Porady

Jak urządzić sypialnię w salonie? – pomysły i inspiracje

jak urządzić sypialnię w salonie

Jak urządzić sypialnię w salonie? Jak oszczędzić metraż pokoju i jednocześnie zadbać o komfortowy sen na pełnowymiarowym łóżku? No i jak nie stracić charakteru pokoju, który w przestrzeni dziennej nie powinien raczej kojarzyć się ze snem? My dodajemy od siebie jeszcze jedno pytanie: jak zadbać o elegancję i anturaż pomieszczenia, tak aby nikomu z gości nie przyszło do głowy, że jedzą właśnie obiad w czyjejś sypialni?  Odpowiadamy i podpowiadamy.

Jak urządzić sypialnię w salonie komfortowo i nowocześnie

sypialnia w salonieZa ilustrację do odpowiedzi na dzisiejsze pytania posłuży nasza najnowsza realizacja. Mieliśmy zaprojektować rozwiązanie, które pozwoli umieścić łóżko w przestrzeni eleganckiego salonu w stylu klasycznym. Tak, aby w trakcie codziennych posiłków, przyjmowania gości, pozostało całkowicie niewidoczne i pasowało do charakteru wnętrza. A w razie potrzeby było komfortowym miejsce snu dla gości, gdzie będą mogli odpocząć i jednocześnie poczuć domowo i przytulnie.

Jak zaprojektować łóżko, aby go nie było? Optymalnym rozwiązaniem jest oczywiście wybór łóżka w szafie. A jak sprawić żeby było zupełnie niewidoczne? Wybrać model najbardziej klasyczny i jednocześnie z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, pozwalającymi stworzyć prawdziwie „znikający mebel”. Dlatego nasz wybór padł na ClickBed Classic. Dzięki poszerzonemu frontowi oraz mechanizmowi automatycznie otwieranych nóżek zamontowanych na krótszym boku łóżka, ten mebel to prawdziwa szafa z niespodzianką.  Szczeliny pomiędzy resztą zabudowy i łóżkiem są tak minimalne, że ClickBed Classic może w 100% imitować szafę, albo inny dowolny mebel na wymiar. A jego otwieranie i zamykanie pozostaje tak łatwe, jak w innych modelach łóżek w szafie ClickBed. Wystarczy pociągnąć za rączkę, a łóżko samo łagodnie opadnie na podłogę. Wystarczy lekko je unieść jedną ręką, a wróci do pozycji pionowej.

Jak urządzić niewidoczną sypialnię w salonie

łóżko w szafie Proszę pomyśleć, czy patrząc na ten elegancki, lakierowany mebel można się domyślić, że to łóżko? Efekt zaskoczenia, oprócz zastosowanych technologicznych rozwiązań, pogłębia jeszcze stylistyka. Powierzchnia frontu została podzielona na elementy dekoracyjne sugerujące, że jest to… kredens? A może właśnie szafa? Żeby dodatkowo ukryć jego prawdziwą funkcję, na froncie łóżka umieściliśmy trzy rączki sugerujące, że służą do otwierania szafek i dwie, które faktycznie szafki otwierają. Ponieważ meble kompaktowe łączą różne funkcjonalności łóżko może być również częściowo kredensem. Dodatkowe szafki po bokach to doskonałe miejsce na przechowywanie potrzebnych podczas posiłków rzeczy. A uniwersalność tego rozwiązania pozwala iść dalej i na szklanych, podświetlanych półkach umieścić książki lub urozmaicające stylistykę wnętrza bibeloty. Jakie naprawdę dodatkowe funkcje będzie spełniał ten mebel zależy wyłącznie od pomysłowości właścicieli.

Osobom goszczącym w tym domu pozostaje wyłącznie się zastanawiać: „A gdzie my będziemy dziś spać?” lub „Gdzie oni mają łóżko?” Bo, że będzie to komfortowy odpoczynek, czy to domownicy, czy goście, mogą być pewni.

 

Szczegóły realizacji łóżka w szafie w salonie:

łóżko w szafie do salonu

 

 

ClickBed Classic 160×200

Kolorystyka: 8685 Snowe White lakierowane

Zagłówek: Caro z guzikami 169×170, Napoli 17

Dodatki: oświetlenie w szafkach bocznych, szklane półki

Materac: Amber Dream 160×200