Porady

Łóżko w szafie, które wybrać?

łóżko w szafie które wybrać

Łóżko w szafie, które wybrać, aby być naprawdę zadowolonym? Decyzja o zakupie mebli wielofunkcyjnych powinna być przemyślana w każdym szczególe. Dlaczego?

 • Bo zwykle są to łóżka droższe od tradycyjnych. Na ich cenę wpływa rodzaj mechanizmu zastosowanego do ich budowy (a ten powinien być naprawdę sprawdzony i wysokiej jakości).
 • Bo powinny „dostosować” się do faktycznych potrzeb użytkownika: czy ma być to wyłącznie łóżko w szafie, czy powinno posiadać jeszcze inne funkcjonalności: sofę, biurko, regał, a może miejsce na ekran telewizyjny? Nie zawsze po zakupie tradycyjnego łóżka istnieje możliwość dodania mu, po jakimś czasie, dodatkowej funkcji, np. stołu.
 • Bo powinny mieć możliwość wkomponowania we wnętrze w każdym stylu.
 • Bo, last but not least, Polacy kupują meble na lata i niezbyt chętnie je zmieniają.

łóżko w szafie które wybraćKtóre łóżko w szafie wybrać – podpowiadamy

Dziś proponujemy poznanie bliżej dwóch, najczęściej wybieranych modeli łóżek. Są to modele ClickBed V Sofa i ClickBed IV. A żeby zaprezentować, jak bardzo łóżka w szafie mogą się od siebie różnić „powierzchownością” wybraliśmy dwie ekstremalnie różne od siebie w stylu realizacje. Co jest nie tylko ciekawostką, ale również dowodem, że nie ma przestrzeni, do której łóżko w szafie nie będzie pasować. A więc, zaczynamy:

ClickBed V Sofa – to łóżko w szafie z rozkładaną kanapą. Zależnie od wyboru materaca, może mieć rozmiary od 140 do 180 cm. Jakiej szerokości łóżka potrzebujemy, jest kwestią indywidualną oraz przestrzeni, którą dysponujemy. Zwykle decydujemy się na mebel wielofunkcyjny, bo nasze mieszkanie lub pokój są małe i potrzebują nowoczesnych rozwiązań optymalizujących metraż.

łóżko w szafie z sofąPołączenie łóżka w szafie z sofą sprawdza się więc najlepiej:

 • w salonach z opcją łóżka gościnnego,
 • w gabinetach do pracy (o ile możemy cieszyć się taką przestrzenią),
 • małych sypialniach lub wnękach sypialnianych
 • salonach, które łączą w sobie funkcję dzienną i nocną, czyli w ciągu dnia są jadalnią, pokojem do codziennego życia, a w nocy zmieniają się w sypialnię.

Otwieranie i zamykanie łóżka jest łatwe i nie wymaga wysiłku. Zastosowane rozwiązania pozwalają zmienić funkcję mebla zaledwie w kilkanaście sekund. Również problem z pościelą jest tu rozwiązany. Łóżko nie wymaga ścielenia, ani posiadania dodatkowego miejsca na pościel, bo kołdra zapinana jest, na czas zamknięcia łóżka, w specjalne pasy.

Zaś sofa jest wygodnym, przestronnym meblem wypoczynkowym, na którym możemy odpoczywać w ciągu dnia, a nocą chowa się pod front łóżka. Zarówno obudowę łóżka, jak i wykończenie sofy możemy dowolnie dostosować do stylu pomieszczenia. Sto kilkadziesiąt rodzajów tkanin i wykończeń pozwala ją wkomponować w każdą aranżację. Również klasyczną i elegancką jak na naszych przykładowych zdjęciach. ClickBed V Sofa stanęło tu w niewielkim salonie z funkcją sypialni i jest elementem zabudowy ściany, który nie dają kompletnie wrażenia, że ten mebel jest faktycznie łóżkiem.

łóżko w szafie loftŁóżko w szafie ClickBed IV – kiedy wybrać?

To tradycyjne łóżko w szafie w nowoczesnej odsłonie. Dlaczego ClickBed IV a nie V? Bo jak zwykle, „diabeł tkwi w szczegółach”. ClickBed IV to łóżko, które naprawdę pozostaje niewidoczne. Dzięki innemu mechanizmowi automatycznie otwieranych i zamykanych łóżek, w wersji zamkniętej szczelina pomiędzy obudową łóżka, a jego frontem posiada zaledwie… 4mm. Co oznacza, że tworzy jednorodną dla oka płaszczyznę i zagadkę dla gości, co kryje w sobie ten kubik. Zależnie od wyboru wykończeń może imitować tradycyjną szafę, ale może również (jak na zdjęciu) stać się nowoczesnym, loftowym meblem do zadań specjalnych.

 

łóżko w szafie

Gdzie ClickBed IV sprawdzi się najlepiej?

 • w pomieszczeniach o ekstremalnie małym metrażu, gdzie każdy centymetr wolnego miejsca się liczy: wnęka sypialniana, bardzo mały pokój.
 • aranżacje open-space, gdzie potrzebne jest łóżko gościnne lub do codziennego użytku, ale dysponujemy takim metrażem, że nie potrzebujemy innych funkcjonalności.
 • nowoczesne aranżacje typu industrial, loft.
 • pracownie i pokoje do pracy.
 • w pokojach dziecięcych, bo ten model pasuje do materacy od 90 do 180 centymetrów więc może być swobodnie łóżkiem pojedynczym.

Przykładem dość awangardowej aranżacji jest realizacja na zdjęciach. ClickBed IV staje się nowoczesnym elementem odważnej stylizacji pracowni.