Aktualności

Składane łóżko dla gości Clickbed Book

łóżko składane dla gości łóżko w szafie

Łóżko składane dla gości jest jednym z tych mebli w domu, które jest jednocześnie konieczne i kłopotliwe. Do tej samej grupy należy również obszerny stół, dodatkowa łazienka, kilka kompletów pościeli na zapas. Wszystkie należą do mebli i miejsc rzadko używanych i jednocześnie od czasu do czasu niezbędnych. Zajmują dużo miejsca w przestrzeni domu, gdy zdecydujemy się na tradycyjne rozwiązania. Gdy zaś zdecydujemy się na rozwiązanie ekonomiczne, np. kupując na wszelki wypadek tzw. „amerykankę”, mamy potem wyrzuty sumienia, że naszym gościom nie jest wygodnie.

Jak wybrnąć z tego impasu? My wiemy.

składane łóżko gościnne składane na ścianęŁóżko składane dla gości nie musi być kłopotliwe

Oszczędność przestrzeni, komfort użytkowania, wygoda podczas snu – z pozoru wydaje się, że przy zakupie łóżka gościnnego zawsze któraś cecha nie pasuje do reszty. Chyba, że nasz wybór padnie na łóżko w szafie. Wówczas wszystkie nasze oczekiwania zostaną spełnione. A my zyskamy jeszcze dodatkowe korzyści.

Rzadko się zdarza abyśmy realizując zamówienia klientów przygotowywali osobny pokój gościnny. Zwykle łączy on jeszcze inne funkcje. Tak było i tym razem. Stworzyliśmy projekt łóżka do domu, gdzie pokój gościnny miał być połączony z dziennym pokojem do pracy. Klientom zależało na:

  • oszczędności przestrzeni
  • całościowej zabudowie łączącej funkcje: garderoby, biblioteki, sypialni i miejsca do pracy
  • klasycznym designie

W naszej ofercie nie bez powodu, obok klasycznych łóżek w szafie, przygotowaliśmy również wielofunkcyjne rozwiązania łączące dwa różne meble w jeden. I tak, decydując się na łóżko Clickbed nasi klienci mają do wyboru łóżko w szafie z sofą, łóżko z rozkładanym stołem, łóżko obrotowe, łóżko z biurkiem. Rzadziej wybieranym, a nie mniej funkcjonalnym jest Clickbed Book, łóżko w szafie z półkami, inaczej mówiąc, z biblioteką. A na to właśnie rozwiązanie padł wybór naszych klientów tym razem.

Łóżko składane dla gości, takie jak Clickbed Book – zalety

składane łóżko w szafieClicked Book to klasyczne łóżko w szafie otwierane pionowo oparte na mechanizmie łóżka Clickbed V. Ale zamiast pozostawienia gładkiego frontu, zamontowaliśmy na nim trze wygodne półki. W zamyśle na książki, ale równie dobrze sprawdzą się jako miejsc na bibeloty lub zdjęcia. Co ważne, półek nie trzeba uprzątać przed otwarciem łóżka. Podczas zmiany aranżacji przestrzeni z dziennej na nocną, półki zgrabnie chowają się pod łóżkiem z całą zawartością. Nic nie spada, to gwarantujemy. Robiliśmy nie raz próby nawet ze szklanymi wazonami. Zaznaczmy, udane próby. 🙂

łóżko w zabudowiePo otwarciu mebla mamy pełnowymiarowe łóżko z komfortowym materacem. A dzięki wybranym dodatkom – zagłówkowi i oświetleniu, powstaje intymna, przytulna przestrzeń zachęcająca do nocnego odpoczynku. Oświetlenie, dla wygody użytkowania, umieściliśmy również w innych miejscach tego rozwiązania: dodatkowo podświetliliśmy półki oraz wnętrze szafy. Zależało nam, aby ocieplić charakter całości łagodnym ciepłym światłem i sprawić, by korzystanie z pokoju i naszych rozwiązań było jeszcze bardziej przyjemne.

Czy nam się udało? Oceńcie Państwo sami. A jeśli poszukujecie nowoczesnych łóżek, czy to gościnnych, czy do codziennego użytku, poznajcie inne nasze rozwiązania do małych mieszkań, kawalerek i nie tylko, zaglądając na naszą stronę  Transforms.