Aktualności, Porady

Łóżko w szafie z biurkiem – półkotapczan z biurkiem młodzieżowy

łóżko w szafie z biurkiem

Łóżko w szafie z biurkiem do pokoju nastolatka lub nastolatki… Dlaczego warto rozważyć taką aranżację młodzieżowego pokoju? Co zyskujemy, a co tracimy? Gdzie takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej? I komu zwłaszcza możemy je polecić? Dziś ClickBed Single w roli głównej w autorskiej aranżacji Transforms.

Łóżko w szafie z biurkiem inne niż wszystkie

Bardzo możliwe, że część naszych czytelników, spoglądając na zdjęcia, przypomni sobie własne łóżko z czasów dorastania. Tzw. półkotapczan święcił triumfy w maleńkich pokojach minionej epoki. Mijają dziesięciolecia, a nasze pokoje wcale nie „rosną”. Wciąż mierzymy się z problemem jak dobrze zaaranżować niewielkie pokoje naszych dzieci. Za to półkotapczan ma się świetnie. Wciąż oszczędza przestrzeń i jest niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem. A dzięki nowoczesnej technologii z jego, nie zawsze chlubnym, poprzednikiem łączy go tylko nazwa.

ClickBed Single to nowoczesny półkotapczan z funkcją biurka, dzięki któremu w zaledwie kilkanaście sekund można zmienić aranżację pokoju z dziennej na nocną. Innowacyjny mechanizm otwierający i zamykający łóżko posiada siłowniki gazowe i spowalniacze, które powodują, że łóżko otwiera się dosłownie jedną ręką i łagodnie samodzielnie opada na podłogę. Automatycznie wysuwane nóżki zapewniają stabilność konstrukcji, a komfortowy materac – wygodny sen.

półkotapczan z biurkiemW ciągu dnia łóżko znika, a na jego miejsce pojawia się przestronny blat biurka. Na którym znajdzie się miejsce na wszystko, co niezbędne do nauki: podręczniki, zeszyty, komputer, pomoce naukowe. Co ważne, zawartość blatu nie wymaga sprzątania i odkładania na inne miejsce, gdy otwieramy łóżko. Codzienny twórczy chaos, tak często leżący w charakterze nastolatków, po prostu chowa się pod łóżkiem i czeka na swój triumfalny powrót ;-). To, co na pewno spodoba się im również, to fakt że łóżka z biurkiem tego typu nie trzeba ścielić. Wystarczy pościel przypiąć pasami (w standardzie wyposażenia) i schować ją wraz z łóżkiem. O ile codziennych sporów i spięć na lini „rodzic – dorastające dziecko” mniej dzięki temu rozwiązaniu, prawda?

Gdzie najlepiej sprawdzi się ClickBed Single?

Półkotapczan oprócz walorów „estetyczno-łagodzących spory” posiada kilka zdecydowanych atutów stricte aranżacyjnych. Połączenie dwóch funkcji  w jednym meblu to oczywista oszczędność przestrzeni. To łóżko z biurkiem jest naprawdę niewielkich rozmiarów i może być zamówione w dwóch opcjach: jako samodzielne łóżko, którego obudowa jest niewiele większa od powierzchni materaca lub jako element większej aranżacji: z szufladami, półkami na książki, garderobą, szafkami.

łóżko rozkładane z biurkiem
Pierwsza opcja sprawdzi się w pokojach, które już są umeblowane, a my nie zamierzamy wprowadzać w nich radykalnych zmian. Druga, gdy mamy do aranżacji całość przestrzeni. W obu przypadkach, z dodatkowymi meblami na wymiar czy bez, półkotapczan z biurkiem świetnie sprawdza się zwłaszcza w wąskich pomieszczeniach – po jego otwarciu zajmuje zaledwie tyle centymetrów, ile szerokości ma materac. Dzięki otwarciu „wzdłuż” pokoju umożliwia swobodne poruszanie się po nim zarówno w ciągu dnia i nocy. Nie blokując dostępu do drzwi lub okna.

Niewielkie rozmiary łóżka w szafie z biurkiem docenią również właściciele sypialni na poddaszu. Półkotapczan swobodnie zmieści się w ukosie pokoju, a jego otwieranie i zamykanie nie będzie przysparzać żadnych kłopotów.

Łóżko w szafie z biurkiem  – szczegóły techniczne

Tworząc nasze meble wielofunkcyjne stawiamy na jakość i niezawodność. Łóżko, które jest w ciągłym ruchu, musi być niezawodne. Dlatego nasze łóżka w szafie ClickBed mają specjalnie zwiększone parametry. Grubość płyt obudowy i frontu odbiega od standardowych na rynku wymiarów, ale dzięki temu wiemy, że nasze rozwiązania będą działać niezawodnie przez lata.

łóżko z biurkiemKorpus łóżka – grubość płyt – 36mm

Front i tył łóżka – grubość płyt – 18mm

Szerokość materaca – 90×200/100×200

Wymiary standardowe obudowy łóżka – 102×202/112×202

Głębokość mebla – 40cm

Udzielamy 10 lat gwarancji na niezawodne działanie mechanizmu ClickBed Single.

Łóżko z biurkiem ClickBed jest dostępne w kilkudziesięciu wersjach kolorystycznych.