Porady

Półkotapczan z biurkiem, czy z sofą?

półkotapczan z biurkiem czy sofą

Półkotapczan z biurkiem czy z sofą? Co to w ogóle jest półkotapczan? Gdzie najlepiej sprawdzi się to rozwiązanie. I jakie rodzaje tego mebla mamy do wyboru? O tym wszystkim piszemy przy okazji naszych najnowszych realizacji, prezentowanych na zdjęciach.

półkotapczan z sofąPółkotapczan – łóżko do zadań specjalnych

Łóżko chowane w szafie poziomo, bo tak najkrócej i najprecyzyjniej można opisać to, czym jest półkotapczan, cieszy się powodzeniem i zainteresowaniem od lat. Powstało kilkadziesiąt lat temu, jako rozwiązanie dla mieszkań o małym metrażu, czyli do mieszkań w bloku. I choć wówczas wiele pozostawiało do życzenia pod względem technicznym, a wybór modeli był ograniczony w Polsce do 2 czy 3 gotowych rozwiązań, mimo to nazwa została i wzbudza sentymentalną życzliwość.

półkotapczan z biurkiemObecne rozwiązania stosowane przy budowie mebli wielofunkcyjnych sprawiają, że półkotapczan naprawdę da się lubić. Korzystanie z niego stety-niestety będzie pozbawione dreszczyku emocji (nasi klienci chętnie opowiadają anegdoty o swoich półkotapczanach z dzieciństwa). Ale za to gwarantuje bezpieczeństwo i wygodę. Współczesny półkotapczan posiada mechanizm, który pozwala otworzyć go lub zamknąć w zaledwie kilkanaście sekund. Bez wysiłku, za to z bezpiecznymi, nawet dla dzieci, spowalniaczami, dzięki którym łóżko ląduje łagodnie tam, gdzie powinno. Dlatego dzisiejsze łóżka chowane w szafie poziomo nie wymagają koniecznego kiedyś kluczyka, czyli dodatkowego zabezpieczenia. Owszem montujemy je, jak widać na załączonym zdjęciu, ale wyłącznie na życzenie klientów. Którzy wybierają takie rozwiązanie zwykle na wszelki wypadek żeby przez roztargnienie nie zniszczyć niczego, co leży na biurku lub sofie. I tu dochodzimy do tytułowego pytania:

Półkotapczan z biurkiem, czy z sofą? Podpowiadamy

półkotapczanW ofercie współczesnych mebli wielofunkcyjnych łóżka w szafie posiadają obecnie wiele dodatkowych funkcjonalności. Zależnie od tego, czy jest to łóżko w szafie pojedyncze, czy podwójne, mamy do wyboru: półkotapczan klasyczny bez żadnych „dodatków”, półkotapczan z sofą (wyłącznie do łóżek małżeńskich) i półkotapczan z biurkiem. A ponieważ półkotapczan jest łóżkiem często wybieranym do pokojów dziecięcych lub młodzieżowych, zwykle wybór modeli z biurkiem jest większy. W naszej ofercie posiadamy zarówno ten klasyczny – ClickBed O i z sofą – ClickBed O Sofa. Co do półkotapczanów z biurkiem, oferujemy trzy modele takiego rozwiązania: ClickBed O Desk, ClickBed Single i ClickBed Voila. Zaś ciekawostką jest nasz opatentowany model, półkotapczan piętrowy – ClickBed Twin.

Półkotapczany z sofą najlepiej sprawdzają się w niewielkich salonach, które spełniają również funkcję sypialni. Wizualnie, mimo że są pełnowymiarowym łóżkiem, dyskretnie wkomponowują się w zastaną aranżację pokoju. Proszę spojrzeć na zdjęcia, to półkotapczan z sofą do materaca 140×200. Nie przytłacza gabarytami, a dzięki jasnej kolorystyce wtapia się w umeblowanie całości.

Półkotapczan z biurkiem – dla kogo?

Czasem jest jednak tak, że chcemy wyróżnić nasz półkotapczan. Wówczas odpowiednia kolorystyka oraz ustawienie mebla spowodują, że stanie się najważniejszym akcentem w pomieszczeniu. Tak jest z półkotapczanem z biurkiem widocznym na zdjęciu poniżej. Mocne, kontrastujące kolory, silne odbijające mebel od kolorystyki ścian sprawiają, że zwracamy na niego uwagę. I będziemy zwracać. To rozwiązanie, niezależnie od rodzaju wykończeń, wybierane jest najchętniej do salonów, które pełnią jednocześnie funkcję biura lub miejsca pracy zdalnej. Oraz pokojów młodzieżowych.

półkotpaczan z biurkiem nowoczesny

 

Podwójne łóżko dla wyrośniętego nastolatka jest świetnym rozwiązaniem. A jeśli dodamy do tego fakt, że łóżko w szafie czy to pionowo otwierane, czy poziomo, nie wymaga ścielenia, to zainteresowanie młodych odbiorców wzrośnie. Prezentowany na zdjęciach model ClickBed O Desk ma jeszcze jedną zaletę – podczas otwierania łóżka można wszystkie rzeczy do pracy pozostawiać na blacie. W nienaruszonym stanie poczekają pod jego frontem na poranek i można rozpocząć kolejny dzień pracy jeszcze w piżamie. Wymarzony mebel do nauki online… ;-).