Porady

Łóżko do salonu chowane w szafie z sofą – które wybrać?

łóżko w szafie z sofą do salonu

łóżko w szafie do salonu cenaŁóżko w szafie z sofą do salonu to mebel wielofunkcyjny, który wybierany jest naczęściej i najchętniej spośród oferty rozwiązań kompaktowych. Dlatego producenci takich łóżek, w tym i my, dwoją się i troją żeby wyjść na przeciw różnorodnym oczekiwaniom klientów. I wciąż proponują nowe ułatwienia i rozwiązania. Wśród łóżek w szafie z sofą marki ClickBed proponujemy więc zarówno łóżka otwierane pionowo, jak i poziomo – czyli półkotapczany z sofą. Ale to nie jedyne różnice pomiędzy modelami łóżek.

Wśród łóżek chowanych pionowo z funkcją sofy jest również wybór. Jest więc łóżko w szafie z sofą ClickBed V Sofa Young – do samodzielnego złożenia w domu. Jest ClickBed V Sofa. Mamy również ClickBed V Sofa Box. I o tych dwóch ostatnich modelach, robionych zawsze na zamówienie i dopasowanych idealnie do oczekiwań klientów, dziś piszemy kilka słów więcej. A do zilustrowania wybraliśmy jedne z ostatnich realizacji, gdzie oba łóżka stanęły w różnych budową i charakterem wnętrzach. I same są również do siebie stylistycznie mało podobne. A to nie koniec różnic…

Łóżko w szafie z sofą do salonu, takie jak ClickBed V Sofa

łóżko do salonuTo najstarszy model łóżka w szafie z sofą ClickBed. W którym sofa jest przytwierdzona do frontu łóżka i podczas jego otwierania składa się i chowa pod nim. Do niedawna wielkość sofy była uzależniona od szerokości łóżka, ale na życzenie klientów i tu wprowadziliśmy zmiany. „Uwolniliśmy” mechanizm sofy, dzięki czemu może mieć dowolny rozmiar, a nawet być sofą narożnikową. Do wybory pozostają także inne szczegóły: szerokość podłokietników, ilość siedzisk, kolorystyka i wykończenia, dodatkowe poduszki. Na życzenie, potrafimy nawet w podłokietnikach umieścić półki.

Ta sofa ma klasyczny charakter, jest elegancka i jednocześnie niezobowiązująca. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom jednoczesnego otwierania łóżka i składania sofy, istnieje w wersji otwieranej zdalnie, na pilota. To taka wisienka na torcie, bo łóżko otwiera się jedną ręką, łatwo i bezpiecznie. Ale zawsze przecież może być jeszcze wygodniej.

Łóżko w szafie z sofą, takie jak ClickBed V Sofa Box

łóżko w szafieClickBed V Sofa Box różni się od poprzednio opisywanego modelu „wyłącznie” sofą. Jaka to jest jednak różnica! Po pierwsze, w tym rozwiązaniu sofa nie musi być przytwierdzona do ściany łóżka więc można swobodnie ją przemieszczać po pokoju. Daje to nowe możliwości aranżacyjne, a w razie potrzeby mamy dodatkowe miejsce do spania. Po drugie, charakter mebla. Jest zdecydowanie swobodniejszy od klasycznej poprzedniczki. Zamiast tradycyjnego oparcia, w tym modelu mamy obfite, wygodne, niezależne poduchy. Ich ilość zależy od szerokości sofy. A ta może być dowolna. Do nich można dołączyć jeszcze małe poduszki, aby komfort był jeszcze i jeszcze większy.

Sama budowa sofy pozwala również na rezygnację z podłokietników (tak jak na zdjęciu z realizacji), albo umieszczenie wyłącznie jednego – to dodatkowa oszczędność miejsca. Sofa może być asymetryczna, dowolnej długości lub idealnie dopasowana do szerokości łóżka. Co jeszcze? Pod jej siedziskiem znajduje się przestronny pojemnik. Który pomieści to, czego na co dzień nie potrzebujemy, a jednak miło mieć „pod ręką”. Bo pościeli tam chować nie ma potrzeby. Zapięta pasami, schowana w łóżku, nie wymaga ani ścielenia, ani dodatkowego miejsca przechowywania.

Łóżko w szafie do małego salonu – co jeszcze?

Oba modele posiadają również cechy wspólne. Każdy z modeli można połączyć z dowolną dodatkową zabudową. Każdy można wykończyć na kilkadziesiąt różnych sposobów kolorystycznych. Zarówno jeden i drugi model posiadają nowoczesne mechanizmy otwierające i zamykające łóżko, które gwarantuję bezpieczeństwo i łatwość użytkowania. No i last but not least, każdy z nich gwarantuje ogromną oszczędność przestrzeni w salonie. Zamiast dwóch mebli, mamy jeden. A każdy nowoczesny, komfortowy i objęty 10 letnią gwarancją.

Czy Twoje meble to potrafią?