Porady

Półkotapczan pionowy czy poziomy – kiedy jaki wybrać?

półkotapczan pionowy

„Półkotapczan pionowy czy poziomy – który mam wybrać?” To jedno z najczęściej stawianych nam pytań przy doborze łóżka w szafie. Na poziom satysfakcji z użytkowania półkotapczanu wpływa wiele czynników. Dlatego dziś pokażemy cechy wspólne obu rozwiązań oraz mocne strony jednego z nich.

półkotapczan pionowyPółkotapczan pionowy lub poziomy – zalety obu rozwiązań

1.Oszczędność miejsca. Półkotapczan zwany również łóżkiem w szafie lub łóżkiem składanym to doskonałe rozwiązanie dla osób mieszkających w małych przestrzeniach, takich jak małe mieszkania, studio, kawalerka, pokoje hotelowe. W ciągu dnia możesz po prostu jednym ruchem złożyć łóżko i wykorzystać uzyskaną przestrzeń na inne dzienne aktywności.

2.Estetyka i dyskrecja. Zarówno półkotapczan pionowy i poziomy to meble, które w łatwy sposób pozwalają porządek i estetykę w pomieszczeniu. Możesz w każdej chwili złożyć łóżko na ścianę i je ukryć przed oczami gości lub klientów, co ma szczególne znaczenie podczas towarzyskich spotkań lub  odwiedzin firmowych, jeśli mieszkanie jest jednocześnie miejscem pracy.

3. Wielofunkcyjność. Półkotapczany niezależnie od sposobu ich otwierania mają często dodatkowe funkcje, takie jak półki, szuflady czy biurko, które można wykorzystać jako miejsce do przechowywania rzeczy lub do pracy. To pozwala na jeszcze większe i lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

półkotapczan pionowy4.Łatwość w utrzymaniu porządku. Łóżko składane na ścianę ułatwia utrzymanie porządku wszędzie tam gdzie stanie: sypialni, pokoju gościnnym, salonie, pokoju dziecięcy, Po złożeniu łóżka masz łatwiejszy dostęp do miejsc wymagających sprzątania: odkurzania, mopowania podłogi czy wykonywania innych niezbędnych czynności.

5.Gwarancja jakości. Wszystkie półkotapczany z kolekcji Clickbed są objęte 10 letnią gwarancją. To bardzo istotne przy doborze mebla wielofunkcyjnego, który jak żaden inny jest w ciągłym ruchu. Dlatego jego jakość i solidność są podstawowymi czynnikami wyboru a później satysfakcji z użytkowania.

Półkotapczan pionowy czy poziomy – jak wybrać dobrze?

Wybór pomiędzy pionowym a poziomym półkotapczanem zależy od kilku czynników. Oba typy mają swoje zalety i mogą być odpowiednie w zależności od konkretnych potrzeb i warunków. Oto kilka naszych podpowiedzi pomocnych przy podjęciu decyzji:

półkotapczan poziomy

  1. Przestrzeń. Pionowe półkotapczany lepiej sprawdzają się w wysokich pomieszczeniach, które mają do dyspozycji niewielką przestrzeń powierzchni podłogi. Wąskie wnęki, przestrzeni pomiędzy już stojącymi meblami, ścianki działowe – tutaj półkotapczan pionowy sprawdza się świetnie. Domeną półkotapczanu poziomego są zwłaszcza wąskie pokoje, w których otwieranie łóżka jest ograniczone poprzez zastaną niewielką przestrzeń. Tego łóżka nie ogranicza również rozmieszczenie oświetlenia sufitowego, czy skosy poddasza.
  2. Łatwość użytkowania. Półkotapczany pionowe posiadają nowoczesne mechanizmy wspomagające ich otwieranie i zamykanie – siłowniki gazowe, spowalniacze. Jednak mimo wszystko łatwiej otwiera się je osobom wysokim bez jakichkolwiek niesprawności ruchowych. Półkotapczany poziome to łóżka lubiane zwłaszcza przez dzieci i młodzież, gdyż ich samodzielne otwieranie i zamykanie nie sprawia wówczas im żadnego kłopotu.
  3. Cechy wizualne i optymalne wykorzystanie przestrzeni. Jeśli porównany dwa identyczne rozmiarami półkotapczany, jeden otwierany poziomo, drugi pionowo, to ten drugi będzie sprawiał optycznie wrażenie większego i zajmującego więcej miejsca. Półkotapczan poziomy sprawia wrażenie mniejszego dzięki niższej wysokości. Jej kolejnym atutem jest możliwość zabudowy ściany nad łóżkiem i optymalnym wykorzystaniem jej przestrzeni. W przypadku półkotapczanu pionowego, w grę wchodzi zazwyczaj zabudowa wokół samego łóżka, nie nad nim.

Czy już wiesz jaki półkotapczan będzie najlepszy dla Ciebie?