Porady

Mała kuchnia z salonem – jak ją urządzić?

mała kuchnia z salonem

Mała kuchnia z salonem. To częste rozwiązanie, zwłaszcza w małych metrażach, takich jak kawalerka dla singla lub niewielkie mieszkanie dla młodej pary startującej „na swoim”. Ma swoje niezaprzeczalne zalety, bo brak ścian działowych optycznie powiększa wnętrze. Ale potrafi być też nie lada kłopotem w aranżacji. Trzeba dobrze przemyśleć wszystkie elementy umeblowania, by niewielkie pomieszczenie zaprojektować tak, aby było funkcjonalne i przyjazne w codziennym życiu. Zwłaszcza, gdy mały salon ma nocą być dodatkowo… komfortową sypialnią.

Mała kuchnia z salonem i sypialnią

Kuchnia, salon, jadalnia i sypialnia. Wszystko w jednej wspólnej, otwartej przestrzeni. Która ma co najwyżej kilkanaście metrów kwadratowych. Co powinna „pomieścić”? Na pewno niezbędne w kuchni sprzęty i możliwe jak najwięcej szafek. W salonie powinno znaleźć się miejsce do relaksu: pooglądania ulubionego serialu, na czytanie książki lub przyjęcie gości. Potrzebna jest więc sofa. No i trzeba na co dzień przy czymś usiąść – stół to jadalniano-salonowe „must have”. Gdy dodamy do tego łóżko, robimy się naprawdę tłoczno. Chyba, że… połączymy co najmniej 2 funkcje w jednym rozwiązaniu. I zamiast osobnych mebli lub sofy z funkcją spania, postawimy na komfort, oszczędność miejsca i wygodę. I wybierzemy – łóżko w szafie

Mały salon z łóżkiem w szafie i kuchnią

Realizacja prezentowana na zdjęciach była trochę inna od wszystkich. Zaproponowano nam aranżację małego salonu połączonego z kuchnią. I zaprojektowanie zarówno jednej i drugiej przestrzeni. Miały z sobą się komponować. A salon miał być również sypialnią. Zaprojektowaliśmy więc kuchnię i salon w łagodnych, jasnych barwach. Dzięki temu optycznie przestrzeń nie została przytłoczona zabudową i wydaje się być większa niż w rzeczywistości. Aby maksymalnie oszczędzić miejsce w tym małym mieszkaniu, funkcję dzienną i nocną połączyliśmy w jednym meblu – ClickBed V Sofa.

mała kuchnia z salonem

W ciągu dnia, pełnowymiarowe łóżko schowane jest za plecami kanapy. Dzięki temu jest więcej miejsca na codzienne aktywności oraz mamy przestrzeń do odpoczynku. W nocy, sofa znika pod frontem ramy łóżka i pojawia się wygodne miejsce do snu. Zaproponowaliśmy również optymalne wykorzystanie ściany, na której stanęło nasze łóżko ClickBed. Zabudowę z miejscem na ubrania, przedmioty codziennego użytku oraz półki na książki lub bibeloty. Dzięki temu każdy centymetr powierzchni jest funkcjonalnie wykorzystany i nie marnuje, i tak już niewielkiej przestrzeni.

Mały kuchnia z salonem i łóżkiem – możliwości

Oddzielenie trzech różnych funkcji w jednej przestrzeni jest wyzwaniem. Zwłaszcza, gdy nocny wypoczynek trzeba połączyć z… przestrzenią do gotowania i przygotowywania posiłków. W naszym rozwiązaniu każda z tych aktywności ma, na ile to możliwe, swoje oddzielne miejsce, a w tak niewielkim metrażu „zamknięcie” łóżka w szafie daje możliwość swobodnego korzystania z przestrzeni kuchennej. Nocą, gdy kuchnia „ma wolne”, otwarte łóżko tworzy intymną, przytulną przestrzeń do odpoczynku. Jej charakter podkreśla miękki zagłówek i dyskretne oświetlenie LED.

Mały salon z kuchnią – innowacyjne rozwiązanie Smartroom

W naszej ofercie proponujemy również inne, jeszcze bardziej oddzielające funkcje salonu i kuchni rozwiązanie. Smartbroom 33mq to propozycja zamknięcia kuchni jednym płynnym ruchem ręki w eleganckiej zabudowie. Kuchnia znika i nawet nie ma potrzeby utrzymywania w niej nieskazitelnego porządku. W ciągu kilku sekund salon połączony z sypialnią zostaje oddzielony od kuchennych atrybutów tworząc jednolitą, uporządkowaną przestrzeń dzienną lub nocną. Wielofunkcyjne meble to potrafią!

salon z sypialnią