Aktualności, Porady

Wygodne łóżko do spania w salonie – jakie wybrać?

wygodne łóżko w szafie do salonu

wygodne łóżko w szafieWygodne łóżko do salonu? Brzmi być może w pierwszej chwili zaskakująco. Bo słowa łóżko i salon pozostają ze sobą w sprzeczności. Ale jak dziwnie by to nie brzmiało, bardzo często salon pełni również funkcję sypialni. Jest to dość oczywiste, gdy mieszkamy w kawalerce. A staje się faktem, gdy nasze dzieci dorastają i my rodzice stajemy przed koniecznością wyniesienia się z własnej dotąd sypialni i rozpoczęcia życia nocnego w salonie. Optymalna byłaby zmiana wówczas mieszkania na większe. Ale… Podpowiadamy jak zmienić salon w komfortową sypialnię tańszym kosztem niż inwestycja w nowe lokum. Na początek tej zmiany warto zadać sobie jedno pytanie:

Po co nam wygodne łóżko w salonie?

łóżko w szafieI to jest kluczowe pytanie. Czy ma być to łóżko gościnne, czy to my będziemy z niego korzystać? Jak często mamy gości lub jak często my będziemy z niego korzystać? Bo jeśli ma być to miejsce do spania wykorzystywane incydentalnie to być może wystarczy zainwestować w dobrą sofę z funkcją spania? Ale jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi: jest potrzebne na co dzień, to warto wówczas poszukać rozwiązania, które będzie zarówno funkcjonalne, jak i oszczędzające przestrzeń w pokoju, który zdecydowanie ma przede wszystkim funkcje dzienne i korzystają z niego przez większość czasu wszyscy domownicy.

Drugim pytaniem, które warto podczas podejmowania takiej decyzji sobie zadać, to:

Czy wystarczy mi wygodne łóżko w salonie, czy poszukuję czegoś więcej?

łóżko w szafie z sofą do salonuPrzeprowadzka z sypialni do salonu jest doskonałą okazję do przearanżowania na nowo tego wnętrza. Które zazwyczaj, nie ukrywajmy, nie grzeszy przestrzenią. Jest w nim już miejsce jadalniane, jest miejsce na relaks, zwykle mamy w nim jeszcze jakieś szafki, komody, półki. A ma się znaleźć w nim jeszcze sypialniane łóżko. Jak oszczędzić maksymalnie zastaną przestrzeń? Pójdźmy dalej, jak przy okazji sprawić, by wolnej przestrzeni było więcej niż dotąd? Czy to możliwe? Oczywiście, że tak. Proszę spojrzeć n ie tylko na ilustracje do tego artykułu, ale również do dalszej jego części.

Wygodne łóżko do salonu takie, jak…

Łóżko w szafie – tak brzmi nasza odpowiedź. A dzięki temu, że kategoria mebli wielofunkcyjnych prężnie się rozwija, na rynku możemy znaleźć łóżka w szafie, które potrafią o wiele więcej niż zaoferować wygodny sen na pełnowymiarowym, tradycyjnym materacu. Mamy więc do wyboru łóżko w szafie w wersji tradycyjnej, bez „dodatków”. Świetnie sprawdzi się jako oddzielna przestrzeń sypialniana w salonie, w którym jest już sofa, jest dość miejsca i nie chcemy pozbywać się dotychczasowych mebli. Ale jeśli przestrzeni nie ma zbyt wiele, a mały salon ma być nadal funkcjonalny, warto rozważyć połączenie łóżka w szafie z sofą. A nawet z dodatkową zabudową, dzięki której część mebli już nie będzie potrzebna, a my uzyskamy więcej wolnego miejsca.

Jak połączyć salon z jadalnią i sypialnią?

wygodne łóżko w szafie do salonu

Salon bardzo często jest jednocześnie jadalnią. Co zrobić, aby wprowadzenie do tej przestrzeni łóżka nie skończyło się architektoniczną katastrofą? Warto wówczas rozważyć wybór łóżka w szafie ze stołem. Który można złożyć w każdej chwili, gdy potrzebujemy więcej przestrzeni, nie tylko na noc. A co zrobić, gdy w naszym salonie nie dość, że będziemy spać, to w ciągu dnia jeszcze pracować? Biorąc pod uwagę dzisiejsze czasy, konieczność pracy zdalnej staje się normą i nie jest to pytanie wcale rzadkie. I tu znajdziemy odpowiedź i propozycję znów wśród mebli wielofunkcyjnych. Bo łóżko w szafie może posiadać również funkcję biurka!

 

łóżko z biurkiem

Meble wielofunkcyjne oferują rozwiązania, które pomagają pokonać nie jeden problem w aranżacji przestrzeni.

Łącząc różne funkcje pozwalają dobrać mebel dokładnie do danej przestrzeni i potrzeb. Jednocześnie zapewniają komfort użytkowania, wygodę w codzienności i oszczędność miejsca, o które przecież wszyscy w naszych wnętrzach zabiegamy.

Wybierając odpowiednie dla siebie łóżko w szafie warto zadbać nie tylko o jego funkcjonalność, ale i jakość. Jak wybrać dobre łóżko, do każdego wnętrza, nie tylko do salonu? O tym będziemy pisać już niebawem.