Aktualności, Porady

Łóżko w szafie z półkami na książki

łóżko w szafie z regałem

Łóżko w szafie z regałem to jedno z rozwiązań, które wzbudza wśród naszych klientów największe zainteresowanie. Meble wielofunkcyjne zawsze ciekawią i  powodują chęć poznania tajemnic technologicznych. Co w praktyce sprowadza się do jednego pytania: „Ale jak to działa?”. I o ile w przypadku łóżek w szafie z sofą, biurkiem, czy stołem ich otwieranie i zamykanie nie niesie ze sobą żadnego ryzyka „zniszczeń”, to oglądając jak działa ClickBed Book wszyscy z niepokojem patrzą na półki z książkami lub szklanymi bibelotami myśląc w duchu: „Spadną, czy nie spadną?”. No i nie spadają. Dlaczego? Zapraszamy do lektury.

łóżko w szafie 140x200 z regałemŁóżko w szafie z regałem – jak to działa? 

Projektując łóżko ClickBed Book wykorzystaliśmy najnowocześniejsze rozwiązania oferowane na rynku. Jak się można domyślić, pochodzą one z kopalni pomysłów jakim jest unikatowy włoski design. Półki łóżka zamontowane są do jego frontu na niezależnych, ruchomych zawiasach w kształcie litery L. Gdy wprowadzamy łóżko w ruch, zmieniając jego położenie, półki odchylają się od frontu łagodnie opadając na podłogę. Podczas zamykania, ruch półek się powtarza, ale w odwrotną stronę. Nie bez znaczenia w tym „ryzykownym” połączeniu regału i łóżka jest zastosowanie spowalniaczy i gazowych siłowników w mechanizmie otwierającym. Sprawiają, że czy z półkami czy bez, łóżko zamyka się lub otwiera jednostajnym, spokojnym ruchem.

ClickBed Book – gdzie łóżko w szafie z regałem sprawdzi się najlepiej?

Oglądając blogi wnętrzarskie i zdjęcia z realizacji projektów architektów wnętrz, z niepokojem obserwujemy, że coraz rzadziej w przestrzeni dziennej pojawiają się książki. No coż, ciekawa aranżacja biblioteki nie jest łatwa. Zakładamy więc, że brak takich miejsc w salonach, gdzie można postawiać ukochane lektury, związany jest z panującą modą na wnętrza utrzymane w monochromatycznej lub niezwykle oszczędnej w środkach kolorystyce.

Zapewne kolejną przyczyną takiego stanu rzeczy jest popularność jaką cieszą się czytniki książek. Niemniej wprowadzenie do wystroju kolorowego akcentu, jakim są półki z książkami potrafi ożywić i wzbogacić każde wnętrze. Zwłaszcza to niewielkie. Bo wielofunkcyjne rozwiązania, takie jak ClickBed Book, zostały stworzone po to, by oszczędzać. Oczywiście niewielką przestrzeń. I umożliwić połączenie wielu funkcjonalności na skąpym metrażu apartamentu lub kawalerki.

ClickBed Book – aranżacja

łóżko w szafie z regałem do salonuProszę przyjrzeć się zdjęciom z jednej z naszych najnowszych realizacji. ClickBed Book wkomponowane jest tu w salon połączony z kuchnią. W tej otwartej przestrzeni dziennej potrzebna była również jedna dodatkowa funkcjonalność: miejsce na sen. Nasze łóżko z regałem stanęło przy niewielkiej ścianie, tuż przy zabudowie garderobianej. Bardzo blisko kuchni, ale dzięki temu, że jest schowane w wykuszu, te dwie sprzeczne funkcjonalności: gotowanie i sen, nie przeszkadzają sobie. W ciągu dnia ClickBed Book jest więc eleganckim, nie zdradzającym swojego „nocnego oblicza” miejscem na książki lub ciekawe dodatki. W ciągu nocy zaś zamienia się w pełnowymiarowe, wygodne łóżko. Nie zabiera zbędnie miejsca i umożliwia swobodne korzystanie z szaf garderoby. Zaś kolorystycznie, mebel idealnie wkomponowuje się w  zastaną aranżację dopełniając ją kawowo-mlecznym brązem obudowy 0182 BS DARK BROWN.

Powstał mebel funkcjonalny i wielofunkcyjny, który pozwala  cieszyć się swobodą przestrzenią. Książki znajdą w nim bezpieczne schronienie. A użytkownicy komfortowy wypoczynek.

System półek wykorzystany do budowy ClickBed Book może być montowany również w innych modelach łóżek w szafie. Np. w ClickBed V Sofa – gdzie jest niezobowiązującym elementem dekoracyjnym, dzięki któremu łóżko nabiera dodatkowych walorów estetycznych.

A my ze swojej strony gwarantujemy, że niezależnie od tego jakie łóżko z półkami ClickBed Państwo wybiorą, cokolwiek na nich postawicie: księgozbiór, porcelanę, czy filiżankę z kawą, zastaniecie je w nienaruszonej postaci po każdym otwarciu i zamknięciu łóżka.