Aktualności

Sofa rozkładana w łóżku w szafie w wersji Shelf i Soft

sofa rozkładana łóżko w szafie

Sofa rozkładana w meblu takim, jakim jest łóżko w szafie jest sofą dość specyficzną. Przede wszystkim rozkłada się, ale nie po to by na niej spać. No, chyba że ktoś bardzo lubi sen w pozycji „zwinę się w kulkę i jakoś przetrwam do rana”. A mimo to składa się i rozkłada oferując miejsce do spania. I to nie byle jakie miejsce, bo pełnowymiarowe łóżko.

sofa rozkładana z funkcja spaniaDlatego musi mieć specjalną konstrukcję umożliwiającą łatwą codzienną obsługę mebla. Na tyle niezawodną, by przez lata bezawaryjnie składać się i rozkładać na każde życzenie. Szybko, łatwo i bezpiecznie. Z tym związane są i pewne wymogi, i ograniczenia, np. wysokość siedziska. Dotąd oba modele sof w naszych łóżkach – Sofa i Sofa Box – miały siedzisko umieszczone niecałe 40 cm nad ziemią. Są wielbiciele takiego niskiego siedzenia, ale są i tacy którzy preferują siedzieć wyżej.

Zaczęliśmy więc myśleć o rozwiązaniu, które zaspokoi potrzeby tych poszukujących sof wyższych. A potem pomyśleliśmy o tych, którzy lubią przede wszystkim miękkie, rozłożyste sofy. A poźniej zaczęliśmy rozważać dlaczego by przy okazji nie stworzyć modelu, który miałby dowolną długość. No i tak powstała Sofa Soft i jej odmiana Sofa Soft Shelf.

Sofa rozkładana Soft – model dla ceniących komfort nade wszystko

Co takiego ma w sobie nasza nowość? Sofa Soft to:

  • sofa złożona z wygodnych, miękkich poduch
  • o modułowej konstrukcji, dzięki której mebel może mieć bardzo różną długość, niezależną od wielkości łóżka
  • może być klasyczną sofą, sofą asymetryczną, szezlongiem, narożnikiem, a nawet narożnikiem podwójnym
  • może posiadać podłokietniki 2, 1 albo żadnego
  • przed rozłożeniem łóżka musimy zdjąć z niej poduchy oparcia i siedziska
  • ale dzięki temu siadamy na niej na wysokości 42 cm od podłoża
  • jest dostosowana do łóżek w szafie pionowych – Clickbed IV i Clickbed V

łóżko w szafie z sofą

 

 

Ale na tym nie poprzestaliśmy. Dla tych, którym zdejmowania poduch z sofy sprawiałoby na co dzień trudności, proponujemy sofę Soft, do modelu łóżka Clickbed V Sofa Soft Shelf. Dzięki zastosowaniu innych rozwiązań technicznych sofa w tej wersji dodatkowo:

  • nie wymaga zdejmowana poduch siedziska na czas rozłożenia łóżka
  • dzięki tej zmianie nie tylko wyżej znajduje się siedzisko sofy, ale również materac łóżka

Tych z  Państwa, którzy mają ochotę sprawdzić jak wygodna jest nasza nowa wielopoduchowa sofa zapraszamy do Domoteki. Tam można sprawdzić funkcjonalność tego rozwiązania oraz poznać inne modele naszych wielofunkcyjnych mebli.