Aktualności

Łóżko z biurkiem chowane w szafie na dwa sposoby

łóżko w szafie z biurkiem w zabudowie

Łóżko z biurkiem na dwa sposoby, a może nawet więcej…?

Gładki front łóżek w szafie aż się prosi o wykorzystanie tej przestrzeni na dodatkowe funkcjonalności. A my tę sposobność wykorzystujemy na ile wystarcza nam wyobraźni i możliwości technologicznych. Ale czasem nasi klienci potrafią nas zaskoczyć swoimi oczekiwaniami. Powstają nowe rozwiązania, które nas zmuszają do kreatywności, a z drugiej strony poszerzają paletę możliwości rozwiązań mebli wielofunkcyjnych.

Łóżko z biurkiem na dwa sposoby, czyli w zabudowie na wymiar

łóżko z biurkiem na dwa sposobyA oto pierwszy z naszych „wyjątków”. Klient zamawiając łóżko w szafie ClickBed V zdecydował się jednocześnie na pełną zabudowę ściany. Zażyczył sobie, aby znalazło się również w niej biurko. Ale nie na gładkim froncie łóżka, ten miał pozostać niezmieniony. łóżko z biurkiem meble na wymiar

I tak powstała wielofunkcyjna zabudowa – regał z miejscem na książki, szafkami na np. ubrania oraz miejscem na biurko. Ale nie klasyczne. Również chowane, tak jak łóżko.

Jeśli spojrzycie Państwo na zdjęcie z otwartym łóżkiem, po prawej stronie zauważycie wysuwający się blat. Tak, to właśnie blat biurka, który w dowolnej chwili można schować w zabudowę. Jest tak pomyślany, że we wnęce można umieścić na stałe np. monitor komputera i rozpoczynając pracę poszerzyć biurko o dodatkową przestrzeń blatu. Którą w porze wypoczynku można albo schować albo wykorzystać jako nocny stolik.

Dzięki temu rozwiązaniu można również, zamykając łóżko, swobodnie pracować w ciągu dnia. A widok pobliskiego łóżka nie będzie kusić do popołudniowej drzemki. 😉

To wygodne rozwiązanie dla tych, którzy w niewielkim pokoju muszą połączyć funkcję biura z sypialnią.

Łóżko z biurkiem na dwa sposoby, ekspozycja Transforms

łóżko w szafie z sofą i biurkiemIdąc za sugestiami klientów postanowiliśmy poeksperymentować na własną rękę. I tak zainspirowani wcześniej opisanym projektem, stworzyliśmy łóżko w szafie z sofą w zabudowie z biurkiem. W jeszcze innej wersji. Chcąc połączyć kilka funkcjonalności jednocześnie, do niewielkiej, kompaktowej zabudowy wybraliśmy model łóżka ClickBed V Sofa. A biurko łóżko w szafie z biurkiemschowaliśmy za białym frontem ze zgrabną rączką. Troszkę to rozwiązanie przypomina dawne regały z barkiem (ma też wewnątrz podświetlenie, jak tamte), ale kryje przestronne miejsce do pracy, a nie rozrywek wszelakich.

Dół frontu biurka idealnie przylega do oparcia sofy. I tu może pojawić się pytanie, czy aby takie połączenie nie przeszkadza w otwieraniu i zamykaniu blatu? Nie, nie przeszkadza. Zależało nam na harmonijnej, utrzymującej linie zabudowie więc wybraliśmy mechanizm, który podczas otwierania i zamykania blatu, unosi go do góry. Proszę spojrzeć z bliska jak to wygląda.

Jak połączyć biurko z sofą i łóżkiem?
łóżko w szafie z sofą i biurkiem

Krawędzie mebli na siebie nie zachodzą, a po otwarciu zabudowy mamy wygodne biurko z wnęką do schowania laptopa, drukarki, czy innych niezbędnych do pracy rzeczy.

Blat biurka jest dyskretnie podświetlony (oświetlenie LED znajduje się w półce), dzięki czemu możemy przy nim pracować o dowolnej porze. Biurko może być otwarte zarówno przy zamkniętym czy otwartym łóżku. Co oznacza, że część mieszkańców domu może odpoczywać na kanapie, gdy inny swobodnie pracować.

Takie rozwiązanie polecamy zwłaszcza do małych sypialni i salonów. Sprawdzi się również w pokoju studenckim starszej młodzieży. 3 różne meble w jednym – to rozwiązanie można zobaczyć osobiście i przekonać się o jego niewielkich rozmiarach i funkcjonalności, zaglądając do naszego salonu firmowego Transforms ClickBed, który mieści się przy Trakcie Brzeskim 72, w Warszawie. Zapraszamy. 🙂