Porady

Nowoczesne łóżka piętrowe dla dzieci i młodzieży

łóżko piętrowe dla dzieci chowane w szafie

Łóżko piętrowe dla dzieci, które zajmuje niewiele miejsca? To tylko pozorny oksymoron. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że oszczędność miejsca w przypadku łóżka piętrowego jest ograniczona. Bo mimo, że materace są ustawione jeden nad drugim, to całkiem potężny mebel. Zajmuje mniej przestrzeni podłogi, ale zdecydowanie zagęszcza przestrzeń w pionie. Zwykle na stałe. A przecież dzieci potrzebują najczęściej łóżka wyłącznie w porze nocnej. No dobrze, akurat łóżko piętrowe to świetny mebel poruszający dziecięcą wyobraźnię do zabaw. Niemniej najważniejsze co lubią dzieci w swoim pokoju to przestrzeń. Dlatego Transforms stworzył łóżko piętrowe, które oszczędza miejsce w każdym wymiarze. Takie jest właśnie ClickBed Twin.

Łóżko piętrowe dla dzieci chowane w szafie

łóżko piętrowe metalowe

Solidne i komfortowe łóżko, które po zamknięciu ma wyłącznie 40 cm głębokości. Tak, to przemawia do wyobraźni, prawda? Łóżko piętrowe przecież zwykle staje w pokoju, w którym jest niewiele miejsca. A dzięki wyborowi rozwiązania łóżka chowanego, oszczędzamy go o wiele więcej. Łóżko jest solidne, z metalowymi zabudowami gwarantującymi bezpieczeństwo i ze stabilną, a lekką drabinką, której użytkowanie jest łatwe i równie bezpieczne. Model ClickBed Twin daje możliwość zamknięcia lub otworzenia obu łóżek jednocześnie. Ale umożliwia również otworzenie lub zamknięcie każdego z nich niezależnie. Dzięki temu każde z dzieci ma wybór, czy chce cieszyć się dodatkową przestrzenią, czy chce właśnie odpocząć na łóżku.

 

łóżko w szafie piętroweDzięki zastosowanym siłownikom gazowym i spowalniaczom, obsługa łóżek nie wymaga wysiłku – otwierają się jedną ręką i wprawione w ruch, samodzielnie łagodnie zamykają.  Z ich obsługą poradzą sobie nawet małe dzieci. Wykończenia łóżka (kilkadziesiąt wersji kolorystycznych) są w stanie dopasować mebel do każdego wnętrza. A miękkie zagłówki wyściełające wnęki dają poczucie intymności i są niezwykle miłe w dotyku. By było jeszcze milej, istnieje możliwość zamówienia do mebla oświetlenia led każdej z wnęk, co doceni każde dziecko, które nie lubi zasypiać w kompletnej ciemności.

Łóżko w szafie dla dzieci  – możliwości

łóżko w szafie dla dzieciAle to jeszcze nie wszystkie zalety tego rozwiązania. Jeżeli w pokoju dziecięcym miejsca jest naprawdę niewiele, nic nie stoi na przeszkodzie, aby łóżko pełniło dodatkową funkcję. Istnieje możliwość zamówienia blatu, który umieszczone na froncie dolnego łóżka i o jego długości będzie przestronnym biurkiem dla rodzeństwa. A fakt, że jego zawartości nie trzeba sprzątać przed otwarciem łóżka spodoba się każdemu bez wyjątku dziecku (choć niekoniecznie rodzicom…). Dla prawdziwych wygodnickich istnieje możliwość połączenia łóżek z sofą. A dla ceniących każdy centymetr zaoszczędzonego miejsca, rekomendujemy wersję podstawową, z gładkimi frontami.

łóżka piętrowe dla dzieci

Jak we wszystkich modelach łóżek w szafie ClickBed istnieje możliwość dowolnej zabudowy ClickBed Twin lub kupno wyłącznie samodzielnego mebla. Jego niewielkie po złożeniu wymiary sprawdzą się najlepiej w wąskich sypialniach-wagonach. A komfort pełnowymiarowego łóżka dziecięcego zapewnią nowoczesne materace firmy Sembella, dostosowane wymiarami i wagą do wymogów łóżek w szafie.