Porady

Ławostół i łóżko w szafie – łączymy meble wielofunkcyjne

ławostół i łóżko w szafie

Ławostół i łóżko w szafie w jednym stały domu. A tak naprawdę, stanęły w jednym pokoju – niewielkim salonie naszych klientów. To daje nam okazję, aby dokładniej zaprezentować jak można łączyć wielofunkcyjne meble kompaktowe ze sobą i co na takich połączeniach zyskujemy. Dziś w rolach głównych ławostół Up&Down i łóżko w szafie ClickBed V Sofa Box. Zaczynamy!

Up&Down – ławostół Smart

stół rozkładany

Ława podnoszona i stół rozkładany – tak można sprecyzować ten mebel. Dzięki zastosowanemu mechanizmowi unosi się z minimalnej wysokości 27 centymetrów do maksymalnych 80 cm zaledwie w kilkanaście sekund. „Po drodze” można ją zatrzymać w jednej chwili na dowolnej wysokości i dopasować do wysokości krzeseł, foteli lub sofy. Albo do tego, co zamierzamy przy niej robić. Czy to będzie sushi, czy zabawy dziecięce, czy domówka – Up&Down może być ławą lub stołem nie tylko o różnych wysokościach, ale również o dwóch różnych wielkościach blatu. Bo to nie koniec możliwości tego kompaktowego mebla. W wersji mini, blat ma wymiary 68×120. Jeśli potrzebujemy większej przestrzeni, np. planujemy rodzinny obiad, blat obracamy o 90 stopni i rozkładamy na pełną szerokość 136 cm. Zyskujemy więc przestronny stół, przy którym zmieści się 6 osób, a który na co dzień nie zagraca nam pokoju.

Dzięki niewielkim wymiarom, w wersji złożonej ławostół Up&Down nie tylko oszczędza znacznie przestrzeń. Jak widać na zdjęciach, można go również schować pod inny mebel wielofunkcyjny – łóżko w szafie. Nie trzeba więc robić przemeblowania, gdy chcemy rozłożyć łóżko. To nabiera znaczenia, gdy nasz salon pełni jednocześnie funkcję sypialni i codziennie w nim śpimy.

 

ClickBed V Sofa Box – łóżko w szafie z sofą na różne sposoby

łóżko w szafie z sofąTen model łóżka w szafie, spośród wszystkich oferowanych łóżek Transforms, wyróżnia możliwość maksymalnego dostosowania go do indywidualnych potrzeb. Co to znaczy?  Sofa może posiadać podłokietniki, ale mieć ich nie musi. Może być symetryczna lub asymetryczna. Zależnie od odczekiwań może być tradycyjną sofą lub narożnikiem. Może być również dowolnej szerokości – nie jest zależna od szerokości frontu łóżka. Co więcej, może a nie musi być przymocowana do niego więc w razie dużej liczby gości może być dodatkowym miejscem do spania. Ale to jeszcze nie koniec. Siedzisko sofy jest jednocześnie obszernym schowkiem: na pościel, na rzeczy codziennego użytku, albo na te, które przydają się nam wyłącznie od czasu do czasu. Jeden mebel, tak wiele możliwości…

No i last but not least – nie zapominajmy, że cały czas na podorędziu mamy pełnowymiarowe łóżko, które czeka spokojnie, schowane na ścianie, na swój czas i kolej.

Meble wielofunkcyjne można dowolnie łączyć ze sobą, czego przykładem jest nasz projekt Smartroom 33mq. Chować je gdy nie są potrzebne i szybko i łatwo otwierać, rozkładać, podnosić, opuszczać, wysuwać, składać, gdy potrzebujemy łóżka, stołu, ławy, biurka, które na co dzień jedynie zabierałyby nam przyjemność płynącą ze swobodnego korzystania z uwolnionej od niepotrzebnych mebli przestrzeni.

Ławostół i łóżko w szafie – szczegóły realizacji

Łóżko w szafie ClickBed V Sofa Box 140×200

Kolorystyka: łóżko – CONTEMPO: 7648 SN VINTAGE WENGE,

sofa (bez podłokietników)  – TKANINA KINGSTON 03 + PODUSZKI DEKORACYJNE KINGSTON 12

Ławostół UP&DOWN

Kolorystyka: CONTEMPO 7648 SN VINTAGE WENGE

Materac: AMBER DREAM H3 140X200

Zagłówek: WALL  1495X680H, kolorystyka: KINGSTON 03