Porady

Łóżko w szafie Warszawa składane na ścianę – gdzie kupić?

kupując łóżko w szafie

Kupując łóżko w szafie, czy jakikolwiek mebel wielofunkcyjny najczęściej skupiamy się na jego kolorystyce, dopasowaniu do wnętrza, wymiarach. Tak, to ważne kwestie, które trzeba rozważyć. Ale zapewniamy Państwa, że są jeszcze ważniejsze. Mniej widoczne, nie zwracające na siebie uwagi, ale niezwykle istotne. Na co warto zwrócić uwagę kupując łóżko w szafie, tak aby potem spać spokojnie i bez zmartwień? Zapraszamy do krótkiej lektury.

Łóżko w szafie bez tajemnic – mechanizm

gdzie kupić łóżko w szafieMeble wielofunkcyjne to meble, których najważniejszym parametrem jest jakość. Są to konstrukcje, które przez lata są w ciągłym ruchu. Otwierają się, zamykają, rozsuwają, podnoszą lub opadają nie od święta, ale na co dzień. O ile możemy wybaczyć etażerce, że nie jest jakoś świetnie zrobiona i mało stabilna, to w przypadku łóżek w szafie, czy innych mebli kompaktowych, gwarancja dobrej konstrukcji jest podstawą.

A co to oznacza w przypadku mebli wielozadaniowych jakość? Kluczem do sukcesu jest mechanizm. Ma być niezawodny, wykonany z najlepszych materiałów, zbudowany precyzyjnie co do joty. I solidny. Do budowy naszych łóżek wykorzystujemy sprawdzone mechanizmy importowane z Włoch, które wykorzystują najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Wiemy, że są niezawodne i potwierdzamy to 10 letnią gwarancją na ich działanie. 

Dowiadując się więc szczegółów w wybranym sklepie oferującym łóżka w szafie, warto dopytać jaki mechanizm jest użyty do ich budowy, jaką gwarancją jest objęty, skąd pochodzi, z jakiego materiału jest zbudowany (podpowiadamy: powinien być stalowy).

Aaaaby łóżko w szafie było wygodne

łóżko w szafie cenaPowinno posiadać nie tylko niezawodny mechanizm, ale również dodatkowe ułatwienia, dzięki którym korzystanie z niego jest przyjemnością, a nie torturą. Siłowniki gazowe, spowalniacze  to „must have” takiej konstrukcji. Gwarantują bezpieczeństwo użytkowania (łóżko nie spadnie nikomu na głowę w ciągu dnia) i wspomagają otwieranie i zamykanie łóżka. Bo taki mebel powinno się otwierać bez wysiłku, dosłownie jedną ręką. Otwarcie łóżka Clickbed zajmuje zaledwie kilkanaście sekund. I może je otworzyć bezpiecznie i z łatwością nawet dziecko

I znów, proszę sprawdzić przy wyborze łóżka, jak się otwiera i zamyka, czy zmiana jego funkcji nie sprawia trudności. Jak wyglądają nóżki łóżka, czy są stabilne i wykonane z dobrych materiałów. Czy łóżko posiada dodatkowe zabezpieczenia uniemożliwiające jego nieprzewidziane otwarcie. Jest to ważne zwłaszcza w modelach łóżek z dodatkowymi funkcjami, np. stołem.

Jak wybrać obudowę do łóżka w szafie?

kupując łóżko w szafieDobry producent powinien oferować co najmniej kilkadziesiąt wersji kolorystycznych obudowy. To samo dotyczy obić sofy. Ale wybierając obudowę, warto skupić się na jej parametrach i materiałach, z których jest zrobiona. Tworząc modele łóżek w szafie ClickBed zdecydowaliśmy się na tworzenie obudów z płyty mdf o grubości aż 38 mm. Dobierając również materiały na front i tył łóżka nie oszczędzaliśmy i zdecydowaliśmy się na płyty o grubości 18 mm. To sporo więcej niż wymagają uśrednione normy oraz oferują inni producenci łóżek w szafie i mebli wielofunkcyjnych na polskim rynku. Dlaczego? Taki rodzaj mebli musi być stabilny. Obudowa musi wytrzymać ciężar mechanizmu, materaca i… użytkowników. Powinna stanowić wsparcie dla konstrukcji łóżka oraz gwarantować mocne mocowanie całości.

Wybierając łóżko w szafie nie oszczędzaj. Kupujesz mebel na lata. Dlatego przed wyborem swojego wymarzonego łóżka w szafie, warto abyś sprawdził parametry jego obudowy.

Ile kosztuje łóżko w szafie?

Na rynku ceny mebli wielofunkcyjnych są bardzo zróżnicowane. Możemy kupić łóżko w szafie już od kilkuset złotych w górę. Czasami pojawiają się pytania od naszych klientów, dlaczego ceny naszych łóżek różnią się od średnich na rynku? Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy przyczyny i rozwialiśmy wątpliwości. Wieloletnie doświadczenie i setki zadowolonych klientów, to najlepsza rekomendacja i dowód, że czasem warto zainwestować więcej i nie borykać się na co dzień z problemami, usterkami, uwzględnianiem reklamacji…