Porady

Półkotapczan na wymiar – gdzie sprawdzi się najlepiej?

półkotapczan rozwiązanie do małych mieszkań

Półkotapczan, rozwiązanie do małych mieszkań, czy sentymentalny relikt przeszłości? Co zyskujemy, a co tracimy decydując się na takie rozwiązanie? Gdzie można go polecić? I jakie posiada funkcjonalności? Dziś, na przykładzie dwóch różnych realizacji ClickBed O, półkotapczan w roli głównej.

Półkotapczan jednoosobowy – gdzie sprawdzi się najlepiej?

łóżko w szafie dla dziecka

W porównaniu ze swoim rodzeństwem, łóżkiem w szafie otwieranym pionowo, półkotapczan wizualnie zajmuje mniej miejsca. Zwłaszcza jeśli decydujemy się na wersję jednoosobową tego łóżka. Po złożeniu, jak widać na zdjęciu, uzyskujemy niski, kompaktowy i wąski mebel, który optycznie nie dominuje w przestrzeni nawet bardzo małego pokoju. Dlatego dobrze wkomponowuje się w, zwykle niewielkie rozmiarami, aranżacje pokojów dziecięcych.

 

łóżko składane na ścianęDla dzieci, zwłaszcza młodszych, takie rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę. Ten model łóżka w szafie może otworzyć samodzielnie nawet kilkulatek, bo uchwyt opuszczający materac jest w zasięgu ręki praktycznie każdego. Każdy półkotapczan posiada również gazowe siłowniki oraz spowalniacze więc jego otwieranie jest naprawdę dziecinnie proste i bezpieczne. Nie ma obaw, że nagle się otworzy, albo co gorsze złoży. Ale jeśli ktoś chce mieć 100 pewność, oprócz standardowego blokera, montujemy we froncie łóżka zgrabny, klasyczny zamek.

Półkotapczan – łóżko w szafie dla dziecka

Półkotapczan taki jak ClickBed O może być osobnym meblem lub elementem większej zabudowy ściany. Jeśli chcemy jednak zachować filigranowe wrażenie łóżka, postawione samodzielnie znika w aranżacji przestrzeni. Jeśli pokój jest naprawdę niewielkich rozmiarów i nie ma w nim miejsca na samodzielne biurko, warto rozważyć wybór łóżka w szafie z biurkiem, takim jak ClickBed Single, do frontu którego dołączony jest przestronny, automatycznie otwierany blat lub modelu ClickBed Voila, z biurkiem, które również w wersji zamkniętej łóżka, można w każdej chwili złożyć.

Z biurkiem czy bez, patrząc na zdjęcia tego pokoju, można zobaczyć jaką oszczędność przestrzeni oferuje półkotapczan. Dzięki niemu po pomieszczeniu można się swobodnie poruszać bez konieczności lawirowania między meblami, na które de facto nie ma w ogóle dużo miejsca.

Półkotapczan rozwiązanie do małych mieszkań

Naszą niezmienną codziennością są niewielkie metraże mieszkań. Kawalerki, przysłowiowe M2 są rozwiązaniami, które cieszą się popularnością, ale jednocześnie stawiają właścicieli przed problemem znalezienia pełnowymiarowego łóżka do… salonu. Nie rzadko salonu z otwartą kuchnią. Taka przestrzeń ma więc łączyć zarówno funkcje dzienne i nocne. I być na tyle elastyczna w aranżacji, aby żadna z tych funkcjonalności nie dominowała nad drugą.

półkotapczan z sofą

I tutaj, w projektowaniu tak wymagającej przestrzeni, pomóc może rozwiązanie wybrane przez naszych klientów: półkotapczan z sofą, czyli ClickBed O Sofa.  Łóżko dwuosobowe na dodatek. Co zyskali dzięki temu wyborowi nasi klienci? Proszę spojrzeć na zdjęcia. Niewielki salon z kuchnią, już urządzony w dość eklektycznym stylu. Nie ma w nim miejsca na tradycyjne łóżko, które zagracałoby przestrzeń i kompletnie nie pasowało do dziennych aktywności mieszkańców. Nawet najładniej zaścielone łóżko gryzie się z tym, co robić zwykliśmy w kuchni i salonie za dnia. Nie mówiąc o tym, że miło mieć w salonie i kanapę, dla siebie, ale również dla wizytujących nas gości. Bo proponowanie im siadania na łóżku jest, jakby nie patrzeć, mało eleganckie i raczej niezręczne.

 

półkotapczany

Półkotapczan z sofą – łóżko do salonu

Wybierając łóżko w szafie z sofą otwierane poziomo oddzielamy więc funkcje dzienne i nocne pokoju, zyskujemy dodatkową przestrzeń i mebel dziennego użytku – sofę – o długości 2 metrów. A kiedy nadchodzi czas odpoczynku, sofa znika a pojawia się pełnowymiarowe, wygodne łóżko. Nie wymagające ścielenia (do tego służą pasy, z pomocą których pościel pozostaje zawsze na miejscu), z komfortowym materacem. Który, w przeciwieństwie do sof z funkcją spania, nie jest wyginany i ma grubość standardowego sypialnianego materaca.

Półkotapczan rozwiązanie do małych mieszkań – zalety

Wracając do pytania ze wstępu. Gdzie i kiedy można polecić rozwiązanie jakim jest półkotapczan? Wszędzie i wszystkim, którzy dysponują niewielką przestrzenią pokoju lub mieszkania, a zależy im na wygodzie i swobodnej przestrzeni. Czy to będzie pokój dziecięcy, czy salon, czy niewielka rozmiarami sypialnia, w każdym WĄSKIM I DŁUGIM pokoju półkotapczan spełni swoją rolę i spełni oczekiwania mieszkańców. A że będzie służyć długo i niezawodnie, o to każdy może być spokojny. Każde nasze łóżko posiada 10 letnią gwarancję na bezawaryjne działanie mechanizmu – serca każdego łóżka w szafie.