Porady

Nowoczesne i kompaktowe meble do kawalerki

nowoczesne meble do kawalerki

Nowoczesne meble do kawalerki nie zawsze muszą wyglądać nowocześnie. Mogą przybrać dowolną stylistykę, kolor, formę. Ich nowoczesność, według nas to przede wszystkim: komfort użytkowania i oszczędność przestrzeni. Której z założenia w kawalerce nie ma zbyt wiele. Dziś prezentujemy dwa rozwiązania do mieszkań, których metraż nie przekracza 40m. Nazwijmy je: wersja mini i wersja maxi. Każda z nich zapewnia pełną funkcjonalność przestrzeni i pozwala cieszyć się uwolnionymi od mebli metrami wolnej przestrzeni. Zapewnia swobodę i wysoki komfort codziennego użytkowania.

Jak dobrze urządzić kawalerkę – propozycja mini

Każde mieszkanie jest z założenia wielofunkcyjne. Ale w kawalerce jej wielofunkcyjność jest najbardziej odczuwalna. Na niewielkim metrażu musi się znaleźć miejsce do przyrządzania posiłków – kuchnia. Przestrzeń do ich spożywania – jadalnia. Miejsce do relaksu, najlepiej z sofą, ławą, gdzie można spokojnie odpocząć. I istotne zwłaszcza obecnie – miejsce do pracy. Ale dom, również ten najmniejszy, żyje nie tylko za dnia. Marzeniem jest, aby na czas nocnego odpoczynku kawalerka zamieniała się w przytulną, pełnowymiarową sypialnię. I my to marzenie spełniamy.

jak wybrać nowoczesne meble do kawalerki

Oto jedna z naszych najnowszych realizacji. Niewielki open space kawalerki, który jednocześnie funkcje dzienne i nocne. Jak widać na zdjęciu, w jednym ciągu komunikacyjnym znajduje się tutaj kuchnia i miejsce do wypoczynku. Wygodna sofa stanowi ciąg dalszy zabudowy kuchennej ściany. I nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że ta część aranżacji jest jednocześnie sypialnią. Za plecami sofy, kryje się nie widoczne w ciągu dnia, pełnowymiarowe łóżko. Które po otworzeniu zmienia całkowicie funkcję tego miejsca relaksu.

Jakie są zalety wybory łóżka w szafie z sofą?

Przede wszystkim oszczędność przestrzeni. Po drugie, łatwość użytkowania. Nowoczesny mechanizm otwierający i zamykający łóżko pozwala zmienić salon w sypialnię w zaledwie kilkanaście sekund. Po trzecie, funkcje dzienne i nocne są od siebie wyraźnie oddzielone i nie zakłócają codziennego użytkowania pomieszczenia. Gdy gotujemy obiad, przyjmujemy gości, ćwiczymy lub pracujemy, naszego dziennego ładu nie zakłóca widok łóżka. Zaś w nocy mamy po złożeniu sofy swoje intymne miejsce. Tylko dla nas. Zapewniające komfortowy sen i nie wymagające ścielenia. Ale w łączeniu różnych funkcjonalności i chowaniu ich zależnie, z której korzystamy można zdecydowanie pójść dalej. Jak daleko? Proszę zobaczyć i czytać dalej.

Nowoczesne meble do kawalerki inne od wszystkich

aranżacja kawalerkiNa początek krótka zagadka: ile metrów ma kawalerka na zdjęciach? Zanim jednak na nią odpowiemy, opowiemy jak osiągnęliśmy efekt tak dużej wolnej przestrzeni. Po pierwsze, w tym mieszkaniu jedynym pomieszczeniem wydzielonym ścianami jest łazienka. Mamy więc otwartą przestrzeń pokój-kuchnię-jadalnię-salon-sypialnię jednocześnie. Które na co dzień, w większości pozostają niewidoczne. Jak to możliwe. Proszę spojrzeć na zdjęcia z sofą. Pamiętając poprzedni przykład, można się domyślić, że za nią kryje się łóżka. I tak jest. Dzięki pełnej zabudowie ściany maksymalnie wykorzystano miejsce na przechowywanie ubrań, rzeczy codziennego użytku i tych, po które sięgamy od święta..

jak oszczędzić miejsce w kawalerceA teraz proszę spojrzeć na przeciwległą ścianę. Antracytowe fronty to kolejna zabudowa, tym razem garderobiana? Więc co tam robi blat z hockerami? No i gdzie jest kuchnia? Nawet jeśli jesteśmy największymi wielbicielami dań na wynos i jedzenia na mieście, to przecież warto znaleźć kącik choć na zaparzenie kawy lub herbaty. Więc potrzebna jest do tego i szafka na naczynia, i jakiś niewielki zlew… Poza tym miło jest sobie jednak mimo wszystko coś od czasu do czasu ugotować samodzielnie. Jak żyć bez kuchni? To choć możliwe, jest niezwykle mało funkcjonalne. Czas najwyższy odkryć co kryje się za tą drewnianą ścianą. Proszę spojrzeć…

 

meble kuchenne do małej kawalerkiPo otwarciu frontów pojawia się nie tylko kuchnia, ale również miejsce do pracy i stół do wspólnych posiłków w jednym meblu. Oraz szereg wielofunkcyjnych półek, szafek i szuflad. Które skrywają jeszcze jedną niespodziankę: ekran telewizyjny do rzutnika, który znajduje się na przeciwległej ścianie (oczywiście również schowany, tym razem w szafce nad sofą).

Mamy więc wszystkie niezbędne do wygodnego życia funkcjonalności, które dowolnie można chować lub eksponować. Zależnie od pory dnia, tego co robimy, tego co nam przeszkadza i tego co w danym momencie jest nam potrzebne.

Meble wielofunkcyjne to po prostu potrafią. Zaskakują funkcjonalnością, rozwiązaniami, pomysłowością. Niezależnie, czy zdecydujemy się wyłącznie na łóżko w szafie z sofą, czy wybierzemy całościowy projekt mieszkania Smartroom, satysfakcja z użytkowania i jakości – gwarantowana!

Na koniec rozwiązanie zagadki: kawalerka w wersji maxi  ma zaledwie… 30 metrów kwadratowych powierzchni.