Porady

Łóżko z biurkiem inne niż wszystkie – ClickBed Desk

łóżko z biurkiem w meblościance

Łóżko z biurkiem kojarzy się zwykle z rozwiązaniem połączonym z łóżkiem piętrowym na antresoli i schowanym pod nim biurkiem. Wygląda oryginalnie, ale czy naprawdę jest to wygodne? Dziś kilka słów o tym jak połączyć dwa meble w jeden, bez niepotrzebnego zajmowania przestrzeni. Łóżko z biurkiem może zajmować naprawdę mało miejsca, być wygodne i jednocześnie nie zagracać przestrzeni pokoju. Jak to zrobić dobrze?

Mebli kompaktowych poszukujemy zwykle do mieszkań lub pokojów o niewielkim metrażu. I oczekujemy od nich, że naprawdę pozwolą nam zaoszczędzić jak najwięcej centymetrów przestrzeni. Drugim oczekiwaniem jest komfort użytkowania takiego mebla. Ma być niezawodne, łatwe w obsłudze i bezpieczne. Trzecim, ma nam się podobać i pasować do wnętrza. Jak można połączyć te wszystkie wymagania?

Łóżko z biurkiem – nowoczesny półkotapczan? Tak!

My proponujemy rozwiązanie, które spełnia wszystkie potrzeby i dodajemy od siebie jakość i różnorodność. Co to znaczy? ClickBed O Desk – łóżko z biurkiem to nasza propozycja do niewielkich pokojów dziecięcych, młodzieżowych, kawalerek i gabinetów. Jest to łóżko otwierane poziomo, znane również pod nazwą półkotapczanu. Na jego gładkim froncie zamontowany jest przestronny blat biurka. Blat, który podczas otwierania łóżka automatycznie chowa się w pozycji poziomej pod łóżkiem. A to oznacza, że zanim położymy się spać, nie musimy sprzątać zawartości biurka. To funkcja działa również w drugą stronę: łóżko nie wymaga ścielenia. Zapinamy pościel pasami, lekko podnosimy je od dołu, a ono już samo zamyka się wraz z pościelą.

łóżko z biurkiem chowane w szafie

Łóżko z biurkiem – dwie wersje – ten sam komfort

Łóżko ClickBed Desk może być łóżkiem otwieranym poziomo lub pionowo. Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia, w którym ma stanąć. W naszej realizacji, którą prezentujemy na zdjęciach, łóżko miało się zmieścić w bardzo wąskim pokoju. Dlatego wybór padł na formę półkotapczanu. Gdyby pomieszczenie było szerokie i krótkie, pionowo otwierane łóżko byłoby wygodniejsze. Łóżka składane poziomo rekomedujemy właśnie do pokojów bardzo wąskich. Oraz dla osób o niższym wzroście (nie trzeba stawać na palcach podczas jego otwierania) – dzieci, młodszych nastolatków lub z ograniczoną sprawnością ruchową – ludzi starszych. Siła mięśni nie ma tu znaczenia. Każde łóżko ClickBed otwiera się łatwo i bez użycia siły. Nowoczesne mechanizmy ze spowalniaczami i gazowymi siłownikami „dbają” o komfortowe, lekkie otwieranie i zamykanie mebla.

Jak w każdym modelu łóżek ClickBed i tu mamy dwie możliwości aranżacji łóżka. Wyłącznie w obudowie lub (jak na zdjęciach) w zabudowie na wymiar. Dzięki temy drugiemu rozwiązaniu, przestrzeń ściany jest maksymalnie wykorzystana. Jest to dodatkowa oszczędność przestrzeni i miejsca. Na tak zaprojektowanej ścianie jest miejsce na szuflady, tradycyjne szafki i półki na książki. Różnorodność kolorystyczna i stylistyczna komponuje mebel do każdego typu wnętrza. A ponad kilkadziesiąt wersji kolorystycznych i faktur, pozwala stworzyć niepowtarzalny wielofunkcyjny mebel na wymiar.

 

łóżko z biurkiem

ClickBed Desk 140×200 – szczegóły realizacji 

Kolorystyka: obudowa/plecy/biurko/zabudowa boczna  7045 SU SATIN. Front: 8685 SNOW WHITE.

Zagłówek: WALL 228X128 CM. Tkanina ASTORIA 12

Dodatki: oświetlenie LED, gniazdko USB

Materac: AMBER DREAM H3