkie w relacjach z naszych realizacji) uchwyty do otwierania łóżka, dzięki którym otwieramy je z dowolnej strony. Za to zawsze bez wysiłku – dzięki zastosowanym siłownikom gazowy. Możemy obejrzeć również konstrukcję stołu, którą stanowi solidna, stalowa noga. Stół w ClickBed Table, składając się nie chowa się, jak w ClickBed Sprint, na froncie łóżka, ale łagodnie opada w kierunku podłogi i znika pod nim.

łóżko wielofunkcyjne dwuosobowePo rozstawieniu stołów, w obu modelach mamy do dyspozycji blat o długości 170 cm i szerokości 90, co daje możliwość zarówno wygodnego biesiadowania, jak i komfortowej pracy. A w pozycji „nocnej” pełnowymiarowe łóżko, którego szerokość zależy od materaca, czyli od 140 do 180 na 200cm.

Łóżka wielofunkcyjne – „imagination is the limit”

Oba przykłady łóżek dobrze pokazują nie tylko jakie modele, zależnie od potrzeb, mamy do wyboru, ale jak inaczej może prezentować się każde łóżko. Podczas projektowania każdego z nich mamy do wyboru w wersji standardowej ponad 100 rodzajów różnych wykończeń, które dają możliwość dostosowania wyglądu mebla praktycznie do każdego stylistycznie wnętrza.

Łóżka wielofunkcyjne to dobra i sprawdzona alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań, która sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ilość miejsca jest ograniczona, a oczekiwania i potrzeby są takie, jak w każdym mieszkaniu, niezależnie od metrażu. Dzięki takim kompaktowym rozwiązaniom łóżka w szafie z dowolną dodatkową funkcją (a jest ich sporo) sprawiają, że nie musimy się ograniczać i iść na jakikolwiek kompromis.

łóżko multifunkcyjne