Porady

Półkotapczan do salonu – inspiracje

półkotapczan w salonie

Półkotapczan w salonie gości raczej rzadko. Zwykle, rozważając kupno łóżka w szafie do salonu, wybór pada na łóżko chowane pionowo. Trudno dociec dlaczego tak się dzieje. Być może sama nazwa powoduje, że ten model łóżka kojarzymy z pokojami młodzieżowymi lub dziecięcymi. Półkotapczan był przecież kiedyś często stałym elementem wyposażenia maleńkich pokoi dla dzieci. Jednak co jakiś czas zdarza się, że i on trafia na salony. A jak świetnie potrafi się w komponować w ich wystrój, prezentuje to jedna z naszych ostatnich realizacji.

półkotpaczan aranżacjePółkotapczan w salonie – zalety

Do budowy łóżka chowanego poziomo wykorzystywane są te same, najnowocześniejsze mechanizmy, które znajdują się w modelach pionowych. Siłowniki gazowe, spowalniacze, automatycznie wysuwające i chowające się nóżki sprawiają, że otwieranie łóżka jest łatwe, szybkie i bezpieczne. Wystarczy lekko „popchnąć” łóżko by wprawić je w ruch w oczekiwanym przez nas kierunku.  ClickBed O może być też łóżkiem w szafie z sofą. Do wyboru mamy dwa rodzaje kanap – zamocowaną na stałe do frontu łóżka lub Sofa Box, która może mieć dowolny wymiar, budowę symetryczną lub asymetryczną lub być nawet narożnikiem. No i przede wszystkim jest samodzielnym meblem, który możemy w każdej chwili odsunąć od frontu łóżka.

Półkotapczan w salonie – kiedy

ClickBed O ma tę zaletę, że dzięki poziomej budowie, mimo że jest pełnowymiarowym łóżkiem, wydaje się być mniejsze niż jest. Aby je otworzyć, nie trzeba wspinać się na palce – co docenią osoby niewysokie oraz ludzie z ograniczeniami ruchu. Dzięki swoim gabarytom ten model dobrze wkomponowuje się w pełną zabudowę ściany nawet w pomieszczeniach o niższym stropie. Poddasza, skosy nie stanowią dla niego problemu.

Zdecydowanie poprawi też wygląd wąskiego salonu. Poziome linie optycznie go powiększą i poszerzą. Dadzą wrażenie przestronności i większego niż w rzeczywistości metrażu. Że jest to faktyczna oszczędność miejsca, to oczywiste. Półkotapczan w wersji zamkniętej ma standardową głębokość zaledwie 40 cm. Choć ten parametr można zmieniać. Tak było w realizacji prezentowanej na zdjęciach. Regał z łóżkiem musiał zostać dopasowany do specyfiki pomieszczenia, gdzie jedna ze ścian ustawiona jest pod kątem rozwartym.

Kolejnym bonusem aranżacji, jest dobór wykończeń użytych w tym projekcie. Połyskujące, odbijające światło fronty optycznie dodatkowo powiększają przestrzeń salonu.

 

łóżko w szafie

Półkotapczan ClickBed O – szczegóły realizacji

Projekt prezentowany na zdjęciach został w całości wykonany przez Transforms ClickBed. Na życzenie klienta stworzyliśmy kompaktowy mebel, który optymalnie wykorzystuje przestrzeń ściany. W zabudowie, oprócz łóżka, jest miejsce na szafki, szuflady, półki, a nawet ekran telewizora. Tak pomyślany regał spełnia jednocześni wiele funkcji i jest na co dzień nie rzucającą są w oczy, komfortową sypialnią.

ClickBed O do materaca 140×200

Kolorystyka: korpus i plecy wszystkich elementów: 0729 PR WALNUT; fronty i obrzeża : 7166 MG LATTE

Zagłówek: Caro 207×120: LANA 01

Głębokość zabudowy: 50cm