Porady

Dlaczego warto wybrać łóżko w szafie z funkcją spania?

łóżko w szafie z sofą dlaczego warto

Łóżko w szafie z sofą – dlaczego warto rozważyć ten zakup? Dziś o dylemacie nękającym wiele osób poszukujących wygodnego mebla do spania, do mieszkania gdzie nie ma miejsca na osobną sypialnię. Co wybrać: łóżko w szafie z sofą, czy kanapę rozkładaną z funkcją spania? Modelem przykładowym będzie nasze ClickBed V Sofa, którego najnowszą realizacją chwalimy się na zdjęciach. Szczegóły na temat modelu i materiałów wykończeniowych zamieściliśmy pod postem. A więc… zaczynamy.

Dlaczego warto wybrać łóżko w szafie – komfort

łóżko chowane w szafie z sofąCo nam się marzy na myśl o śnie? By wstać wypoczętym i zrelaksowanym. Pełnym energii i chęci do życia. A co nam to zapewnia podczas nocy? Komfortowe i wygodne łóżko. Przestronne, z nowoczesnym, dostosowanym do naszych upodobań materacem. Łóżko w szafie to tak naprawdę pełnowymiarowe łóżko sypialniane tylko stawiane na czas dnia „do pionu”. Z grubym elastycznym materacem, który w pionie, czy w poziomie, pozostaje w jednej pozycji. A jak to jest z wygodą w przypadku sofy z funkcją spania?

Zdecydowanie możemy dzięki jej rozłożeniu otrzymać dużo miejsca do snu. Ale na czym de facto śpimy? Ze względu na rozmiary i możliwości rozkładanej sofy, materace stosowane do tego rozwiązania muszą być cieńsze i podlegają ciągłemu zginaniu. Stąd nie raz po nocy na takim łóżku wstajemy połamani, niewyspani, czując każdą żerdkę w kręgosłupie. A Polacy kupują meble na lata. Co się dzieje z ciągle wyginanym materacem, a co z naszymi plecami po kilku latach spania na takiej sofie?

Łóżko w szafie vs sofa z funkcją spania – oszczędność miejsca

Dlaczego zwykle rozważamy zakup sofy rozkładanej? Bo nie mamy wystarczająco dużo przestrzeni na oddzielną sypialnię lub musimy ją oddać dorastającym dzieciom i przychodzi czas na przeniesienie się do salonu. Sofa, aby był wygodna podczas snu, musi być również odpowiednia przestronna w wersji złożonej. Zajmuje więc znacznie więcej miejsca niż łóżko w szafie z sofą. Zwykle w nie największym salonie.łóżko w szafie z sofą

A co z oszczędnością miejsca, gdy wybierzemy łóżko w szafie z sofą? W wersji złożonej taki mebel ma zaledwie 40cm grubości. Wielkość sofy możemy dostosować do potrzeb aranżacji pokoju. Może być o wymiarze łóżka, ale również może być od niego dowolnie szersza. Na życzenie, jesteśmy w stanie zrobić łóżko w szafie z sofą narożną lub dołączyć do łóżka sofę asymetryczną, albo – tak jak jest to w modelu ClickBed V Sofa Box – zaprojektować ją jako osobny element całości, który można oddzielić od łóżka.

Co najważniejsze, niezależnie jaką wersję sofa przybierze, łóżko w szafie łatwiej wkomponować w zastaną przestrzeń. Dlaczego?

Sofa z funkcją spania, a wielofunkcyjność

Meble wielofunkcyjne z założenia wymyślono by maksymalnie oszczędzać i wykorzystywać zastaną przestrzeń. Dlatego łóżka w szafie to mebel 2w1, a czasem nawet więcej. Łóżka składane na ścianę można wkomponować w zastaną aranżację, można je również zabudować. Biblioteczką lub garderobą albo regałem RTV (takie możliwości daje łóżko obrotowe) albo dowolnymi szafkami. Może to być łóżko z sofą lub z biurkiem lub z szafą biblioteczną lub ze stołem. Przykłady i funkcjonalności można mnożyć…

A sofa? Cóż, sofa była, jest i będzie sofą. Którą codziennie trzeba rozłożyć i pościelić, rano schować pościel i złożyć, a na koniec całość dosunąć. Łóżko w szafie z sofą otwiera się i zamyka zaledwie w kilkanaście sekund. Jedną ręką. Jakby mimochodem. 😉 Nie wymaga ścielenia ani osobnej skrzyni na pościel.

Czy sofa z funkcją spania to potrafi?

ClickBed V Sofa – szczegóły realizacji łóżko w szafie chowane pionowo

ClickBed V SOFA 160X200

MATERAC AMBER DREAM 160X200 H4

Kolorystyka:

  • KORPUS I FRONTY: LAKIER BIAŁY MAT (RAL 9003),
  • PLECY: 8685 SNOW WHITE,
  • SOFA: TKANINA ETNA 01 + dwie poduszki 50×60 w tej samej kolorystyce

PÓŁKI SZKLANE 15 MM OPTI WHITE

ZAGŁÓWEK DREAM 160X200 –  TKANINA ETNA 01,

Dodatki: porty USB, oświetlenie LED