Aktualności

Łóżka w zabudowie z szafą do salonu na dwa sposoby

łóżka w szafie do salonu

Łóżka w szafie do salonu to rozwiązanie, które może przybrać bardzo różne formy aranżacji. Dziś prezentujemy dwa projekty, które zrealizowaliśmy wg sugestii naszych klientów. Absolutnie różne bo w każdym z nich projekt spełnia dwie inne funkcje. Mimo to, tak samo wygodne i tak samo dające do myślenia niewtajemniczonym gościom: a gdzie tu jest łóżko?

Łóżka do salonu – połączenie łóżka i regału

łóżka w szafie do salonu

 

Mały salon otwarty na przedpokój i kuchnię. Takie wnętrze zastaliśmy. Ponieważ w projekcie uwzględniono już wolnostojącą sofę, łóżko należało umieścić tak, by nie zawadzało w ciągu dnia, a nocą stworzyło niewielkich rozmiarów, ale jednej w pełni komfortową sypialnię. Dodatkowo, zabudowa miała uwzględnić miejsce na książki i jeszcze jedną, rzadką dziś funkcjonalność. Ale o niej za chwilę… Nasz wybór padł na ścianę, na której miał zawisnąć ekran telewizora.

 

 

 

łóżko do salonuZaprojektowaliśmy zabudowę z dwóch mocno kontrastujących ze sobą kolorów. Ciemny brąz szkieletu łóżka i regału pasuje do półek pod ekranem i jednocześnie uwypukla fronty zabudowy. Trzy różnych rozmiarów prostokąty w kolorze kości słoniowej są tymi elementami, które przede wszystkim skupiają wzrok. Co się za nimi kryje? W przestrzeni pod oknem, nasze łóżko w szafie ClickBed V 140×200,  po prawiej stronie mamy przestronną szufladę i… barek. Nad nim i pod nim umieściliśmy trzy wysokie półki biblioteczne. Gdy staną na nich książki, zabudowa zyska dodatkowy akcent kolorystyczny.

 

meble na wymiar Warszawa

Mebel, mimo dużych rozmiarów, dzięki zastosowanej kolorystyce i rozwiązaniom nie przytłacza przestrzeni. A dzięki zastosowanym rozwiązaniom łączy różnorodne funkcje dzienne i nocne. Chciałoby się powiedzieć, że to regał stworzony od A do Z do relaksu… w różnej formie. 😉

Łóżka w szafie do salonu – połączenie łóżka i garderoby

łóżko do salonu

Mały salon z funkcją sypialni w kolejnej odsłonie. Cel: jak największa oszczędność przestrzeni. Pokój mimo połączenia trzech funkcjonalności: pokoju dziennego, sypialni i garderoby ma być przestronny i wygodny. Do dyspozycji mieliśmy całą ścianę pomiędzy oknami, a ścianą wejściową. Dodatkowe oczekiwanie – mebel ma pozostawać poniekąd niewidoczny, nie rzucać się w oczy oraz nie przytłaczać wnętrza swoimi gabarytami. Tutaj sięgnęliśmy do sprawdzonego już przez nas rozwiązania. Pełna zabudowa ściany z zastosowaniem gładkich frontów, które otwierają się pod lekkim naciskiem dłoni.

Żadnych ozdobników, rączek, uchwytów – niczego, co rozpraszałoby jednolity charakter mebla. Zabudowa wtapia się w ścianę, a w środku mieści przestronne szafy na ubrania i niewielkie szafki na rzadko używane rzeczy, umiejscowione na samej górze. W centralnym punkcie znalazło się nasze niezawodne ClickBed V Sofa, które dzięki połączeniu dwóch mebli w jednym, zapewnia wygodny wypoczynek przez całą dobę. Za dnia, do sofy można przysunąć stolik kawowy, która nocą zniknie samoistnie pod przestronnym, pełnowymiarowym łóżkiem do materaca 160×200.

Czy nasz projekt spełnił oczekiwania klienta? Naszym zdaniem tak. Maksymalnie wykorzystaliśmy daną przestrzeń tworząc jednocześnie minimalnie widoczny mebel wielofunkcyjny. Łagodna, stonowana kolorystyka zarówno garderoby i sofy, zdecydowanie nam w tym pomogła.

łóżka w szafie do salonu

P.S. Rzadko mamy okazję zaprezentować jak nasze łóżko wygląda z pościelą. Proszę się uważnie przyjrzeć zwłaszcza temu, jakim sposobem pościel, mimo stawiania łóżka w pozycji pionowej, pozostaje przez cały czas na swoim miejscu.

Szczegóły realizacji projektów ClickBed

Łóżko z regałem – ClickBed V 140×200

Kolorystyka: obudowa 0854BS Wenge, fronty 0514PE Kość Słoniowa

Dodatki: oświetlenie LED + port USB

Łóżko z garderobą – ClickBed V Sofa 160×200

Kolorystyka: zabudowa 8685 Snow White/ sofa – tkanina Porto 04

Zagłówek: Wall 169x170cm, tkanina Porto 04

Dodatki: oświetlenie LED + dwa gniazdka USB