Porady

Łóżko chowane w szafie z sofą – pomysły na aranżację

łóżko w szafie z sofą Smartbed

Łóżko w szafie z sofą to najchętniej wybierany model łóżka chowanego w szafie. Kompaktowość tego rozwiązania docenią wszyscy, dla których przestrzeń wolna od zbędnych mebli ma znaczenie. Dwie funkcje w jednym meblu – jakie dają możliwości aranżacji? Gdzie sprawdzą się najlepiej? Do małego, czy dużego pomieszczenia? Dziś kilka naszych sugestii i porad, jakie możliwości daje wybór łóżka w szafie z sofą w dwóch różnych aranżacjach naszych klientów.

Łóżko w szafie z sofą – ClickBed V Sofa – w wersji klasycznej

łóżko w szafie z sofą 160x200

łóżko w szafie z sofą 140x200Klasycznej, czyli wyłącznie w obudowie. W przestrzeni dziennej wygodna sofa, za którą pod gładkim frontem kryje się pełnowymiarowe łóżko. W przestrzeni nocnej – wygodne miejsce do relaksu i wypoczynku. Różnorodność dostępnych wykończeń pozwala dostosować wygląd łóżka do dowolnej stylistycznie aranżacji wnętrza. W naszej realizacji klient zdecydował się na głęboki antracyt w połączeniu z klasyczną bielą. Jedyny akcent kolorystyczny, czyli zielony zagłówek, pojawia się wyłącznie w wersji nocnej mebla. Na co dzień łóżko z sofą wtapia się w szaro-czarne, monochromatyczne umeblowanie pomieszczenia. Jak można zobaczyć na zdjęciu, jest to pokój, który spełnia kilka funkcji jednocześnie: pokoju dziennego, przestrzeni do pracy i sypialni.

Dzięki łóżku w szafie, niewielki pokój zyskuje na wolnej przestrzeni i nie zdradza, że jest również miejscem do snu. Tradycyjne łóżko zakłóciłoby inne funkcjonalności, no i przede wszystkim zabrało dużo miejsca. Wybór łóżka w szafie z sofą sprawdza się zwykle w pokojach o niewielkim metrażu, które już zostały umeblowane wcześniej, a łóżko z sofą jest jego uzupełnieniem.

 

 

Łóżko w szafie z sofą – ClickBed V Sofa w pełnej zabudowie

łóżko w szafie z sofą

Dzięki uniwersalnej budowie łóżka ClickBed może być ono samodzielnym meblem lub jak w tym przypadku, elementem zabudowy na wymiar. I tutaj pozostawiamy dowolność wyboru. Możemy zaprojektować i zbudować pełną zabudowę wraz z łóżkiem lub (na życzenie klienta) wkomponować łóżko w zabudowę przygotowywaną przez inną firmę. Ta realizacja jest jednak w 100% naszego autorstwa. Nasze ClickBed V Sofa jest tu elementem pełnej zabudowę ściany salonu. Warto zauważyć, że wcale nie małego. Co daje takie rozwiązanie? To, że dysponujemy dużym pomieszczeniem, wcale nie oznacza, że musimy go od razu zagracić. Dzięki rozwiązaniu takim jak na zdjęciu, bardzo duża przestrzeń pokoju pozostaje wolna. A ergonomicznie zaprojektowana zabudowa pozwala pomieścić w szafkach mnóstwo rzeczy codziennego użytku, bez konieczności kupowania kolejnych mebli.

Ten salon jest jednocześnie sypialnią. Dlatego zabudowa ma przede wszystkim formę wygodnej podwójnej, symetrycznie zaplanowanej garderoby. Elementem dekoracyjnym całości jest półka nad sofą, która wraz z zawartością (zdjęcia, bibeloty, elementy dekoracyjne, książki) bezpiecznie podnosi się i opada w trakcie zamykania i otwierania łóżka.

Łóżko w szafie z sofą ClickBed V Sofa – szczegóły realizacji – łóżko w obudowie:

ClickBed V SOFA 140X200

KOLORYSTYKA OBUDOWY: OBUDOWA + PLECY 0162 GRAPHITE GREY/ FRONT 8685 SNOW WHITE
SOFA: TKANINA SOFIA 17
ZAGŁÓWEK: WALL 149X102, PIANO 10
DODATKI: OŚWIETLENIE LED Z GNIAZDEM USB (PRAWA STRONA),
MATERAC: AMBER DREAM 140X200 H2

Łóżko w szafie z sofą ClickBed V Sofa – szczegóły realizacji – łóżko w pełnej zabudowie:

ClickBed V SOFA 160X200

KOLORYSTYKA: 8100 SM PEARL WHIT
SOFA: TKANINA NAPOLI 15
ZAGŁÓWEK: WALL 1695X1700, NAPOLI 17
DODATKI: PODUSZKA POD ZAGŁÓWEK NAPOLI 17, OŚWIETLENIE LED
MATERAC: AMBER DREAM 160X200