Aktualności

Łóżko chowane w szafie z sofą – narożnikiem

łóżko w szafie z sofą nowość

Łóżko w szafie z sofą – nowość w kolekcji łóżek ClickBed, którą można byłoby nazwać „Uwolniliśmy sofę…!” Co to znaczy? Jakie funkcjonalności ma nowa wersja ClickBed V Sofa? Jakie nowe możliwości dają zmiany, których dokonaliśmy w naszym najpopularniejszym łóżku w szafie z sofą? Proszę spojrzeć i przeczytać.

Łóżko w szafie z sofą – nowość – jeszcze więcej wygody

ClickBed V Sofa to nowoczesne łóżko kompaktowe łączące dwie diametralnie różne funkcje: pełnowymiarowego łóżka składanego na ścianę oraz komfortowej sofy w przestrzeni dzienne. Całość mebla otwierana jest ręcznie lub na pilota, a w obu wersjach zmiana aranżacji zajmuje zaledwie kilkanaście sekund. Sofa jest na stałe zamontowana do frontu łóżka i chowa się dokładnie pod nim. Mechanizm, dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań, działa cicho i bezawaryjnie. Oszczędność miejsca gwarantowana. Tak było i jest do tej pory. Więc gdzie ta zmiana?

łóżko w szafie cena

 

Dotąd wymiary sofy były ściśle zależne od szerokości łóżka. Jeżeli decydowaliśmy się np. na ClickBed V Sofa do materaca 140×200, sofa musiała mieć podobny rozmiar. Niezależnie jakiej sofy byśmy tak naprawdę nie potrzebowali, decyzja o wyborze była więc kompromisem. A kompromisy mają to do siebie, że nie satysfakcjonują do końca i pozostawiają w nas zawsze nutkę zawodu. Gdy nie potrzebowaliśmy większego łóżka w szafie niż np. 160×200, a bardzo chcieliśmy mieć kanapę o długości 200cm, dotychczas nie było wyboru. Pozostawało rozstrzygnać: zmniejszamy wymiar kanapy lub zwiększamy szerokość łóżka. A w małych mieszkaniach, którym dedykowane są meble wielofunkcyjne, podjęcie takiej decyzji jest naprawdę trudne.

Aby nie stawiać już nikogo przed takimi dylematami, unowocześniliśmy konstrukcję ClickBed V Sofa tak, aby wymiar sofy był niezależny od szerokości łóżka. I zależenie od potrzeby i oczekiwań, sofa może idealnie pasować do wymiarów frontu mebla albo może być poszerzona symetrycznie lub asymetrycznie.

ClickBed V sofa – dodatkowe korzyści

łóżko w szafie z sofą cena

Po pierwsze mamy sofę dokładnie o takich wymiarach, jakich potrzebujemy. Mamy więcej miejsca na relaks w ciągu dnia, spotkanie przy kawie ze znajomymi lub poobiednią drzemkę. Po drugie, łóżko zajmuje na ścianie wyłącznie tyle miejsca, ile na nie przeznaczyliśmy. Zaoszczędzoną przestrzeń ściany możemy dowolnie zaaranżować wg swoich potrzeb. Dodatkowe centymetry za sofą możemy przeznaczyć na zabudowę: półkami, szafkami, schowkami na rzeczy, których nie używamy na co dzień, ale mimo to nie możemy się bez nich obejść.

Zmieniona konstrukcja mebla pozwala od teraz na zaprojektowanie jeszcze innych wariantów sofy. Może zachować tradycyjny kształt, może być funkcjonalnym, przestronnym narożnikiem lub przybrać kształt litery „c”. ClickBed V Sofa dostosuje się do indywidualnych potrzeb użytkownika i możliwości przestrzeni, w której ma stanąć.

Jak może wyglądać taka aranżacja, prezentujemy na zdjęciach. Nasi klienci z Poznania zdecydowali się  jako pierwsi z nowej możliwości wyboru dowolnego wymiaru sofy. Wybór padł na wersję asymetryczną.

Jak będzie wyglądać nasze łóżko w szafie w pełnej aranżacji pokoju, jeszcze nie wiemy. Bardzo często realizujemy nasze projekty we wnętrzach jako pierwsi, gdy prace wykończeniowe są w toku. Pozostaje więc nutka zaciekawienia, jak nasze łóżko w szafie będzie się prezentować w wersji finalnej. Bo że będzie funkcjonalne i niezawodne, to wiemy na pewno.

Asymetryczne ClickBed V Sofa – szczegóły realizacji

Kolorystyka obudowy, frontu i pleców łóżka: EGGER U702 ST9 KASZMIR

Kolorystyka sofy: DAKOMA CHERLESTON KOLOR OLIVE 503

Zagłówek 3D 149x170cm: DAKOMA CHERLES TON KOLOR OLIVE 503

Dodatki: oświetlenie LED i gniazdko USB