Porady

Aranżacja małej sypialni z szafą

łóżko w szafie mała sypialnia

Mała sypialnia, a nawet ekstremalnie mała sypialnia. Taka 2×2 z haczykiem. Czy można w ogóle myśleć o jej sensownym urządzeniu? Oszczędności przestrzeni? Aranżacji? Nasza odpowiedź brzmi: tak. Właśnie po to wymyślono meble wielofunkcyjne, aby nawet tak niewielki metraż wyglądał dobrze, był praktyczny i… oszczędzał przestrzeń. Tak, aby można swobodnie z niej korzystać w ciągu dnia….Jak to możliwe? Zapraszamy do lektury:

mała sypialnia pomysłyMała sypialnia – niewielki metraż, wiele problemów

Najważniejszym meblem w sypialni jest oczywiście łóżko. I w tak małej przestrzeni jak 2×2 mogłoby się wydawać, że kwestią do ustalenia jest wyłącznie jego optymalny wymiar i sprytny pomysł jak je wcisnąć do tak niewielkiego pomieszczenia, bez uszkodzenia mebla lub ścian. Często ta mała sypialnia nie jest nawet osobnym pokojem, tylko wnęką. Gdy stanie w niej pełnowymiarowe łóżko, nie pozostaje w niej już skrawka skrawka wolnego centymetra. A połączenie salonu z taką sypialnianą wnęką to:

  • potrzeba dokładnego ścielenia łóżka każdego dnia – oglądanie rozrzuconej pościeli nie należy do najmilszych przeżyć estetycznych. Nie mówiąc już o sytuacji nagłych odwiedzin niespodziewanych gości…
  • efekt „zagracenia” przestrzeni – duży statyczny mebel, nawet w najbardziej subtelnej aranżacji jest mocnym, widocznym akcentem
  • brak jakiejkolwiek swobody w aranżacji takiego miejsca
  • kilka metrów kwadratowych w codzienności mniej

Te, i nie tylko te problemy rozwiązuje jeden mebel – łóżko w szafie.

łóżko w szafie mała sypialnia

Mała sypialnia – aranżacja ClickBed V

Proszę spojrzeć na naszą najnowszą aranżację. Miejsce, w którym stanęło łóżko jest naprawdę niewielkie. Całość zabudowy zajmuje 2 m. A w niej znajdziemy:

  • mała sypialnia dla singlałóżko o szerokości 120cm – komfortem snu i odpoczynku równe tradycyjnemu
  • poręczne szafki – np. na codzienne ubrania
  • oświetlenie – nie tylko dające poczucie intymności, ale również bardzo praktyczne w wieczorowej porze
  • wysuwane z mebla półki – które w ciągu dnia pozostają niewidoczne, a w nocy są poręcznym stolikiem nocnym
  • port USB – dla tych, którzy nie rozstają się z telefonem

W przestrzeni dziennej łóżko praktycznie znika, pozostawiając dużo miejsca i swobody. Znika również de facto cała mała sypialnia. Strefa dzienna nie kłóci się ze strefą nocną, i last byt not least –  łóżko nie wymaga codziennego ścielenia. Wystarczy przypiąć pościel specjalnymi pasami, lekko popchnąć łóżko do góry, a ono już samo zniknie w zabudowie.

Mała sypialnia – szczegóły realizacji

Łóżko w szafie ClickBed V 120×210

Zagłówek: WALL 129×102  – CLAUDE 16

Front – kolorystyka: RAL 9003

Materac: Amber Dream 120×210