Porady

Pomysł na małą sypialnię – rozkładane łóżko do małej sypialni

pomysł na małą sypialnię łóżko w szafie

Pomysł na małą sypialnię jest nie jeden. Gdy przeszukujemy internet w poszukiwaniu inspiracji, znajdziemy podpowiedzi jak ustawić w niej optymalnie łóżko, jak pomieścić w niej garderobę lub choćby niewielką szafę. Jakie kolory lub tapetę wybrać, aby była optycznie większa. Większość z tych porad zakłada, że niezbędnym elementem takiej sypialni jest łóżko. Pełnowymiarowe, wygodne, przestronne. Absolutnie się z tym zgadzamy. Jakość snu to podstawa naszego samopoczucia. Ale mamy jedno „ale”. W poradach łóżko stoi stabilnie na podłodze i cały czas zajmuje swoim gabarytem miejsce. A co gdyby łóżko zamiast leżeć stało? I mimo tej niecodziennej pozycji nadal zapewniało komfortowy wypoczynek i spokojny sen? Jak to możliwe? Oczywiście dzięki łóżku w szafie!

Pomysł na małą sypialnię – ClickBed V Sofa Box

Oto jedna z naszych ostatnich realizacji. Znany wielu osobom model ClickBed V Sofa Box. Łóżko w szafie chowane pionowo z odstawianą w razie potrzeby sofą, która może być dodatkowym miejscem do spania. Kolejnym walorem tego łóżka w szafie jest obszerna skrzynia umieszczona pod siedziskiem sofy. Nie, wcale nie na pościel. W łóżkach w szafie przypinamy pościel pasami do materaca i jednym ruchem chowamy ją na ścianie wraz z łóżkiem. Skrzynia pod sofą może więc być dodatkowym miejscem na przechowywanie rzeczy codziennego użytku. Co w małej sypialni ma zwłaszcza znaczenie. To rozwiązanie jest znane i lubiane przez klientów. Więc co w nim zaskakującego?

Pomysł na małą sypialnię – zalety łóżka w szafie

aranżacja małej sypiani łóżko w szafiePo pierwsze, dzięki ustawieniu łóżka „do pionu” uzyskujemy w przestrzeni dziennej dodatkowych kilka metrów kwadratowych przestrzeni. Więc w ciągu dnia możemy po tak pomyślanej sypialni przemieszczać się bez konieczności przeciskania między ścianą a łóżkiem.

Po drugie, w tak zaaranżowanym pokoju możemy pomyśleć o garderobie i szafie, która wcale nie musi mieć przesuwnych drzwi i możemy do niej sięgać swobodnie wybierając ubrania na kolejny dzień, sięgając z łatwością do wszystkich jej zakamarków. Nic nie blokuje drzwi szafy, pełen dostęp do wszystkich szuflad, wieszaków, półek.

Po trzecie, łóżko w szafie to rozwiązanie o komforcie tradycyjnego łóżka. Pełnowymiarowe, z wysokiej jakości materacem, mocnym stelażem i solidną ramą.

Po czwarte, w przestrzeni dziennej łóżko ma dodatkową funkcję – wygodnej sofy, z której w każdej chwili można skorzystać i przemienić sypialnię w pokój do pracy, popołudniowej drzemki lub niezobowiązującego spotkania z przyjaciółką na przymierzanie ciuchów.

I po piąte, może wręcz nawet najważniejsze: dzięki kompaktowości rozwiązania jakim są meble wielofunkcyjne, możemy pomyśleć o odrębnej sypialni w pokoju lub przestrzeni, która na pierwszy rzut oka wydaje się być zbyt mała by pomieścić w niej łóżko, szafę, oświetlenie, itd. a co dopiero jeszcze sofę! Proszę spojrzeń na ostatnie zdjęcia z naszej realizacji. W jak małym pomieszczeniu udało się stworzyć komfortową przestrzeń do snu! Pierwsze zdjęcia nie oddają niewielkich rozmiarów pokoju. Ale to…bardzo mała sypialnia pomysły

ClickBed V Sofa Box 160×200 – szczegóły realizacji

Nasze łóżko z sofą prezentowane na zdjęciach stanęło w tak małym pokoju, w apartamencie nadmorskim w Gąskach.

Kolorystyka obudowy: EGGER W1100

Kolorystyka kanapy: SPECTRA 17 ANTHRACITE

Zagłówek: WALL 168X170 CM, TKANINA: SPECTRA 17 ANTHRACITE,

Materac: SEMBELLA AMBER DREAM 160X200 H3

Dodatki: oświetlenie LED + port USB