Porady

Zalety łóżek chowanych w szafie

łóżko sofa do salonu

Łóżko do salonu rozważamy w bardzo określonych sytuacjach. Pierwszą z nich jest ten moment, gdy nasze dzieci dorastają i zaczynają potrzebować osobnych pokoi. Wówczas rodzice stają przede wyborem: albo uzbroić się w świętą cierpliwość wobec narastającego niezadowolenia latorośli, albo zrezygnować z własnej sypialni i przenieść się do salonu. Drugą sytuacją jest kupno mieszkania: kawalerki, apartamentu, mieszkania w bloku. Prawda jest taka, że lata mijają, a my nadal mieszkamy w niezbyt obszernych wnętrzach. Które, by były komfortowe i funkcjonalne, należy niezmiennie wyjątkowo rozważnie urządzać i aranżować

Gdy rozważamy jak poradzić sobie z wyzwaniem połączenia sypialni z pokojem dziennym, mamy do wyboru dwa rodzaje mebli: sofę z funkcją spania i łóżko w szafie. Bardzo często niestety nie wiemy, że ta druga opcja w ogóle istnieje. I decydujemy się na kanapę rozkładaną. „Gdybym o tym wiedział wcześniej” czytamy nie raz w komentarzach pod naszymi postami. A można przecież wybrać inaczej: bez kompromisów. Stawiając na komfort: przestrzeni, snu i codziennego życia.

Łóżko do salonu – kompromis, czy nowa jakość?

łóżko w salonieZastanówmy się, co daje nam kanapa z funkcją spania? Na pewno oszczędność miejsca. No i wygodę w codziennym użytkowaniu salonu. Ale nomen omen ta funkcjonalność kanapy jest jej najsłabszą stroną. By w wersji złożonej pomieścić w kanapie miejsce do spania, musimy w niej składać dzień po dniu materac. By ponownie go rozłożyć wieczorem. Pomysły z kanapami, w których materacem są poduszki-oparcia, pomijamy tutaj znaczącym milczeniem. Co to oznacza? Że po pierwsze, materac musi być stosunkowo cienki (inaczej kanapa nabrałby monstrualnych rozmiarów), a po drugie, że wraz z użytkowaniem jego sprężystość (zwłaszcza w miejscach zagięć) regularnie maleje. Po kilku miesiącach codziennego otwierania i zamykania wyczujemy to na swoich plecach z pewnością.

 

łóżko do salonu

Co decyduje o tym, że śpi się nam wygodnie, a rano wstajemy wypoczęci i nie połamani? Materac właśnie! Dopasowany do potrzeb naszego ciała: odpowiednio gruby, sprężysty i osadzony na solidnej ramie. Który nie jest rozciągany i składany 2 razy dziennie, a pozostaje cały czas na swoim miejscu. Czy kanapa z funkcją spania to zapewnia?

Łóżko w salonie – łóżko w szafie z sofą – tak!

Nie lubimy kompromisów. Dlatego projektując nasze meble stawiamy na rozwiązania „win-win”. Zamiast rozkładanych sof, kanap, narożników, proponujemy łóżko w szafie z sofą. Co zyskujesz dokonując takiego wyboru?

  • oszczędność miejsca – meble kompaktowe są rozwiązaniem zajmującym najmniej przestrzeni – ponieważ można je dodatkowo zabudować – wykorzystują każdy centymetr zajmowanego miejsca – proszę spojrzeć na zdjęcie – małą biblioteczką mogą być nawet oparcia sofy.
  • komfort użytkowania – pełnowymiarowa wygodna sofa i łóżko o funkcjonalności tradycyjnego łóżka do sypialni.
  • łatwość obsługi – łóżko w szafie z sofą zmienia się w pełnowymiarowe łóżko zaledwie w ciągu kilkunastu sekund
  • jakość – meble wielofunkcyjne projektowane są na lata, z uwzględnieniem faktu, że są w ciągłym „ruchu”. Dowód – na działanie naszych mechanizmów dajemy 10 lat gwarancji!
  • design – możemy dostosować łóżko w szafie z sofą praktycznie do każdego rodzaju aranżacji salonu. Kilkadziesiąt wersji obudowy, kilkadziesiąt rodzajów tkanin obiciowych – w standardzie.
  • funkcjonalność – nasze łóżka nie tylko chowają materac. Wraz z nim do mebla chowana jest pościel. Oszczędzam i ułatwiamy codzienność wszędzie tam, gdzie to możliwe.
  • wielozadaniowość – zależnie od oczekiwań, łóżko w szafie ma wiele „oblicz” – może być wersją z sofą, ale również z biurkiem, z biblioteczką, ze stołem dla kilkuosobowej rodziny. Możemy je schować nawet za wielofunkcyjnym regałem z szufladami, półkami i miejscem na rtv. Zdjęcia ilustrujące ten post prezentują ClickBed V Sofa – jeden z kilkunastu modeli łóżek w szafie jakie oferujemy.

Łóżko do salonu nie musi być dopustem i smutną rezygnacją z wygody. Może być za to nowoczesną, komfortową alternatywą dla tradycyjnych, wcale nie zawsze najlepszych rozwiązań. Wybór pozostawiamy Państwu…