Porady

Łóżko w szafie Warszawa składane na ścianę – gdzie kupić?

gdzie kupić łóżko w szafie

Gdzie kupić łóżko w szafie? Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Czy można kupić takie łóżko online? A może można zrobić je samodzielnie w domu? Czyli, jak wybrać dobrze i kupić mebel wielofunkcyjny, który będzie dawał nam przyjemność z użytkowania oraz będzie służył przez lata.

Łóżko w szafie – oferta

Meble wielofunkcyjne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. I słusznie. Oszczędność miejsca, funkcjonalność, ciekawe rozwiązania są zdecydowanymi atutami „za” przy wyborze mebli do mieszkań o niewielkiej powierzchni. Dlatego na rynku pojawia coraz więcej różnych wariantów mebli kompaktowych. Spróbujmy je usystematyzować. Przede wszystkim łóżka chowane w szafie. To najchętniej kupowany mebel wielofunkcyjny. Dzielą się na dwie podstawowe kategorie: łóżko w szafie otwierane pionowo i poziomo. Które kiedy kupić – to zależy jaki efekt stylistyczny chcemy osiągnąć, w jakim pokoju stanie łóżko i kto go będzie używać. Zarówno te pionowe i poziomie, mogą być łóżkami jedno lub dwuosobowymi. Mamy więc do czynienia z meblem uniwersalnym, zarówno dla dzieci, młodzieży, singli i par.

Drugim rozróżnieniem łóżek jest ich funkcja. Wśród modeli łóżek chowanych pionowo i poziomo mamy po prostu łóżka lub łóżka z dodatkowymi funkcjami. Wybór jest naprawdę duży: łóżka z sofami, łóżka ze stołami, łóżka z biurkiem, łóżka z regałem, a nawet łóżko obrotowe chowane za regałem tv lub łóżko piętrowe chowane w szafie.

Numerem „2” mebli wielofunkcyjnych są stoły. Jak i łóżko, to mebel zarówno zajmujący dużo przestrzeni i jednocześnie obowiązkowy w każdym domu. Dlatego producenci tego typu rozwiązań prześcigają się w udogodnieniach i funkcjonalnościach tego mebla. Wśród wielofunkcyjnych stołów znajdziemy stoły rozkładane, ławostoły, stoły chowane w komodzie, półce, składane na ścianę. Na co dzień niewidoczne i niezwykle ergonomiczne, w razie potrzeby stają się pełnowymiarowymi meblami, przy których można ugościć wiele osób.

łóżko w szafie gdzie kupić WarszawaStylistyka mebli wielofunkcyjnych

Meble kompaktowe są zwykle utożsamiane z nowoczesnością. Użyte w nich technologie powinny być sprawdzone i pochodzić od najlepszych producentów (Włosi!), materiały najlepszej jakości, a standardy wykończeń podwyższone, w porównaniu ze zwykłymi meblami. Dlaczego? Bo są to meble w ciągłym ruchu. Więc nie mogę zawieść, albo zagrażać użytkownikom. Renomowani producenci tego typu mebli dają gwarancję na niezawodność mechanizmów do… 10 lat. Wybierając więc łóżko w szafie warto zapytać o wszystkie te parametry.

Ale wracając do stylistyki. Ponieważ meble kompaktowe są meblami na zamówienie, mimo nowoczesnej technologii, mogą mieć tak naprawdę dowolny design. Sprawdzone sklepy oferują ponad 100 różnych rodzajów okładzin i setki tkanin obiciowych do wyboru. Więc nasze wymarzone łóżko w szafie może wyglądać naprawdę tak, jak chcemy. Być ultra nowoczesne, klasyczne, industrialne, imitować prawdziwą szafę lub nawet udawać kredens. Z dowolnej epoki i w dowolnym stylu. Również dołączona do niego np. sofa może być narożnikiem, posiadać różne rodzaje podłokietników (lub ich nie posiadać), być symetryczna, asymetryczna, zaskakiwać kolorem, wtapiać się w tło lub nawiązywać do klasycznej angielskiej sofy charakterystycznymi pikowaniami.

Warto również pamiętać, że łóżko w szafie się otwiera. Co zmienia nie tylko funkcję pomieszczenia, ale i jego wygląd. Dlatego łóżko w szafie powinno mieć możliwość zamontowania zagłówka i oświetlenia wewnątrz mebla. Oraz, niezależnie od stylu, ułatwiających życie dodatków: portów usb, kontaktów lub systemu zdalnego sterowania łóżkiem.

Gdzie kupić łóżko w szafie?

łóżko w szafie z sofąU sprawdzonego producenta. Który specjalizuje się w projektowaniu tego typu mebli. Warto dopytać się go z jakich materiałów zbudowany jest mechanizm danego modelu, jakie technologie wykorzystuje, czy istnieje możliwość zrobienia mebla na wymiar. Lub kupienia samego mechanizmu. Bo meble wielofunkcyjne można zrobić samodzielnie. Jest to rozwiązanie tańsze i jednocześnie polecane tym, którzy albo sami są bardzo sprawni manualnie i mają doświadczenie w budowaniu mebli, albo znają bardzo dobrego stolarza. Mebel kompaktowy musi być bardzo precyzyjnie wykonany. Nikt przecież nie chce, aby stół schowany w komodzie się zacinał, a łóżko chybotało pod jego ciężarem.

Jest jeszcze jedno rozwiązanie. Łóżko w szafie do samodzielnego montażu. Gdzie wszystkie elementy przygotowuje producent, a nam pozostaje tylko ich złożenie.

Gdzie więc kupić łóżko w szafie? Meble wielofunkcyjne są dostępne zarówno w tradycyjnych salonach, jak i w internecie. I tu, i tu można je dokładnie obejrzeć, dopasować wykończenia, obicia, wybrać dodatki. A jeżeli marzy nam się niestandardowy mebel, producent powinien umożliwić nam bezpośredni kontakt i złożenie zamówienia via mail, messenger lub podczas wizyty w salonie.

Dla zainteresowanych: na zdjęciach ClickBed V Sofa Box w zabudowie, realizowane na indywidualne zamówienie. I jeszcze jedno: wśród oferowanych tkanin posiadamy takie, które ułatwiają odkurzanie sierści oraz są plamoodporne….