Aktualności

Ławostół i łóżko z sofą – idealne połączenie do małego salonu

ławostół i łóżko z sofą

Ławostół i łóżko z sofą chowane w szafie – dwie nazwy mebli, które mimo silnych skojarzeń z przeszłością, cieszą się niezmienną popularnością. I choć wariantów nazw tych modeli mebli jest wiele: ława rozkładana, ława podnoszona, ława i stół w jednym, łóżko składane na ścianę, łóżko rozkładane w sofę…  ławostół i łóżko z sofą chowane w szafie mają się w języku polskim świetnie. A jeszcze lepiej, w ofertach nowoczesnych mebli wielofunkcyjnych.

Rzadko mamy okazję pokazać Państwu ten zgrany duet, bo i rzadko się zdarza zamówienie tych mebli jednocześnie. Tym bardziej się cieszymy, że mamy ku temu okazję. Zapraszamy do lektury i poznania bliżej tego rozwiązania

Ławostół i łóżko z sofą czyli Ława Lift i ClickBed V Sofa

Ława Lift to nie taki zwyczajny ławostół, który podnosimy i opuszczamy w razie potrzeby. To wielofunkcyjne, nowoczesne rozwiązanie, które skrywa zdecydowanie większy potencjał i kilka możliwości użytkowania. Po pierwsze, mamy więc ławę, która w wersji złożonej ma zaledwie 25 cm wysokości. Świetnie sprawdza się do serwowania sushi, dziecięcych zabaw lub (jak widać na zdjęciu) do schowania pod łóżkiem.

ława rozkładana łóżko w szafie z sofąW wersji podniesionej staje się zgrabnym stołem o wymiarach 120×80, który świetnie pasuje do łóżka w szafie z sofą zarówno wysokością, jak i gabarytami. Ale to nie koniec możliwości tego mebla. Zależnie od okoliczności, możemy trzykrotnie zwiększyć powierzchnię jego blatu. Mamy więc do wyboru stół o wymiarach 120×80 lub 153×80, 186×80 i aż 220×80! Mebel dostosowuje się do naszych potrzeb. Obiad dla dwojga – bardzo proszę! Dla czworga – również. Zapowiada się spotkanie z większą liczbą gości – nie ma problemu. Ten ławostół poradzi sobie swobodnie i z takim wyzwaniem.

Dlaczego warto wybrać stół wielofunkcyjny?

Na co dzień nasze mieszkania nie grzeszą nadmiernym metrażem, a mimo to pełnowymiarowy stół kilka razy w roku się przydaje. Dzięki Ławie Lift mamy więc w zanadrzu komfortowy obszerny stół na specjalne okazje, który na co dzień nie zajmuje niepotrzebnie miejsca. Za to sprawdza się jako ława do salonu lub stół do codziennych posiłków rodzinnych. Kolejnym plusem tego rozwiązania jest łatwość użytkowania mebla. Blat unosi się i opada lekko dzięki zastosowaniu siłowników gazowych, a powiększenie go na dowolną wielkość zajmuje zaledwie chwilę. Dodatkowo, ławostół Lift ma zamontowane niemal niewidoczne na co dzień kółka. Dzięki nim stół możemy ustawiać w dowolnym miejscu i przestawiać go do woli, bez odrobiny wysiłku.

Zalet Ławy Lift i łóżka z sofą cd.

łóżko w szafie z sofą i ławostółNasi klienci decydując się na kupno łóżka w szafie z sofą do salonu często stoją przed dylematem co zrobić ze stolikiem lub ławą na czas otwierania łóżka. Jak widać na zdjęciu, to rozwiązanie nie sprawia tego kłopotu. Oba meble są tak do siebie dopasowane, że ława dosłownie znika w czasie korzystania z łóżka. Nie zajmuje więc niepotrzebne miejsca w pokoju i nie ma konieczności jej przesuwania każdego wieczora.

Czy łóżko będzie spełniać wyłącznie funkcje łóżka gościnnego, czy będzie wykorzystywane na co dzień, ułatwienie to w każdej sytuacji się sprawdzi.

Last but not least to stylistyka tego rozwiązania. Zarówno łóżko z sofą jak i ławostół można dostosować do przestrzeni w dowolnym stylu. Ponad sto kilkadziesiąt rodzajów wykończeń zarówno jednego i drugiego mebla sprawia, że nasze wielofunkcyjne meble odnajdą się w każdym wnętrzu.

Dziś wyjątkowo mało miejsca poświęcamy samemu łóżku z sofą. A wszystkich zainteresowanych właśnie nim odsyłamy do wielu artykułów poświęconych ClickBed V Sofa, które odnajdą Państwo TUTAJ.

Meble wielofunkcyjne wiele potrafią!