Porady

Jak oddzielić łóżko od reszty pokoju?

jak oddzielić łóżko od reszty pokoju

Jak oddzielić łóżko od reszty pokoju? To pytanie zadaje sobie wiele osób.

  • rodzice, którzy muszą odstąpić swoją sypialnię dorastającemu dziecku
  • dumni właściciele pierwszego mieszkania – kawalerki
  • właściciele open space, gdy okazuje się, że potrzebują trochę intymności
  • osoby, które dotkliwie odczuwają brak łóżka gościnnego

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów by rozwiązać ten problem. Przedstawimy wam kilka z nich.

Jak oddzielić łóżko od reszty pokoju – rozwiązania tradycyjne

jak oddzielić łóżko od reszty pokojuMałe pokoje-salony często muszą pełnić kilka funkcji. Są miejscem codziennego odpoczynku, jadalnią, miejscem do pracy.  Coraz częściej stają się jednocześnie również sypialnią. Oddzielenie tych funkcji, zwłaszcza w przypadku sypialni, jest priorytetowe.

Popularnym sposobem na oddzielnie funkcji dziennej i nocnej jest przedzielenie pokoju na dwie odrębne części. Meblem, który dobrze się do tego nadaje jest  regał. Dobrze, jeśli wybierzesz dwustronny, ażurowy. Który nie będzie zabierał światła i nie przytłoczy rozmiarami i tak już niewielkiej przestrzeni.

Drugim sposobem, nieco niesłusznie zapomnianym, jest ustawienie parawanu. To rozwiązanie zdecydowanie bardziej polecamy. W każdej chwili możesz go złożyć i odstawić w ustronne miejsce, dzięki czemu zyskasz przestronną, nieograniczoną niczym przestrzeń. Na komfortowe przyjęcie gości, odbycie swoich lekcji jogi online. Lub swobodną zabawę dzieci, gdy odwiedzą ich rówieśnicy , a dziecięcy pokój nie wystarcza na radosne harce. Na przyjęcie dorosłych gości również, którzy wpadną na posiedzianą domówkę lub tańce.

jak oddzielić łóżko od reszty pokoju łóżko w szafieCo zyskujesz dzięki tym rozwiązaniom? Na pewno odrobinę intymności, gdy spędzasz czas w łóżku. Brak konieczności ścielenia go na co dzień. Zachowujesz też odrobinę prywatności podczas odwiedzin. Bo nie ukrywajmy, widok łóżka w salonie, nawet najlepiej zasłanego, to nie jest to, czym chcesz się dzielić. Nawet z najbliższymi osobami. Czy można poradzić sobie z tym problemem jakoś inaczej? Można! Czytaj dalej:

Jak oddzielić łóżko od reszty pokoju – rozwiązanie nowoczesne

Okazuje się, że ponad 100 lat temu problem małych mieszkań był równie żywy jak dziś. Właśnie wówczas postało rozwiązanie, które łączyło idealnie funkcje nocną i dzienną w jednej przestrzeni. Jednocześnie oszczędzając przestrzeń. I gwarantując wygodny sen w pełnowymiarowym łóżku. Było nim łóżko w szafie.

Przez ponad wiek ten wielofunkcyjny mebel zmieniał się wraz z rozwojem technologii, przemysłu meblarskiego i architektury wnętrz. Dzięki temu stał się dyskretnym, nowoczesnym i bardzo popularnym rozwiązaniem dla wciąż małometrażowego budownictwa.

Łóżko w szafie, dla jeszcze większej oszczędności przestrzeni, może pełnić dodatkowe funkcje. Najpopularniejszą, jest połączenie łóżka z wygodną sofą. Nie, nie mamy na myśli sofy z funkcją spania. Mamy na myśli połączenie pełnowymiarowego łóżka z osobnym meblem – kanapą. To rozwiązanie spodobało się bardzo zwłaszcza właścicielom kawalerek. Gdzie na jednej przestrzeni trzeba znaleźć miejsce na stół, sofę, łóżko, czasem nawet miejsce do pracy.

półkotapczan

 

Więc łączymy: łóżko z sofą, łóżko z biurkiem, łóżko ze stołem. Chowamy je pionowo lub poziomo – projektując, tak popularne kiedyś półkotapczany. Stawiamy jako osobne meble, albo wbudowujemy w (uwaga! znów ukłon w kierunku przeszłości) w nowoczesne meblościanki.

Jakie łóżko gdzie postawić  jest nie tylko kwestią gustu, ale również możliwości danego lokalu. W wąskim pokoju, w pokoju ze skosami świetnie sprawdzi się półkotapczan. Zwłaszcza jeśli jego właścicielką lub właścicielem będzie osoba niewielkiego wzrostu, dziecko, osoba starsza. Pionowe łóżka składane na ścianę lubią trochę innych typ wnętrz oraz specjalizują się w różnego typu wnękach.

Jakie łóżko będzie dla Ciebie najlepsze, by oddzielić łóżko od reszty pokoju? Chętnie pomożemy Ci wybrać Twoje łóżko.

Sen i to jak śpimy ma znaczenie. Małe mieszkanie nie musi oznaczać kompromisów. Dbamy o jakość snu każdego. Bez  względu na posiadane metry kwadratowe. A może zwłaszcza.